wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

-2°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 08:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Działają we Wrocławiu blisko 20 lat. Właśnie przenieśli się do nowej siedziby

Oddział OVHcloud funkcjonuje w stolicy Dolnego Śląska od blisko 20 lat. Nie tylko dba o swoich klientów, którym dostarcza nowoczesne rozwiązania chmurowe, ale troszczy się również o pracowników. Dlatego też z myślą o nich firma przeniosła właśnie swoją wrocławską siedzibę do nowego biurowca MidPoint71 przy ulicy Powstańców Śląskich.

Reklama

Wrocławski oddział Oddział OVHcloud został otwarty w 2004 roku i był pierwszym zagranicznym przedstawicielstwem Grupy poza Francją. Firma dostrzegła wówczas potencjał Polski: znakomite położenie na mapie Europy, stabilny wzrost, gotowość na transformację cyfrową oraz chłonny rynek, gotowy na innowacyjne rozwiązania.

Decyzja o rozpoczęciu ekspansji OVHcloud właśnie od naszego kraju, odzwierciedlała postrzeganie Polski jako technologicznego hubu tej części świata. Polacy są entuzjastami nowych technologii, o czym świadczą świetnie kształceni fachowcy, fakt bycia m.in. liderem transakcji bezgotówkowych, a także śmiałe i innowacyjne projekty klientów, których mamy przywilej być partnerem. To ogromna satysfakcja urzeczywistniać polską inżynieryjną myśl, a także wspierać firmy z regionu w ich cyfrowej transformacji.
Robert Paszkiewicz, szef regionu CEE w OVHcloud

Centrum badawczo-rozwojowe skupia lokalne talenty

OVHcloud rozszerzyło swoją działalność w Europie Środkowo-Wschodniej. Wraz z wrocławską siedzibą uruchomiono w Polsce także dedykowane centrum badawczo-rozwojowe. R&D, skupiające lokalne talenty, od początku rozwijało m.in. ofertę hostingu współdzielonego czy ofertę chmury publicznej, a także inne produkty z szerokiego portfolio grupy. Mając na uwadze potrzeby dynamicznej cyfryzacji, a także bezpiecznego przechowywania danych, w 2017 r. OVHcloud otworzyło w Polsce także własne centrum danych.  Posiada ono 14 tys. serwerów, jest zgodne z jurysdykcją Unii Europejskiej, posiada gwarancję cybersuwerenności danych, a także spełniania wymogi branżowych certyfikatów, m.in. ISO 27001, PCI-DSS i HDS, cenionych zwłaszcza przez branże medyczną, finansową czy ubezpieczeniową.

W trosce o komfort pracowników

Aby podnieść komfort pracy, we wrześniu br., nastąpiła przeprowadzka do nowego, komfortowego biura w biurowcu MidPoint71 przy ulicy Powstańców Śląskich 9 we Wrocławiu. Ponadto w każdym z lokalnych biur: we Wrocławiu, Warszawie, Gdańsku, spółka konsekwentnie dąży, by wyróżnić się na krajowym rynku jako najbardziej przyjazne i rozwijające miejsce pracy. Starania te zostały docenione przez branżę, a OVHcloud przyznano tytuł „Lidera Wellbeing” w ogólnopolskim konkursie „Wellbeing Institute”.

Dwie dekady obecności OVHcloud we Wrocławiu dowodzą, że warto stawiać na to miasto. To wlaśnie tu jest dojrzałe środowisko, ekosystem, który wspiera firmy technologiczne. Widzimy też, że rozwój naszego miasta nie byłby możliwy, gdyby nie takie przesiębiorstwa. Cieszy nas też otwarcie nowego biura, które jest kolejnym rozdziałem w rozwoju firmy.
Mateusz Jarzombek, dyrektor Business Support Centre, ARAW

OVH jest dostawcą hiperskalowalnych rozwiązań chmurowych o nieprzeciętnej wydajności. Założona w 1999 we Francji, przez polską rodzinę Klaba, grupa OVH zarządza 37 centrami danych na 4 kontynentach. Firma rozwija globalnie własną sieć światłowodową oraz zarządza zintegrowanymi usługami hostingowymi. OVH dostarcza innowacyjne rozwiązania technologiczne dla ponad 1,6 mln klientów na całym świecie, działając w oparciu o własną infrastrukturę, działy R&D oraz oferując wsparcie 24h.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl