wroclaw.pl Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 12°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama
Polsko-Irlandzkie Forum Biznesowe we Wrocławiu, 14 marca 2018 r. Janusz Krzeszowski
Polsko-Irlandzkie Forum Biznesowe we Wrocławiu, 14 marca 2018 r.

O biznesie, wzajemnych relacjach i szukaniu nowych możliwości rozmawiano podczas Pierwszego Polsko-Irlandzkiego Forum Biznesowego we Wrocławiu.

Reklama

Przedstawiciele Wrocławia, irlandzkiego rządu, Ambasady Irlandii, Enterprise Ireland Warsaw oraz blisko 60 reprezentantów irlandzkich i polskich firm uczestniczyło w Barbarze w Pierwszym Polsko-Irlandzkim Forum Biznesowym we Wrocławiu.

– Irlandia jest dla nas przykładem jak pozyskiwać zagranicznych inwestorów i wielokrotnie już korzystaliśmy z ich doświadczeń. Cieszymy się, że irlandzkie firmy inwestują we Wrocławiu. Przykładem są linie lotnicze Ryanair, związane z naszym miastem od początku swojej działalności w Polsce, czyli od 2005 roku – mówi Ewa Kaucz prezes zarządu Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej.

Do największych irlandzkich inwestorów we Wrocławiu należą firmy Ryanair, S3 Connected Health, PM Group, Fenergo czy Zartis. Ich przedstawiciele podkreślają, że zdecydowały o tym: lokalizacja, dobre skomunikowanie, dostęp do wykwalifikowanych pracowników oraz zorientowanie Wrocławia na międzynarodowy biznes.

Polsko-Irlandzkie Forum Biznesowe we Wrocławiu, 14 marca 2018 r., fot. Janusz Krzeszowski

Wrocław chce korzystać z sukcesu Zielonej Wyspy

– Gospodarczy sukces Irlandii opiera się na innowacyjności, know-how oraz wykwalifikowanych i utalentowanych pracownikach. Kluczowe są też dostęp do wspólnego rynku UE oraz bardzo dobre skomunikowanie. To są punkty wspólne dla nas i dla regionu Wrocławia, dzięki którym udana współpraca irlandzkich i polskich firm jest możliwa – mówi Gerard Keown, ambasador Irlandii w Polsce.

– To Pierwsze Polsko-Irlandzkie Forum Biznesowe poświęcone innowacjom. Chodzi nam, by wymienić się wiedzą, doświadczeniem i dobrymi praktykami. Zachęcamy inwestorów z Irlandii, by jeszcze bardziej byli obecni w naszym mieście. Mam nadzieję, że takie spotkania będą kontynuowane – podkreśla Magdalena Piasecka, wiceprezydent Wrocławia.

O wspólnych relacjach biznesowych mówił Damien English, irlandzki minister mieszkalnictwa i rozwoju miast. Przedstawił irlandzkie podejście do technologii i rozwoju.

– Wprowadzamy w Irlandii program rozwoju nauki i innowacji w perspektywie najbliższych 25 lat. W tym zakresie jest możliwa współpraca z Wrocławiem, uczelniami i dolnośląskim biznesem – mówi Damien English.

źródło: twitter.com/IrlEmbWarsaw

Irlandzkie firmy działają we Wrocławiu od ponad 20 lat. Zatrudniają po 100, 200 osób i stale się rozwijają. 

– Zależy nam, by pokazać irlandzką kulturę biznesową, która doskonale się sprawdza w polskich warunkach. Polacy bardzo dobrze czują się w naszych firmach. Chodzi m.in. płaską strukturę. Nie ma tam hierarchii, wszyscy są równi, można spokojnie porozmawiać z dyrektorem czy właścicielem. Irlandzkie firmy są elastyczne pod względem biznesowym i łatwo jest im się dostosować do lokalnych warunków – mówi Bartosz Siepracki, Enterprise Ireland Warsaw, Ambasada Irlandii.

Irlandzkie firmy wybierają Wrocław

Dlaczego irlandzki biznes chce inwestować we Wrocławiu? Czy Brexit zwiększy naszą współpracę? Jakie korzyści przyniesie Pierwsze Polsko-Irlandzkie Forum Biznesowe we Wrocławiu? Rozmowa z Gerardem Keownem, ambasadorem Irlandii w Polsce.

Polska jest dla Irlandii ważnym partnerem handlowym. W ubiegłym roku dwustronna wymiana handlowa osiągnęła wartość ponad 3 miliardów euro. Każdego roku odnotowujemy 10-15% wzrost. W Irlandii mieszka około 130 tys. Polaków, stanowią prawie 3% populacji Irlandii.

Pierwsze Polsko-Irlandzkie Forum Biznesowe we Wrocławiu zorganizowano pod hasłem Innovating for Success: Growing the Irish-Polish Business Relationship – Innowacje dla sukcesu: kultywując irlandzko-polską współpracę biznesową. Organizatorem spotkania byli: Ambasda Irlandii, Enterprise Ireland, oraz Agencja Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej.

17 marca Wrocław świętuje Dzień św. Patryka – święto narodowe Irlandii

W programie m.in. koncerty i warsztaty, a Stadion Wrocław zostanie podświetlony na zielono i weźmie udział w ogólnoświatowej akcji Global Greening.

Galeria

Kliknij na zdjęcie aby powiększyć

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl Logo wroclaw.pl