wroclaw.pl Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 13°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Części hotelowa, biurowa, apartamentowa i usługowa kompleksu OVO, który wyrósł białą, obłą bryłą pokrytą corianem u zbiegu Podwala z ul. Traugutta, są gotowe do „zasiedlenia” i działalności. Oddane nowym użytkowników w stanie deweloperskim – niektóre już mają swoich właścicieli i najemców, pewna część lokali jeszcze czeka na nabywców, a DoubleTree by Hilton Hotel Wroclaw przyjmie pierwszych gości 10 sierpnia. Zobaczcie, jak OVO wygląda od środka, bo nawet jeśli nie szukacie mieszkania czy biura, będziecie mogli korzystać z innych funkcjonalności kompleksu.

Reklama

OVO to obiekt typu mixed use, co po prostu oznacza, że „pod jednym dachem” kryje się wiele różnych funkcji, w tym wyrosłych na bazie prowadzonej w kompleksie przez rozmaite podmioty komercyjnej działalności. Gros z nich zlokalizowano na poziomie 0 – czyli lokale handlowo-usługowe, gastronomiczne (jak OVO Bar & Restaurant), centrum fitness z basenem i spa (zobacz dokładny plan poniżej). Na wyższych kondygnacjach są pomieszczenia przeznaczone na biura i apartamenty, w tym penthouse’y. Otwartą zaś cały czas dla wszystkich wrocławian i turystów częścią kompleksu jest patio o pow. 2100 mkw.

Ten futurystyczny kompleks został zaprojektowany przez paryską pracownię GSARCH – Gottesman-Szmelcman. Asaf Gottesman, architekt koncepcyjny OVO Wrocław i jeden z inwestorów, wyjaśnia: – Skupiliśmy się na projekcie budynku mieszczącego wiele funkcji w nowoczesny sposób. Poza hotelowymi udogodnieniami, takimi jak miejsca spotkań czy sala konferencyjna, wprowadziliśmy lokale handlowo-usługowe, gastronomiczne, centrum fitness z basenem i spa, biura oraz szeroki wybór apartamentów różnej wielkości, w tym penthouse'y. Ważnym elementem było stworzenie wewnętrznego patio, które miało sprawić, że OVO będzie dostępne dla całego miasta.

– Projektując OVO mieliśmy przede wszystkim na uwadze to, żeby kompleks dobrze zgrał się z miejskim charakterem Wrocławia. Analizowaliśmy go pod kątem społecznym, ekonomicznym czy choćby kulturowym, żeby do funkcji hotelowej, która była niejako „zaczątkiem” projektu, umiejętnie dopasować inne, które pozwalałyby na to, był OVO stał się miejscem ogólnodostępnym dla wszystkich mieszkańców – mówi Shuckie Ovadiah, jeden z inwestorów.

Teraz, po 25 miesiącach budowy, obiekt o kubaturze 42 000 m szesc. i powierzchni 48 627 mkw., na której znalazło się 4600 mkw. powierzchni handlowo-usługowej, złożony z dziewięciu kondygnacji, w tym dwóch podziemnych, czeka na pierwsze opinie gości, klientów i mieszkańców.  

Patio dla wszystkich

Otwartości kompleksu, o której wspominają inwestorzy OVO, ma sprzyjać zwłaszcza patio. Zostało zaprojektowane z myślą o mających się w tym miejscu odbywać imprezach i eventach – koncertach, projekcjach filmowych, performansach, wystawach plenerowych – także aranżowanych wspólnie z hotelem Hilton. W patio będzie oczywiście można napić się kawy czy zjeść lunch, zasiadając w ogródkach działających w kompleksie lokali gastronomicznych.

– Dobrą cechą tego patio jest to, że nie wytwarza się tu echo, niemile „widziane” zwłaszcza przy okazji rozmaitych koncertów. A także, mimo że jest położone w centrum miasta, gdzie panuje duży uliczny hałas, patio jest bardzo dobrze wyciszone – opowiada architektka Magdalena Kozak, odpowiedzialna za wykończenie wnętrz w kompleksie. 

Powierzchnię 1300 mkw. w patio porasta wypielęgnowana trawa, są tam także sprowadzone z Niemiec platany i czereśnia. Roślinność została dobrana w taki sposób, by dobrze kolorystycznie zgrać się z bielą kamiennych siedzisk i corianu elewacji. – Ciekawostką jest, że patio zbudowano na parkingu podziemnym – mówi Paweł Laszecki, inżynier projektu OVO Wrocław. – Dlatego utrzymanie zieleni, zwłaszcza drzew, na konstrukcji żelbetowej, jest sporym wyzwaniem – dodaje.

Co jeszcze kryje się na dwóch kondygnacjach pod ziemią OVO? Między innymi, główna kuchnia hotelowej restauracji oraz centrum fitness z basenem, saunami i spa. Jest tam również hotelowa sala balowa, gdzie można organizować konferencje albo wesela.

Pobyt w DoubleTree by Hilton Wrocław…

…oznacza zakwaterowanie na 1. lub 2. piętrze OVO, ponieważ tam znajduje się właśnie 189 pokojów hotelowych, przeznaczonych dla łącznie 400 gości. Najokazalszy apartament ma 113 mkw., a jego okna wychodzą na park Słowackiego. To, jak prezentuje się sam hotel i co jeszcze oferuje swoim gościom, pokażemy po jego oficjalnym otwarciu.

Biura o podwyższonym standardzie

Zajmują w OVO ok. 4 tys. mkw. na 3. piętrze kompleksu i jest to ok. 30 lokali, z czego większość znalazła już nowych właścicieli lub najemców. – Firmy, które będą tu prowadziły swoją działalność, mają wysoko wyspecjalizowany profil, są to usługi doradcze, finansowe czy prawne. Użytkownicy biur mają zaś dostęp do usług hotelowych, m.in. basenu, klubu fitness, spa, a także do sal konferencyjnych – mówi Ewa Omasta, odpowiedzialna w OVO m.in. za sprzedaż i wynajem lokali.

W OVO Offices znajdują się także części wspólne dla użytkowników biur i interesantów – zarówno na korytarzach, jak i tarasach 

Pomieszczenia biurowe w OVO mają powierzchnię od 70 do 800 mkw. Nabywca zapłaci za metr kwadratowy netto ok. 11 tys. zł, najemca zaś ok. 77 zł.

 

Do OVO Offices wchodzi się przez recepcję, na której suficie zamontowano tzw. wulkany, czyli wyjątkową oprawę świetlną, zaprojektowaną i wykonaną specjalnie dla kompleksu. Korytarze (podobnie jak w części apartamentowej) zgrywają się stylistycznie z tymi, jakie ma część hotelowa. Podobne są wykładziny na podłogach i okładziny na ścianach z orzecha amerykańskiego, przeplatające się z elementami wykonanymi z corianu, jak np. charakterystyczne tabliczki, na których znajdą się logotypy i nazwy firm.

 

Apartamenty z widokiem

Recepcja w części apartamentowej OVO, prowadząca do mieszkań na piętrach 4-6 i penthouse’ów na 7. kondygnacji, to chyba jedno z najbardziej niezwykłych miejsc kompleksu. We wnętrzu, gdzie również dominuje corian, jest bardzo oryginalne wejście: – Nad jego kształtem pracowano niemal jak nad rzeźbą – mówi Magdalena Kozak, wskazując na nietypową, opływową geometrię „jamy”, wykonanej z drewna orzecha amerykańskiego i doświetloną „wulkanem”.

Na najwyższym piętrze znajduje się 26 penthouse’ów z panoramicznymi oknami i dużymi tarasami, z widokiem na patio lub na park i fosę. Największy z nich – jak się okazuje, już sprzedany – ma 250 mkw. powierzchni. (Ceny tych lokali za 1 mkw. zaczynają się od 14 tys. zł). Na piętrach od 4. do 6. zlokalizowano pozostałe apartamenty, o powierzchni od 70 do 120 mkw. W części z nich już trwają prace wykończeniowe, podjęte przez nowych właścicieli, którzy mogą również w ramach swoich przywilejów korzystać z obsługi hotelu Hilton, jak room service czy sprzątanie. O wygodę i bezpieczeństwo lokatorów przez całą dobę dba również profesjonalna firma konsjerska.


Spoglądanie na Wrocław z najwyższych pięter OVO to czysta przyjemność

Zobacz też inne widoki ze szczytu OVO

Fot. i wideo Janusz Krzeszowski

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl Logo wroclaw.pl