wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

1°C Pogoda we Wrocławiu
wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Przedsiębiorca
  4. Finansowanie działalności
  5. Pożyczki i poręczenia
zdjęcie ilustracyjne Shutterstock
zdjęcie ilustracyjne

Zerowe oprocentowanie, kilkumiesięczna karencja, brak dodatkowych kosztów i wkładu własnego – na takie warunki mogą liczyć mikro-, małe i średnie firmy zainteresowane pożyczkami w czasach Covid-19 

Reklama

Jedną z najpopularniejszych metod zdobycia pieniędzy na działalność gospodarczą są pożyczki. Umowę pożyczki regulują przepisy Kodeksu cywilnego. Jest ona mniej sformalizowana niż umowa kredytu, np. pożyczkobiorca nie musi określać celu, w jakim zaciąga pożyczkę, a pożyczkodawca nie może kontrolować tego, na co przeznaczone są oddanego przez niego do użytku środki (cel może, ale nie musi zostać podany w umowie). 

Podstawą zabezpieczenia umowy pożyczki mogą być: poręczenie, weksel, dobrowolne poddanie się egzekucji, zastaw albo zastaw rejestrowy. Od ustaleń stron umowy zależy, czy pożyczka będzie przekazana odpłatnie, czy też nieodpłatnie.

Firmy szukające funduszy na start, bieżącą działalność i rozwój mogą skorzystać z bogatej oferty pożyczek dla przedsiębiorców ze środków unijnych oraz krajowych. Wsparcie dostępne jest dla wszystkich, również firm bez historii kredytowej, osób rozpoczynających działalność oraz dotkniętych koronakryzysem. Ci ostatni mogą liczyć na szczególne warunki – zerowe oprocentowanie, brak wkładu własnego i dodatkowych kosztów. 

Pożyczki dla MŚP, posiadających siedzibę lub prowadzących działalność gospodarczą na terenie Dolnego Śląska, udzielane są przez Regionalnych Pośredników Finansowych. Aktualnie dostępne są:

  1. do 100 tys. zł – mikropożyczka dla mikro i małych przedsiębiorstw NABÓR WSTRZYMANY; 
  2. 100 tys. do 500 tys. zł – pożyczka rozwojowa NABÓR WSTRZYMANY
  3. do 250.000 zł na przywrócenie płynności ograniczonej lub całkowicie utraconej wskutek COVID-19.

oraz  przeznaczone na niwelowanie skutków pandemii COVID-19:

Więcej informacji:

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl