wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

1°C Pogoda we Wrocławiu
wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Przechodnie zdecydują o pl. Kościuszki – ciąg dalszy historii z ciekawym ogłoszeniem
pl. Kościuszki UM Wrocławia
pl. Kościuszki

Przechodnie zdecydowali o ul. Świdnickiej – teraz mogą mieć wpływ na pl. Kościuszki. Kolejny właściciel szuka najemcy poprzez bardzo nietypowy anons.

Reklama

Zamiast ogłoszenia „lokal do wynajęcia”, nietypowy anons „Drogi przechodniu, to ty możesz zdecydować o tym, jaki lokal będzie znajdować się tutaj. Weź udział w głosowaniu”. Podany jest kod do zeskanowania lub link do strony, na której zamieszczono ankietę z propozycjami ewentualnego przeznaczenia lokalu.

W taki sposób właściciel szuka najemcy lokalu przy pl. Kościuszki 6. To już drugi tego rodzaju anons we Wrocławiu. O ciekawym pomyśle pisaliśmy w sierpniu ubiegłego roku, gdy takie ogłoszenie po raz pierwszy pojawiło się przy ul. Świdnickiej 22. Akcja zakończyła się sukcesem. Pod tym adresem, od 24 listopada 2016 r. rozpoczęła działalność… kawiarnia Bohema.

ul. Świdnicka, fot. Tomasz Walków

– Mieliśmy ok. 100 propozycji i większość z nich dotyczyła gastronomii – mówi Dorota Jurasz–Kraszewska, autorka nietypowego anonsu, ze spółki Gama, która jest właścicielem lokalu przy ul. Świdnickiej 22 i dodaje, że wyniki ankiety miał decydujący wpływ podczas wyboru najemcy: – Zgłoszone w naszej ankiecie propozycje co do przeznaczenia tego miejsca były doskonałą informacją dla najemcy, bo mógł się przekonać o preferencjach klientów. A w biznesie to bardzo ważne – dodaje Dorota Jurasz–Kraszewska.

Była KDM a będzie...

Ciekawy anons znalazł naśladowców. Teraz pojawił się w witrynie lokalu przy pl. Kościuszki 6.

Ogłoszenie w witrynie, fot. Miłosz Turowski

– Zadzwoniłam do autorki i poprosiłam o możliwość skorzystania z jej pomysłu. Liczymy, że nam też uda się znaleźć najemcę i zrobić tam interesujące miejsce – mówi Ewa Mokrzycka, właścicielka lokalu przy pl. Kościuszki 6.

Adres pl. Kościuszki 6 jest doskonale znany we Wrocławiu. W PRL-u był tam znany lokal z restauracją, kawiarnią i dancingami. W latach 90. był tam pasaż KDM (nazwa nawiązywała do peerelowskiej Kościuszkowskiej Dzielnicy Mieszkaniowej) ze światowymi markami modowymi i restauracją.

Woonerf na pl. Kościuszki?

– Teraz do wynajęcia są 254 mkw. na parterze. To doskonałe miejsce np. na restaurację, kawiarnię lub  lodziarnię. Liczymy, że przechodnie zgłoszą nam swoje propozycje, a my weźmiemy je pod uwagę w rozmowach z przyszłym najemcą – mówi Ewa Mokrzycka i dodaje: – Gdyby na placu Kościuszki miasto zdecydowało się na ogródki gastronomicznej, to cały plac byłyby wspaniałym miejscem wypoczynku dla mieszkańców i turystów. Niestety dziś ten skwer jest trochę zarośnięty i odstrasza.

Ewa Mokrzycka dodaje, że marzy się jej by, na pl. Kościuszki było jak na ul. Świdnickiej czy przy ul. św. Antoniego gdzie powstał pierwszy woonerf we Wrocławiu. W 2016 r. ulica została urządzona na nowo – uspokojono ruch i stworzono przyjazne miejsca dla pieszych.

ul. św. Antoniego, wroclaw.pl

Przyjazne i wielkomiejskie centrum Wrocławia

Komentarz Małgorzaty Golak z Biura Rozwoju Gospodarczego UM Wrocławia:

– Zależy nam, aby przedsiębiorcy ze sobą współpracowali, podejmowali aktywne działania, byli naszymi partnerami w kreowaniu oferty i przestrzeni dla mieszkańców. W tym kontekście szczególnie cieszy nas inicjatywa przy reprezentacyjnym placu Kościuszki. Właściciele lokalu użytkowego prowadzą konsultacje biznesowo-społeczne, aby znaleźć optymalnego najemcę.

Po akcji "Przechodniu zdecyduj" (dzięki której na Świdnickiej mamy teraz klimatyczną kawiarnię Bohema), kolejny przedsiębiorca patrzy szeroko na przestrzeń miejską i szuka konceptu odpowiadającego mieszkańcom. W ramach innowacji społecznych, które rozwijamy w kontekście ulicy Świdnickiej w projekcie URBACT BoostINNO, mieszkańcy podkreślali, że chcą, aby centrum Wrocławia było przyjazne, wielkomiejskie, a zarazem rodzinne. To trudne zadanie, ale warto spróbować je zrealizować.

Galeria

Kliknij na zdjęcie aby powiększyć

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl