wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

2°C Pogoda we Wrocławiu
wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. PGS Software otwiera nowe biura i zwiększa zatrudnienie
PGS ma siedzibę we Wroclavii źródło: inwestor
PGS ma siedzibę we Wroclavii

PGS Software, spółka giełdowa z sektora IT, w ciągu 2 lat zatrudni 400 programistów w 3 miastach w Polsce. Wrocławska centrala firmy, po 7 latach we Wrocławskim Parku Technologicznym, zmieniła siedzibę i szykuje się do dalszej ekspansji międzynarodowej.

Reklama

W czwartek 16 listopada 2017 założyciele PGS Software S.A., bracia Paweł i Wojciech Gurgulowie, ogłosili plany rozwoju firmy podczas otwarcia nowego biura w centrum handlowym Wroclavia.

 Paweł i Wojciech Gurgulowie, fot. Jarek Ratajczak

– Jesteśmy z Wrocławia i ta firma od początku była wrocławska. W ciągu dwóch lat chcemy zatrudnić 400 pracowników w biurach we Wrocławiu, Rzeszowie i Gdańsku, rozbudowując zespół do tysiąca osób zapowiada Paweł Gurgul, dyrektor zarządzający PGS Software S.A. W samym Wrocławiu spółka planuje zatrudnić 200 ludzi.

– Polska jest największym rynkiem informatycznym w Europie Środkowej. Wrocław na tej informatycznej mapie ma miejsce szczególne. Jesteśmy uznawani za hub technologiczny. W mieście działa ponad 200 podmiotów świadczących usługi informatyczne, które zatrudniają ponad 20 tys. osób. Plany zwiększenia zatrudnienia przez PGS, to dobra wiadomość dla absolwentów wrocławskich szkół i uczelni wyższych – mówi Ewa Kaucz, prezes Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej. 

16 listopada 2017 r. otwarcia nowego biura, fot. Jarek Ratajczak

Zwiększają zatrudnienie

PGS Software oferuje pracę głównie programistom. Wśród poszukiwanych pracowników są także testerzy oprogramowania, kierownicy projektów IT, analitycy biznesowi, graficy oraz projektanci doświadczeń użytkownika.

– Już dziś 98% naszych przychodów pochodzi z eksportu usług programistycznych. Wzmocnimy pozycję na rynku brytyjskim, gdzie jesteśmy najsilniej obecni. Już teraz zwiększamy liczbę zamówień w Niemczech, Austrii i Szwajcarii. Region DACh staje się naszym drugim kluczowym rynkiem w Europie. Nowym kierunkiem ekspansji, któremu przyglądamy się bardzo poważnie, są Stany Zjednoczone: bardzo wymagający, ale ogromny rynek dla sektora IT mówi Wojciech Gurgul, prezes firmy.

Pracownicy PGS, fot. Jarek Ratajczak

Stawiają na technologie chmurowe i big data

Technologicznym motorem rozwoju PGS Software będą usługi informatyczne świadczone w chmurze i technologie big data. Spółka jest jedną z 10 polskich firm – partnerów technologicznych Amazon Web Services, największego na świecie dostawcy usług chmurowych. Dzisiaj połowa projektów realizowanych przez spółkę oparta jest o technologie w chmurze.

Bracia Gurgulowie zapowiadają także dalsze inwestycje w rozwój wiedzy – zarówno własnych pracowników, jak też w działalność edukacyjną pro bono. Tylko w tym roku w bezpłatnych szkoleniach PGS-u „Software Talks” z projektowania i programowania aplikacji wzięło udział już tysiąc osób. Spółka jest także aktywna we współpracy z uczelniami technicznymi we Wrocławiu, Rzeszowie i Gdańsku. Rozwija programy stażowe, a seniorzy programiści prowadzą zajęcia z informatyki.

Mają program szkoleniowy

Rok temu firma uruchomiła program szkoleniowy Amazon Web Services (AWS) w obszarach technicznym i biznesowym.

Nasi inżynierowie zdobywają prestiżowe certyfikaty, a większość pracowników uzyskała akredytację AWS. Robi to wrażenie na europejskich menadżerach Amazona i buduje wiarygodność spółki w oczach klientów – podkreśla Bartosz Jabłoński, szef rozwoju oprogramowania w PGS Software.

Stylizacja nowego biura nawiązuje do Wrocławia, źródło: inwestor

Nowe biura we Wroclavii

W czwartek spółka oficjalnie otworzyła nową siedzibę swojej centrali we Wrocławiu. Jest pierwszą firmą, która wprowadziła się do biurowca w centrum handlowym Wroclavia. Nową siedzibę promuje strona internetowa.

Po 7 latach spędzonych we Wrocławskim Parku Technologicznym, przeprowadziliśmy się do przestronnego biura klasy A w centrum miasta. Kiedy w 2010 r. urządzaliśmy się w WPT, nasz zespół liczył 50 osób. Dziś zatrudniamy 270 w samym Wrocławiu podkreśla prezes Wojciech Gurgul.

Kantyna biura urządzona jest w stylu dworca kolejowego Wrocław Główny, z którym sąsiaduje biuro, źródło: inwestor

W kantynie są nawiązania do dworcowych peronów, wagonów kolejowych oraz poczekalni dworcowej z PGS Software Cafe. W strefie chill-out stanął stół bilardowy i stanowisko do gier komputerowych.

PGS Software S.A.

PGS Software S.A. to jedna z największych firm w polskiej branży programistycznej. Zajmuje się tworzeniem aplikacji na komputery i urządzenia mobilne dla dużych i średnich firm w branżach m.in. finansowej, e-commerce, turystycznej, motoryzacyjnej czy medycznej. Ma zespół 600 specjalistów w biurach we Wrocławiu, Gdańsku i Rzeszowie oraz przedstawicielstwa handlowe w Londynie. Niemczech, Austrii i Hiszpanii.

Spółka zatrudnia zespoły projektowe wyłącznie w Polsce, a całość produkcji eksportuje na rynki Europy Zachodniej oraz do Ameryki Północnej i rozwiniętych krajów azjatyckich. PGS Software jest spółką notowaną na głównym parkiecie Giełdy Papierów Wartościowych. Plasuje się w dziesiątce największych eksporterów usług IT w Polsce.

Galeria

Kliknij na zdjęcie aby powiększyć

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl