wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

24°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 13:20

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Piwik PRO Wrocław kontra Google. Platforma analityczna Analytics Suite za darmo
Maciej Zawadziński Piwik PRO
Maciej Zawadziński

Piwik PRO Wrocław staje do walki z Google. Wrocławianie wprowadzają do swojej oferty nowy, bezpłatny plan Core. Dzięki niemu dostęp do bezpiecznej platformy mierzącej ruch na stronach internetowych i w aplikacjach mobilnych, Piwik PRO Analytics Suite, otrzyma każdy zainteresowany. To darmowa i bezpieczna alternatywa dla Google Analytics.

Reklama

Maciej Zawadziński, CEO Piwik PRO podkreśla, że na rynku nie było do tej pory darmowej alternatywy, która umożliwiałaby szczegółową analizę danych i jednocześnie chroniła prywatność gromadzonych informacji. Bezpłatny plan Piwik PRO ma szansę to zmienić.

Dzięki rozbudowanemu zestawowi funkcjonalności, nowy plan Piwik PRO Analytics Suite jest prawdziwą alternatywą dla Google Analytics. Naszą przewagą jest też to, że w odróżnieniu od Google’a nie używamy informacji o użytkownikach do własnych celów. Właściciele stron mogą więc być spokojni o bezpieczeństwo i prywatność danych zbieranych przy pomocy naszej platformy.
Maciej Zawadziński, CEO Piwik PRO

Piwik PRO Analytics Suite – bezpłatna platforma analityczna

Piwik PRO Wrocław informuje, że w pierwszej połowie 2021 r. rozwiązanie Piwik PRO Analytics Suite przetestują osoby, które zapiszą się na listę oczekujących i posiadacze kodów dostępu. Informacje o rozdawanych kodach będą publikowane na platformie LinkedIn i oznaczone hashtagiem #piwikpro. Reszta chętnych skorzysta z planu Core po jego pełnej premierze, latem tego roku.

Wrocławski startup Piwik PRO powołuje się na dane W3Tech, według których Google Analytics jest zainstalowany na ponad 80% stron internetowych używających narzędzi analityki internetowej. Wielu właścicieli stron nie chce lub nie może korzystać z platformy, która dzieli się danymi z siecią reklamową Google.

Analytics Suite – opis działania

Piwik PRO nie wykorzystuje danych o użytkownikach. Firma zarabia na sprzedaży płatnych planów platformy z większym wyborem: modułów, sposobów przechowywania danych i limitów ilości danych.

Piwik PRO Analytics Suite używa ponad dwustu klientów biznesowych z całego świata, w tym ŠKODA Auto, Crédit Agricole i Komisja Europejska.

Piwik PRO Core – co oferuje

Core zapewni dostęp do standardowych i zaawansowanych raportów, znanych z narzędzi klasy Google Analytics. Użytkownicy będą mogli również skorzystać z hostingu na terenie Unii Europejskiej i modułu służącego do zbierania zgód na przetwarzanie danych osobowych wymaganych przez RODO.

Analytics Suite – bezpieczeństwo i prywatność danych

Zdaniem Piwik PRO Wrocław prywatność danych staje się coraz ważniejszym tematem nie tylko w Unii Europejskiej, ale i globalnie.

  • Według prognoz Gartnera do 2023 roku aż 65% populacji świata będzie chronione prawami prywatności danych.
  • Rośnie też wiedza użytkowników sieci na temat przysługujących im praw.
  • Większość z nich chciałaby mieć większą kontrolę nad tym, jakie informacje na ich temat są zbierane przez firmy.

Piwik PRO to niejedyne polskie przedsiębiorstwo, które zauważyło szansę w rosnących liczbach regulacji i świadomych użytkowników internetu. Esysco, Nethone, BSafer, eSign.tech i Digital Fingerprints również z sukcesem rozwijają produkty związane z bezpieczeństwem i prywatnością danych.

Piwik PRO Analytics Suite świetnie odpowiada na rosnące potrzeby biznesów w zakresie prywatności i bezpieczeństwa danych. Cieszy nas, że jako inwestor możemy wspierać rozwój tej platformy. Wierzymy, że szeroka dostępność planu Core zwiększy globalny zasięg Piwik PRO i umocni jego pozycję jako alternatywy dla Google Analytics.
Przemysław Danowski, Managing Partner w WEG Piwik PRO Wrocław

Piwik PRO startup z Wrocławia

Piwik PRO to działająca od 2013 roku wrocławska firma technologiczna, zatrudniająca ponad 100 osób.

Platforma Piwik PRO Analytics Suite umożliwia analizę zachowań użytkowników stron internetowych, aplikacji i intranetu, jednocześnie gwarantując prywatność i bezpieczeństwo zbieranych danych. Dzięki temu może być wykorzystywana tam, gdzie inne platformy nie są w stanie spełnić wszystkich wymagań – w branżach finansowej, rządowej czy ochrony zdrowia.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl