www.wroclaw.pl

  Pożyczka rozwojowa dla przedsiębiorców – nawet do 1 mln zł

  Mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa mogą ubiegać się o pożyczkę na inwestycje zwiększające ich konkurencyjność, wprowadzenie innowacji oraz przedsięwzięcia mające na celu przywrócenie płynności finansowej ograniczonej lub całkowicie utraconej wskutek epidemii COVID-19. Wnioski można składać do 30 czerwca 2021 r.

  Fot. Pixabay

  Firmy, które planują wprowadzenie innowacyjnych procesów, produktów lub usług, zamierzają rozbudować swoje przedsiębiorstwa czy też zainwestować w sprzęt produkcyjny, nowoczesne maszyny albo urządzenia prowadzące do zwiększenia skali ich działalności, mają szansę na zdobycie finansowania tych przedsięwzięć dzięki korzystnej pożyczce rozwojowej o wysokości nawet 1 mln zł.

  Pożyczkę mogą otrzymać także te podmioty, które częściowo lub całkowicie utraciły płynność z powodu trwającej pandemii koronawirusa. Na ten cel mogą pozyskać do 250 tys. zł.

  Na korzystnych warunkach

  Pożyczka rozwojowa jest udzielana na warunkach korzystniejszych niż rynkowe - z oprocentowaniem od 0,29 proc. w skali roku lub na warunkach rynkowych według stopy referencyjnej. Aby ją otrzymać nie jest wymagany wkład własny. Nie ma też dodatkowych opłat i prowizji.

  Na spłatę zobowiązania przedsiębiorcy będą mieli nawet 7 lat. W związku z epidemią COVID-19 mają także możliwość skorzystania z dodatkowej karencji do 6 miesięcy albo z wakacji kredytowych do 4 miesięcy.

  Pomocne środki unijne

  Wśród wrocławskich instytucji, przyjmujących wnioski o pożyczkę rozwojową znalazły się: Dolnośląska Agencja Współpracy Gospodarczej Sp. z o.o., Agencja Leasingu i Finansów S.A, Dolnośląski Park Innowacji i Nauki S.A. oraz Wrocławska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A.

  Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i Europejskiego Funduszu Społecznego.