wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

3°C Pogoda we Wrocławiu
wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Parking przy Swobodnej do rozbiórki. W ciągu dwóch lat powstaną tam nowe biura
Na zdjęciu parking piętrowy przy ulicy Swobodnej we Wrocławiu Oleksandr Poliakovsky - www.wroclaw.pl
Na zdjęciu parking piętrowy przy ulicy Swobodnej we Wrocławiu

Piętrowy parking u zbiegu ulic Swobodnej i Powstańców Śląskich czeka niedługo rozbiórka. Właściciel terenu - Echo Investment S.A. planuje wybudowanie w tym miejscu kompleksu biurowego. Inwestycję zaplanowano na lata 2023-2025. Wcześniej zlikwidowana została już pobliska stacja benzynowa.

Reklama

- Planujemy wybudowanie tam biurowców z usługami. Natomiast w tym momencie jesteśmy jeszcze na etapie koncepcyjnym i nie możemy przekazać więcej szczegółów - mówi Weronika Ukleja-Sałak, rzeczniczka prasowa Echo Investment.

Wartość inwestycji to ponad 350 milionów złotych

Z opublikowanego przez spółkę raportu kwartalnego wynika, że budowa pierwszego etapu rozpocząć ma się w drugim kwartale 2023 roku i przewidziano na nią budżet w wysokości 114,3 miliona złotych. Planowane zakończenie budowy biurowca to trzeci kwartał 2024.

Drugi etap kompleksu biurowo-usługowego przy Swobodnej kosztować ma 244,3 miliona złotych. Prace miałyby ruszyć jeszcze w trakcie realizacji etapu pierwszego – w trzecim kwartale 2023, a zakończyć się na początku roku 2025.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl