wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

13°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 07:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. McDonald's kontra Popeyes. Potężny fastfoodowy gigant wchodzi do Polski. Centrala będzie we Wrocławiu. Zobacz co oferują

To już pewne! Słynne pikantne smażone kurczaki i kanapki made in „Popeyes” będą wkrótce we Wrocławiu. Polska centrala amerykańskiej międzynarodowej sieć restauracji Popeyes Louisiana Kitchen ma być we Wrocławiu. Zobaczcie szczegóły inwestycji i słynne zestawy Popeyes, które będą także we Wrocławiu

Reklama

Popeyes Louisiana Kitchen to amerykańska międzynarodowa sieć restauracji typu fast food ze smażonym kurczakiem, która powstała w 1972 roku w Nowym Orleanie w Luizjanie i ma siedzibę w Miami. Od 2017 r. Popeyes Louisiana Kitchen należy do kanadyjskiego przedsiębiorstwa Restaurant Brands International, które powstało po fuzji spółek Tim Hortons i Burger King.

Z informacji spółki wynika, że obecnie Popeyes Louisiana Kitchen ma ponad 3,8 tys. lokali w 30 krajach, m.in. w USA, Indiach, Wielkiej Brytanii, Szwajcarii, Rumunii, Hiszpanii i Japonii.

Popeyes restauracje we Wrocławiu

Galeria zdjęć

Jak informuje Portal Spożywczy, polska centrala firmy Popeyes Louisiana Kitchen będzie we Wrocławiu. W ekspansji amerykańskiego giganta jest jeszcze jeden wrocławski akcent – szefem marketingu Popeyes Louisiana Kitchen w Polsce i Czechach, jak pisze portalspozywczy.pl został Jakub Aleksandrowicz, który wcześniej, przez 6 lat związany był z Pasibusem. 

Założyciele słynnego Pasibusa to laureaci „30 Kreatywnych Wrocławia 2017” – trzech wrocławian: Dawid Bojarojć, Piotr Staszczyński i Jan Kulisiewicz. Streetfoodowa marka Pasibus tworzy flotę food trucków i sieć barów w całej Polsce.

Z informacji portalspozywczy.pl wynika, że otwarcie pierwszych restauracji, działających na zasadzie franczyzy, zaplanowano w 2023 roku. W planach jest otwarcie 600 restauracji w Polsce i Czechach w ciągu 10 najbliższych lat.

W galerii zobaczcie słynne zestawy Popeyes:

Popeyes: menu, zestawy. Takie specjały Popeyes już wkrótce będą we Wrocławiu

Zobaczcie – Popeyes: menu, zestawy

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl