wroclaw.pl Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 8°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama
Planowany punkt gastronomiczny na bulwarze Dunikowskiego źródło: ZZM we Wrocławiu
Planowany punkt gastronomiczny na bulwarze Dunikowskiego

Od wiosny na bulwarze Xawerego Dunikowskiego będzie można zjeść i napić się. Miasto wydzierżawi miejsce na dwa pawilony gastronomiczne.

Reklama

Zarząd Zieleni Miejskiej poinformował o rozstrzygnięciu przetargu na dzierżawę terenu na bulwarze Xawerego Dunikowskiego. Już wiosną powstaną tam niewielkie 2 pawilony i ogródki gastronomicznie – jeden punkt będzie tuż obok mostu Piaskowego (na wysokości Hali Targowej), drugi kilkadziesiąt metrów dalej, na bulwarze przed amfiteatrem.

źródło: ZZM we Wrocławiu 

Lekka konstrukcja

Pawilony zostaną wykonane w lekkiej konstrukcji ażurowej, najprawdopodobniej z drewna egzotycznego a ich kolorystyka to odcienie szarości, beżu i ecru. Lokal gastronomiczny będzie z WC.

źródło: ZZM we Wrocławiu 

– Gastronomia w tym miejscu była oczekiwana przez mieszkańców i turystów. Prezydent zapowiadał rozwiązanie tego problemu i stosownie do tego Zarząd Zieleni Miejskiej ogłosił postępowanie przetargowe, którego pierwsze efekty już widzimy. Jak łatwo zaobserwować podobne rozwiązania są coraz popularniejsze – podkreśla Marek Szempliński, rzecznik ZZM we Wrocławiu.

źródło: ZZM we Wrocławiu 

Lokale będą całoroczne, otwarte od godzin porannych do 22.00. Po uzyskaniu odpowiedniej koncesji będzie tam możliwa sprzedaż alkoholu.

Prace przy pawilonach potrwają do końca kwietnia 2020 r, a w maju mają już być otwarte.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl Logo wroclaw.pl