wroclaw.pl Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 15°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Badania czekolady pod Wrocławiem za 17 mln USD

Jarek Ratajczak,
W centrum prowadzone będą prace m.in. nad nowymi recepturami ciastek i czekolad źródło: inwestor
W centrum prowadzone będą prace m.in. nad nowymi recepturami ciastek i czekolad

Ciastka i czekolady oraz gusty klientów będą badane w supernowoczesnym Centrum Badań, Rozwoju i Jakości Mondelēz International pod Wrocławiem. Dzięki wartej 17 mln USD inwestycji, powstało blisko 250 nowych miejsc pracy.

Reklama

W maju 2015 r. zapowiadali – teraz dotrzymali słowa. 8 czerwca 2017 r. Mondelēz International otworzył w Bielanach Wrocławskich Centrum Badań, Rozwoju i Jakości. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele firmy, samorządowcy oraz naukowcy.

Otwarcie Centrum Badań, Rozwoju i Jakości Mondelēz International, źródło: inwestor

– Wybór Wrocławia jako lokalizacji Centrum Badań, Rozwoju i Jakości jest nieprzypadkowy. Polska od lat jest jednym z naszych najważniejszych rynków w Europie Środkowej, z kolei Wrocław to nowoczesne, otwarte na inwestycje miasto. To tutaj znajdują się najlepsze uczelnie technologicze, tu mieszkają wykwalifikowani pracownicy; mamy też wieloletnie doświadczenie w efektywnej współpracy z lokalnymi władzami – mówi Rob Hargrove, Wiceprezes ds. Badań, Rozwoju, Jakości i Innowacji w Mondelēz International.

Testerzy będą badać czekoladę

Jak podkreślają przedstawiciele koncernu, w centrum, w najnowocześniejszych laboratoriach, prowadzone będą prace m.in. nad nowymi recepturami ciastek i czekolad dla marek: Milka, Alpen Gold, Lubisie, Prince Polo czy Oreo.

Otwarcie Centrum Badań, Rozwoju i Jakości Mondelēz International, źródło: inwestor

Przygotowano tu także centrum badań sensorycznych, w którym „testerzy” będą tworzyli swoistą kartę identyfikacyjną produktu, za pomocą której precyzyjnie zostanie opisanych ponad 50 parametrów dotyczących smaku, zapachu czy tekstury produktu. Pozwoli to na bardzo dokładną kontrolę jego jakości w procesie produkcji, tak aby spełniał on wszystkie oczekiwania konsumentów.

– Europejski rynek przekąsek jest wart prawie 400 miliardów dolarów i wciąż dynamicznie się rozwija. Także my, aby budować przewagę konkurencyjną, nie możemy stać w miejscu. Innowacje w tej części Europy od lat wpisują się w strategię naszego biznesu – mówi Hubert Weber, wiceprezes Mondelēz International i prezes regionu Europa.

Otwarcie Centrum Badań, Rozwoju i Jakości Mondelēz International, źródło: inwestor

Ważnym elementem centrum jest również specjalnie zaprojektowana, nowoczesna „minifabryka” (tzw. linia półtechniczna). Pozwoli ona na analizę obecnych procesów produkcyjnych, a także na opracowywanie i wdrażanie bardziej efektywnych rozwiązań technicznych w produkcji ciastek i czekolady.

Inwestycja za 17 mln USD

Dzięki wartej 17 mln USD inwestycji powstało blisko 250 nowych miejsc pracy. W tej części Polski, spółka ma już trzy zakłady produkcyjne: dwa w Skarbimierzu i jeden w Bielanach Wrocławskich, zatrudniające łącznie ponad 2300 osób.

Beialny Wrocławskie, Centrum Badań, Rozwoju i Jakości Mondelēz International, źródło: inwestor

Mondelēz

Mondelez Polska jest częścią rodziny firm Mondelēz International, Inc. Przychód firmy za rok 2016 wyniósł około 26 miliardów USD. Mondelēz International działa w 165 krajach świata i jest właścicielem takich marek, jak, m.in.: ciasteczka Oreo i belVita, czekolady Cadbury i Milka, czy gumy do żucia Trident.

Pod zmienioną nazwą (dawniej Kraft Foods) funkcjonuje w Polsce od 2013 r. Sieć produkcyjna firmy na terenie kraju obejmuje 7 zakładów, w tym fabrykę wyrobów czekoladowych w Skarbimierzu, która z otwartą w 2015 roku tzw. linią przyszłości wartą 30 mln USD jest jednym z najnowocześniejszych ośrodków produkcyjnych w Europie.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl Logo wroclaw.pl