wroclaw.pl Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 12°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Znamy już zwycięzców konkursu „Dolnośląski Gryf – Nagroda Gospodarcza”. Spośród siedmiu przyznanych statuetek aż pięć trafiło do przedsiębiorstw z Wrocławia.

Reklama

Najważniejsze trofea gospodarcze w regionie rozdano laureatom podczas Wielkiej Gali Biznesu 2019, która odbyła się 19 września w Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu. W finale tegorocznej, XVI edycji Konkursu „Dolnośląski Gryf – Nagroda Gospodarcza” znalazło się łącznie dwadzieścia jeden firm i samorządów z całego regionu. W tym roku wręczono siedem statuetek oraz dwa wyróżnienia.

– Jestem absolutnie przekonany, że nasz konkurs spełnia ważną rolę – twierdzi prof. Andrzej Kaleta, rektor Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, przewodniczący Kapituły Konkursu „Dolnośląski Gryf – Nagroda Gospodarcza”. – Buduje pomosty pomiędzy środowiskami, które są obecnie skazane na siebie – biznesem, nauką i samorządem, choć jeszcze kilka lat temu wcale nie było to takie oczywiste. Widać też wyraźnie, że nasz konkurs znakomicie się rozwija. Można to zauważyć, chociażby patrząc na wprowadzanie coraz bardziej nowoczesnych kategorii, lepiej odzwierciedlających rzeczywistość i zazwyczaj trafiających w dziesiątkę.

Wrocławskie laury

Wśród wrocławskich firm, które otrzymały Dolnośląskiego Gryfa, znalazły się:

Z kolei Gryf w kategorii Skuteczna Kampania Marketingowa powędrował do Vantage Development S.A. – będącej jedną z największych dolnośląskich spółek deweloperskich, a Ultimo S.A. – należąca do czołowych firm zarządzających wierzytelnościami, zdobyła statuetkę za działania proekologiczne.

W tym roku w kategorii Start-up Roku, zamiast Gryfa, wręczono dwa równoległe wyróżnienia firmom Smartech-IT Sp. z o.o. z Bielan Wrocławskich oraz BIOTTS S.A. z Wrocławia.

Wśród nominowanych do konkursu „Dolnośląski Gryf – Nagroda Gospodarcza” znalazła się również Agencja Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej. 

– Naszym zadaniem, jako samorządu, jest tworzenie warunków i dobrego klimatu, aby przedsiębiorcy chcieli inwestować, być innowacyjni i stawać się coraz większymi pracodawcami – mówił w trakcie uroczystość Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia. – Jest tu jeszcze wiele do zrobienia. Chciałbym, aby to było naszym wspólnym wyzwaniem. Tak samo ważna jest dla nasz współpraca w złotym trójkącie nauka – biznes – samorząd. Cieszę się, że ona działa – dodał.

Dolnośląski Gryf z duchem czasu

Pozostałe dwie statuetki trafiły do CCC S.A. – największej detalicznej spółki obuwniczej w Europie Środkowej oraz jednego z największych europejskich producentów obuwia, która otrzymała ją w kategorii Pionier Wieku Cyfrowego, a także do miasta Świdnicy, która dostała Nagrodę dla samorządu – za przedsięwzięcie angażujące społeczność lokalną.

– Uważam, że jest to nagroda szczególna, gdyż posiada zdolność predykcji – mówił w trakcie gali Grzegorz Dzik, prezes zarządu Impel S.A., Honorowy Członek Kapituły Konkursu „Dolnośląski Gryf – Nagroda Gospodarcza”.

– Zawsze doskonale czuła też puls rynku. Na początku Dolnośląski Gryf był wręczany wielkim przedsiębiorstwom z tradycjami i dużym budżetem. Teraz nagrody otrzymują również firmy, których nie było jeszcze trzy lata temu. Ci, którzy są nowocześni, rozwinięci cyfrowo i często w bardzo krótkim czasie zdobywają pozycję globalnego dostawcy. Wygrywają dzięki technologii i często są znani nie tylko na Dolnym Śląsku, ale na całym świecie. Nasza rzeczywistość się zmienia. Dziś wszyscy żyjemy cyfryzacją. Prawdopodobnie za pięć lat nie będzie nie cyfrowych organizacji, po prostu przestaną istnieć, bo nie wytrzymają konkurencji. Już dziś myślimy też o tym, jak za chwilę ekologia zmieni działalność naszych przedsiębiorstw. Tymczasem Dolnośląski Gryf cały czas wyprzedza te trendy.

15 lat Gryfów

Dolnośląski Gryf to nagroda, która promuje innowacyjność i dynamikę rozwoju dolnośląskich firm, docenia zaangażowanie inwestycyjne i zauważa działania na rzecz lokalnych społeczności. Wyróżnia najlepsze przedsiębiorstwa, jednostki samorządu terytorialnego oraz instytucje i organizacje, które tworzą gospodarczą i społeczną przyszłość Dolnego Śląska. 

Pierwsza edycja Dolnośląskich Gryfów odbyła się w 2004 r. Dotychczas w przedsięwzięciu wzięło udział 1507 dolnośląskich firm i samorządów, a statuetki przyznano 83 firmom, 23 samorządom oraz 10 osobowościom Dolnego Śląska.

Organizatorami przedsięwzięcia są: Zachodnia Izba Gospodarcza – Pracodawcy i Przedsiębiorcy, Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego, Związek Pracodawców Polska Miedź, Pracodawcy RP oraz partner merytoryczny – firma PwC.

Zdjęcia: mat. prasowe

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl Logo wroclaw.pl