www.wroclaw.pl

  Ogródki gastronomiczne na bulwarze Dunikowskiego [WIZUALIZACJE]

  Od wiosny na bulwarze Xawerego Dunikowskiego będzie można zjeść i napić się. Miasto wydzierżawi miejsce na dwa pawilony gastronomiczne.

  Planowany punkt gastronomiczny na bulwarze Dunikowskiego Fot. źródło: ZZM we Wrocławiu
  Planowany punkt gastronomiczny na bulwarze Dunikowskiego

  Zarząd Zieleni Miejskiej poinformował o rozstrzygnięciu przetargu na dzierżawę terenu na bulwarze Xawerego Dunikowskiego. Już wiosną powstaną tam niewielkie 2 pawilony i ogródki gastronomicznie – jeden punkt będzie tuż obok mostu Piaskowego (na wysokości Hali Targowej), drugi kilkadziesiąt metrów dalej, na bulwarze przed amfiteatrem.

  źródło: ZZM we Wrocławiu 

  Lekka konstrukcja

  Pawilony zostaną wykonane w lekkiej konstrukcji ażurowej, najprawdopodobniej z drewna egzotycznego a ich kolorystyka to odcienie szarości, beżu i ecru. Lokal gastronomiczny będzie z WC.

  źródło: ZZM we Wrocławiu 

  – Gastronomia w tym miejscu była oczekiwana przez mieszkańców i turystów. Prezydent zapowiadał rozwiązanie tego problemu i stosownie do tego Zarząd Zieleni Miejskiej ogłosił postępowanie przetargowe, którego pierwsze efekty już widzimy. Jak łatwo zaobserwować podobne rozwiązania są coraz popularniejsze – podkreśla Marek Szempliński, rzecznik ZZM we Wrocławiu.

  źródło: ZZM we Wrocławiu 

  Lokale będą całoroczne, otwarte od godzin porannych do 22.00. Po uzyskaniu odpowiedniej koncesji będzie tam możliwa sprzedaż alkoholu.

  Prace przy pawilonach potrwają do końca kwietnia 2020 r, a w maju mają już być otwarte.