wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

24°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 14:10

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Pożyczka rozwojowa dla przedsiębiorców – nawet do 1 mln zł
Pożyczka rozwojowa dla przedsiębiorców – nawet do 1 mln zł Pixabay

Mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa mogą ubiegać się o pożyczkę na inwestycje zwiększające ich konkurencyjność, wprowadzenie innowacji oraz przedsięwzięcia mające na celu przywrócenie płynności finansowej ograniczonej lub całkowicie utraconej wskutek epidemii COVID-19. Wnioski można składać do 30 czerwca 2021 r.

Firmy, które planują wprowadzenie innowacyjnych procesów, produktów lub usług, zamierzają rozbudować swoje przedsiębiorstwa czy też zainwestować w sprzęt produkcyjny, nowoczesne maszyny albo urządzenia prowadzące do zwiększenia skali ich działalności, mają szansę na zdobycie finansowania tych przedsięwzięć dzięki korzystnej pożyczce rozwojowej o wysokości nawet 1 mln zł.

Pożyczkę mogą otrzymać także te podmioty, które częściowo lub całkowicie utraciły płynność z powodu trwającej pandemii koronawirusa. Na ten cel mogą pozyskać do 250 tys. zł.

Na korzystnych warunkach

Pożyczka rozwojowa jest udzielana na warunkach korzystniejszych niż rynkowe - z oprocentowaniem od 0,29 proc. w skali roku lub na warunkach rynkowych według stopy referencyjnej. Aby ją otrzymać nie jest wymagany wkład własny. Nie ma też dodatkowych opłat i prowizji.

Na spłatę zobowiązania przedsiębiorcy będą mieli nawet 7 lat. W związku z epidemią COVID-19 mają także możliwość skorzystania z dodatkowej karencji do 6 miesięcy albo z wakacji kredytowych do 4 miesięcy.

Pomocne środki unijne

Wśród wrocławskich instytucji, przyjmujących wnioski o pożyczkę rozwojową znalazły się: Dolnośląska Agencja Współpracy Gospodarczej Sp. z o.o., Agencja Leasingu i Finansów S.A, Dolnośląski Park Innowacji i Nauki S.A. oraz Wrocławska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A.

Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i Europejskiego Funduszu Społecznego.

 

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl