wroclaw.pl Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 9°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama
Reklama

W dniu 27 maja 2014 r. odbyło się, rozstrzygające konkurs, posiedzenie Kapituły Nagrody, w składzie:

  1. Piotr Fokczyński – Architekt Miasta - przewodniczący
  2. Jan Paluchniak – Towarzystwo Miłośników Wrocławia
  3. Wojciech Gryczyński – Towarzystwo Miłośników Wrocławia
  4. Andrzej Poniewierka  – architekt, rekomendowany przez

   Prezydenta Wrocławia

  1. Marcin Major  – Stowarzyszenie Architektów Polskich
  2. Aleksander Szarapo – Dolnośląska Okręgowa Izba Architektów

W siedzibie Towarzystwa Miłośników Wrocławia zostało złożonych 26 kart, w tym 4 karty dotyczyły obiektów, które w roku 2013 nie zostały jeszcze dopuszczone do użytkowania – obiekty te nie podlegały ocenie. Ponadto, dodatkowo, 10 obiektów rekomendował Kapitule Architekt Miasta. Z głosowania na najlepszą realizację w kategorii „budynki użyteczności publicznej” wyłączył się Pan Aleksander Szarapo, ze względu na zgłoszenie do konkursu obiektu jego autorstwa. Po dyskusji i głosowaniu Kapituła postanowiła przyznać następujące wyróżnienia i nagrody:

W obecnej, XXIV edycji konkursu, wyróżnienie i jednocześnie nominację do nagrody specjalnej dla modernizacji obiektu historycznego, która będzie przyznawana w roku przyszłym, otrzymują 3 obiekty:

 

●●● Przebudowa i remont willi – obiektu wystawy WUWA, ul. Zielonego Dębu 21

Autor: isba_GRUPA PROJEKTOWA – Tomasz Boniecki, współpraca Weronika Moszczeńska, Wrocław
Inwestor: prywatny
Wykonawca: TOCHACZ – Józef Siankiewicz, Wrocław

 

●●● Centrum szkoleniowo-informacyjne DOIA RP we Wrocławiu – rekonstrukcja budynku dawnego przedszkola na terenie WUWA, ul. Zygmunta Wróblewskiego 18

Autor: Maćków Pracownia Projektowa Sp. z o.o. – Zbigniew Maćków, Bartłomiej Witwicki, Agata Kowalczyk, Eliasz Matuła, Zuzanna Wojtasiak, Bartosz Zieliński, Wrocław
Inwestor: Izba Architektów Rzeczpospolitej Polskiej, Dolnośląska Okręgowa Izba Architektów RP, Wrocław
Wykonawca:Przedsiębiorstwo Budowlano-Usługowe OZ BUD Sp. z o.o., Wrocław

 

●●● Odbudowa zabytkowego szaletu miejskiego, al. Ludomira Różyckiego 1

Autor: Tadeusz Sawa-Borysławski
Inwestor: Zarząd Zieleni Miejskiej we Wrocławiu
Wykonawca: Przedsiębiorstwo Budowlane SAWREM s.c., Legnica

 

Wśród rozpatrywanych zgłoszeń w kategoriach podstawowych nie przyznano nagród i wyróżnień w kategoriach „budynek przemysłowy” - brak zgłoszeń.

Kapituła postanowiła przyznać:

Kategoria – Budynek użyteczności publicznej

Wyróżnienie:

Budynek biurowy, ul. Jana Henryka Dąbrowskiego 44

Autor: ASPA Pracownia Architektoniczna Sp. z o.o. Sp. Komandytowa – Maciej Szarapo, Łukasz Komar, Aleksander Szarapo, Wrocław
Inwestor: Vantage Development S. A., Wrocław
Wykonawca:Wrocławskie Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego Nr 2 – WROBIS S.A., Wrocław

 

3. nagroda                  

Budynek Środowiskowej Biblioteki Nauk Ścisłych i Technicznych, pl. Grunwaldzki 11

Autor:  HEINLE, WISCHER UND PARTNER ARCHITEKCI Sp. z o.o. – Thomas Hainle, współpraca Anna Stryszewska-Słońska, Magdalena Tatar-Walecka, Katja Fiedler, Friedemann Rentsch, Tomasz Zawisza, Magdalena Górska, Grzegorz Hajdo, Agata Jasiewicz, Areta Keller, Zuzanna Sulikowska, Barbara Bernardyn, Michał Sikorski, Karolina Konopnicka, Mateusz Skalski, Wrocław
Inwestor: Politechnika Wrocławska
Wykonawca: Wrocławskie Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego Nr 2 – WROBIS S.A., Wrocław

 

2. nagroda                  

Budynki biurowe GREEN TOWERS, ul. Strzegomska 36

Autor: Maćków Pracownia Projektowa Sp. z o.o. – Zbigniew Maćków, Piotr Wilk, Jacek Brzezowski, Marta Firganek, Piotr Krynicki, Mariusz Maury, Magdalena Rokosa, Wrocław
Inwestor: WARSAW PROJECT Sp. z o.o., Warszawa
Wykonawca: Skanska S.A., Oddział we Wrocławiu

 

1. nagroda

Teatr Muzyczny Capitol, al. marsz. Józefa Piłsudskiego 67

Autor: KKM KOZIEŃ ARCHITEKCI s. c. – Marek Kozień, Magdalena Kozień-Woźniak, Katarzyna Kozień-Kornecka, Kraków
Inwestor:  Teatr Muzyczny Capitol, Wrocław
Wykonawca: WARBUD S.A., Warszawa

 

 

Kategoria – budynek mieszkalny wielorodzinny

wyróżnienie                         

Osiedle mieszkaniowe INNOVA, III etap, ul. Nyska 52- 54a
Autor:  Andrzej Hubka, współpraca Danuta Hubka, Artur Dorożyński, Wrocław
Inwestor: Osiedle INNOVA Sp. z o.o, Warszawa
Wykonawca:  Przedsiębiorstwo Wielobranżowe HARAS Arkadiusz Harasimowicz, Wrocław

 

3. nagroda                  

Budynek mieszkalny wielorodzinny, ul. Ziemowita 11

Autor: Kuryłowicz & Associates – Wrocław Sp. z o.o. – Stefan Kuryłowicz, Arkadiusz Chamielec, Anna Hajdo, Zofia Horoszko, Wrocław
Inwestor: SOLO 11 Sp. z o. o., Wrocław
Wykonawca: BESTA Przedsiębiorstwo Budowlane Sp. z o.o., Rzeszów

2. nagroda

Budynek mieszkalny wielorodzinny, ul. Krawiecka 6-8

Autor: Tadeusz Hardt, Alicja Andrzejewska, Paweł Jarosik, Wrocław
Inwestor: AKME Zdzisław Wiśniewski, Wrocław
Wykonawca: Porr (Polska) S.A., Wrocław

 

 

1. nagroda                  

Budynek mieszkalny wielorodzinny, ul. Staromłyńska 4 

Autor: Dziewoński Łukaszewicz - architekci s.c., współpraca autorska +48 Pracownia Projektowa – Marcin Dziewoński, Bartosz Łukaszewicz, Juliusz Erdmann, Szymon Brzezowski oraz Joanna Nosal, Anna Haudek, Paweł Karpa, Natalia Rowińska, Anna Kołodzińska, Marta Smarzych, Bartłomiej Pawłowski, Wrocław
Inwestor: JG Inwestycje Sp. z o. o. Spółka Komandytowo Akcyjna, Jacek Łozowski, Wrocław
Wykonawca:  Wojdyła Budownictwo Sp. z o.o., Rabka Zdrój

 

Kategoria – budynek mieszkalny jednorodzinny

3. nagroda                  

Zespół budynków jednorodzinnych, ul. Sygnałowa 60-108

Autor:  Grupa Platforma s.c. - Andrzej Ilow, Paweł Bober, Maciej Szczepański, Sylwester Duda, Karolina Kijak, Joanna Krajewska, Wrocław
Inwestor: Grundwert Polska Sp. z o.o. Sp. Komandytowa, Bielany Wrocławskie
Wykonawca: Przedsiębiorstwo Budowlane JANBUD Sp. z o.o., Żary

 

2. nagroda

Dom jednorodzinny, ul. Jarocińska 70

Autor:  GRID architekci s.c. – Agnieszka Zając, Artur Toboła, Wrocław
Inwestor: prywatny
Wykonawca:  system gospodarczy

 

1. nagroda                  

Budynek jednorodzinny dwulokalowy, ul. Orawska 

Autor: Monika Stanisławska, Sebastian Stanisławski, CH+ Architekci - Wojciech Chrzanowski, Wrocław
Inwestor: prywatny
Wykonawca: prywatny

 

Kategoria – obiekt inżynierski

2. nagroda                  

Zagospodarowanie rynku Psiego Pola

Autor:  Pracownia Projektowa Myczkowscy - Tomasz Myczkowski, Róża Myczkowska, współpraca Piotr Ćwikliński, autor rzeźb Ryszard Zarycki, Wrocław
Inwestor: Wrocławskie Inwestycje Sp. z o.o.
Wykonawca: Skanska S.A., Warszawa, Oddział Budownictwa Inżynieryjnego we Wrocławiu

 

1. nagroda                  

Parking podziemny i zagospodarowanie nawierzchni placu Nowy Targ

Autor: nawierzchnia placu: Roman Rutkowski Architekci – Roman Rutkowski, Piotr Guliński, Wrocław
parking podziemny: Maćków Pracownia Projektowa – Zbigniew Maćków, Bartłomiej Witwicki, Agata Kowalczyk, Tomasz Lichota, Adam Markuszewski, Eliasz Matula, Zuzanna Wojtasiak, Bartosz Zieliński, Wrocław
Inwestor: Wrocławskie Inwestycje Sp. z o.o. oraz konsorcjum firm: Mota-Engil Central Europe S.A., Kraków, IMMO PARK Sp. z o.o. Kraków, Mota-Engil, Engenharia E Construcao S.A., EMSA - Empreendimentos E Exploracao De Estacionamentos S.A, ESLI - Parques De Estaciomiento S.A., Portugalia
Wykonawca:  Mota-Engil Central Europe S.A., Kraków

 

Jednocześnie Kapituła nominowała obiekty wyróżnione pierwszą nagrodą we wszystkich kategoriach do nagrody głównej i przyznała:

nagrodę główną - GRAND PRIX, którą otrzymuje:

Teatr Muzyczny Capitol al. marsz. Józefa Piłsudskiego 67

Autor: KKM KOZIEŃ ARCHITEKCI s. c. – Marek Kozień, Magdalena Kozień-Woźniak, Katarzyna Kozień-Kornecka, Kraków
Inwestor: Teatr Muzyczny Capitol, Wrocław
Wykonawca: WARBUD S.A., Warszawa

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl Logo wroclaw.pl