wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

10°C Pogoda we Wrocławiu
wroclaw.pl strona główna

Wyszukiwarka

Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Plebiscyt Gospodarczy "Kobiece Twarze"
Statuetki "Kobiecych Twarzy" otrzymały panie odnoszące sukcesy w biznesie. Hornet4
Statuetki "Kobiecych Twarzy" otrzymały panie odnoszące sukcesy w biznesie.

W poniedziałek, 13 grudnia br. na zamku Książ odbyła się Wielka Gala Plebiscytu Gospodarczego „Kobiece Twarze”. Wśród laureatek znalazły się również wrocławianki.

Plebiscyt „Kobiece Twarze” został stworzony, aby pokazywać i promować przedsiębiorcze kobiety, które mają wpływ na rozwój gospodarczy regionu i kraju, a także firmy, które są przyjazne kobietom i dzięki nim dynamicznie się rozwijają. Plebiscyt promuje panie, które nie tylko dążą do sukcesów, ale przede wszystkim wspierają inne kobiety, zarówno w działalności społecznej, jak i w rozwoju kariery zawodowej. W przedsięwzięciu tym uczestniczą przedstawiciele biznesu, samorządu, nauki, polityki oraz organizacji pozarządowych. Wydarzenie organizowane jest na Dolnym Śląsku od 8 lat.

Od samego początku ideą naszego konkursu jest wspieranie przedsiębiorczości kobiet i równości w biznesie. Uważamy, że wciąż jest za mało kobiet w biznesie, w samorządach, w polityce. Naszym zdaniem niewiele pomogą parytety i rozporządzenia, ponieważ nic nie jest tak skuteczne, jak dobry przykład. Trzeba pokazywać i promować te z nas, które wspięły się na wyżyny kariery, znalazły się w zarządach spółek, fundacji, samorządów oraz mają wybitne osiągnięcia.

Aldona Ziółkowska – Bielewicz, prezeska Hornet4, organizatorka Plebiscytu Gospodarczego „Kobiece Twarze”

Podwójne świętowanie

Laureaci plebiscytu wybierani są w pięciu kategoriach: Profesjonalistki w Małych i Średnich Przedsiębiorstwach, Profesjonalistki w Dużych Przedsiębiorstwach, Debiutantki, Osobowość oraz Firma Przyjazna Kobietom.

W tym roku w pierwszej z nich laureatką została Dorota Seweryn – Stawarz, prowadząca własną kancelarię prawną we Wrocławiu. Z kolei w kategorii Profesjonalistek w Dużych Przedsiębiorstwach wygrała Dominika Kawala - dyrektor zakładów produkcyjnych 3M Wrocław, a wśród Debiutantek najlepsza była Justyna Pelc – Przewodnicząca Stowarzyszenia Innspace. Natomiast za największą Osobowość została uznana Izabela Beno – prezeska Fundacji na Rzecz Równości. Tytuł Firmy Przyjaznej Kobietom przyznano Capgemini Polska.

Ze względu na wprowadzone w 2020 r. obostrzenia związane z pandemią koronawirusa, w tym roku statuetki Plebiscytu Gospodarczego „Kobiece Twarze” odebrały również laureatki ubiegłorocznej edycji wydarzenia. Zwyciężczyniami w kategorii Profesjonalistek w Małych i Średnich Przedsiębiorstwach zostały Izabela Kołodziejczak – prezeska GOBS Sp. z o.o. z Wrocławia oraz Magdalena Dobrzańska – Frasyniuk – prezeska IPS. Natomiast w kategorii Profesjonalistek w Dużych Przedsiębiorstwach wygrała Ewa Nowak-Iskra, kierująca dolnośląskim oddziałem Banku Gospodarstwa Krajowego, a wśród Debiutantek najlepsza była Anna Imielska, szefowa Harmony Clinic. Za największą Osobowość ubiegłego roku uznano prof. Bernardę Kazanowską – zastępcę kierownika Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej we Wrocławiu. Tytuł Firmy Przyjaznej Kobietom przyznano natomiast fabryce Mercedes Benz Manufacturing Poland w Jaworze.

Kobiety mają ogromny potencjał

Panie odbierające statuetki nie kryły radości i satysfakcji z otrzymanych nagród.

Od początku mojej drogi zawodowej wiem, że kobiety w biznesie mają ogromną moc. Widzę to każdego dnia w mojej firmie, w której zatrudniam 30 kobiet i tylko jednego mężczyznę. Każda z nich ma ogromny potencjał, wiedzę, pragnienie zdobywania nowych doświadczeń i przekonanie, że „się da”. To wspaniałe, że ich rola w biznesie jest coraz bardziej zauważalna.

Izabela Kołodziejczak, prezeska GOBS Sp. z o.o. z Wrocławia

Organizatorem Plebiscytu Gospodarczego „Kobiece Twarze” jest firma Hornet4.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl