Inwestycja za 15 mln USD koło Wrocławia

Mondelēz International planuje zainwestować ok. 15 mln USD w nowe Centrum Badań i Rozwoju w rejonie Wrocławia. Centrum ma powstać w ciągu 2-3 lat. Firma szacuje, że będzie tam 125 miejsc pracy i wiele możliwości współpracy dla partnerów zewnętrznych.

  • W rejonie Wrocławia, Mondelēz International planuje zainwestować ok. 15 mln USD w nowe Centrum Badań i Rozwoju.

    W rejonie Wrocławia, Mondelēz International planuje zainwestować ok. 15 mln USD w nowe Centrum Badań i Rozwoju.


Mondelez International, producent branży spożywczej, poinformował o planach budowy strategicznego Centrum Badań i Rozwoju koło Wrocławia. Będzie to kolejna inwestycja koncernu w tym regionie Polski, gdzie znajdują się już dwie fabryki w Skarbimierzu i jedna w Bielanach Wrocławskich, zatrudniające ponad 1400 osób.

Wrocław to idealna lokalizacja

– Wrocław to idealna lokalizacja, a tutejsze renomowane, uczelnie techniczne edukują wysokiej klasy specjalistów, których chcielibyśmy pozyskać do nowego Centrum. Wrocław znajduje się blisko innych strategicznych rynków firmy w Europie Środkowej, a międzynarodowe lotnisko i infrastruktura drogowa zapewniają dogodne połączenia. Miasto jest także atrakcyjnym miejscem zarówno dla jego mieszkańców, jak i przedsiębiorców, gdzie władze lokalne wspierają inwestycje. Jestem przekonany, że wspólnie stworzymy Centrum, które będzie idealnym miejscem pracy i rozwoju zawodowego dla zespołu, który go zbuduje – mówi Rob Hargrove, wiceprezes Zarządu ds. Badań, Rozwoju i Jakości w Mondelēz International.

Gdzie dokładnie powstanie Centrum Badań i Rozwoju koncern jeszcze nie ujawnia. Wiadomo, że ma to być w rejonie Wrocławia. Małgorzata Babik, rzecznik prasowy Mondelez Polska zaznacza, że obecnie rozpatrywanych jest kilka lokalizacji. Nieoficjalnie mówi się, że może to być w Bielanach Wrocławskich.

– Decyzja Mondelez International o otwarciu globalnego Centrum Badań i Rozwoju w rejonie Wrocławia to doskonała informacja, potwierdzająca że Aglomeracja Wrocławska jest postrzegana przez międzynarodowe i polskie firmy nie tylko jako dobra lokalizacja dla zakładów produkcyjnych, ale również dysponująca wysoko wykwalifikowanymi inżynierami i znaczącym potencjałem akademickim. Przedsiębiorcy działający w naszym regionie nie tylko wytwarzają, ale także projektują i rozwijają tu swoje produkty i usługi. Przekłada się to na ciągle rosnącą ilość miejsc pracy, dających bardzo dobre perspektywy rozwoju zawodowego. Cieszy nas także ciągły rozwój zakładu, działającego od wielu lat w Bielanach Wrocławskich, którego znaczenie rośnie, także po wejściu w struktury Mondelez International, co nastąpiło w 2013 roku – podkreśla Łukasz Czajkowski, dyr. Centrum Wspierania Biznesu ARAW SA we Wrocławiu

W nowym Centrum sprawdzą oczekiwania klientów

Koncern informuje, że głównym celem planowanego Centrum Badań i Rozwoju będą badania dotyczące znanych marek czekolady i ciastek, m.in.: Milka, Oreo, belVita. W nowym Centrum będą także prowadzone badania dotyczące jakości, opakowań, analizy preferencji i oczekiwań klientów oraz zgodności naszych wyrobów z wymaganiami prawnymi dot. produktów spożywczych. Nowe Centrum, oprócz przestrzeni biurowej, wyposażone będzie w nowoczesne laboratoria, sprzęty i urządzenia konieczne do prowadzenia badań.

– W Polsce mamy 7 fabryk, a każda z nich  jest aktywnym członkiem lokalnych społeczności, wśród których działamy. Plan zlokalizowania jednego z najbardziej strategicznych Centrów Badań i Rozwoju spółki w Polsce potwierdza, jak ważnym jesteśmy rynkiem dla Mondelēz International – uważa Zoltán Novák, dyr. generalny Mondelēz International w Polsce.

Przedstawiciele koncernu podkreślają, że planowane Centrum to nie tylko inwestycja finansowa rzędu 15 mln USD, ale dodatkowe 125 miejsc pracy i wiele możliwości współpracy dla partnerów zewnętrznych. Inwestycja ma być gotowa w ciągu 2-3 lata.

O Mondelēz International

Mondelēz International, Inc. (NASDAQ: MDLZ) jest globalnym producentem przekąsek, którego dochody w 2014 roku osiągnęły 34 miliardy USD. Mondelēz International, obecny w 165 krajach, jest liderem w kategorii ciastek, czekolady, gum, cukierków, kawy i napojów rozpuszczalnych, oraz właścicielem wartych miliardy dolarów marek takich, jak: Oreo, LU, Nabisco, Cadbury, Cadbury Dairy Milk, Milka, Trident, Jacobs. Mondelēz International jest w ekskluzywnym gronie indeksu Standard and Poor’s 500, jest notowany w NASDAQ 100 oraz Dow Jones Sustainability Index.

Mondelēz International w Polsce jest wiodącym producentem i liderem lokalnego rynku produktów spożywczych. Bogata oferta przekąsek to: czekolady: Milka i Alpen Gold, wafelki: Prince Polo, batony:  3BIT, ciastka: Milka, Oreo, belVita, Petitki, Lubisie, Delicje, San, Łakotki, kawy: Jacobs, Maxwell House, Carte Noire, Tassimo i cukierki Halls.

Mondelēz International w Polsce ma 7 fabryk zlokalizowanych w: Bielanach Wrocławskich, Skarbimierzu, Jankowicach, Cieszynie, Jarosławiu i Płońsku. Firma zatrudnia w Polsce ponad 3500 osób.

Zobacz program pomocy dla inwestorów >>Zgłoś uwagę