wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

1°C Pogoda we Wrocławiu
wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Nowy budynek PZU na Placu Dominikańskim

Na początku 2019 roku rozpocznie się budowa nowego biurowca na pl. Dominikańskim, który zastąpi rozebrany budynek po PZU.

Reklama

Budynek przy ul. Oławskiej 35, o łącznej powierzchni około 12 000 m2, będzie miał 7 kondygnacji naziemnych oraz 3 kondygnacje podziemne, z ponad 140 miejscami parkingowymi.

Jak informuje Tower Inwestycje, spółka z Grupy PZU, na parterze oraz trzech pierwszych piętrach swoje miejsce znajdą podmioty z Grupy PZU. Pozostałe 3 piętra przeznaczone będą na wynajem.

Proekologiczne rozwiązania

Inwestor zapowiada szereg proekologicznych rozwiązań – zaawansowane systemy oszczędzania energii, wody, zielone dachy, miejsca dla samochodów o napędzie elektrycznym z możliwością ładowania, stojaki rowerowe wraz z niezbędną infrastrukturą dla rowerzystów taką jak prysznice, szatnia, suszarnia i samoobsługowa stacja naprawy rowerów.

Przed budynkiem zostanie też poszerzy chodnik, tworząc podcienia na całej długości elewacji frontowej. Prowadzone są również rozmowy dotyczące umieszczenia stacji rowerowej w sąsiedztwie budowli.

Zakończenie budowy planowane jest na drugi kwartał 2021 roku.

Była kamienica z restauracją 

Przed II wojną światową na działce, na której realizowana jest inwestycja Tower Inwestycje Sp. z o.o., stała zbudowana w XIX wieku kamienica. Mieściła się w niej znana restauracja „Mikado” oraz sklep braci Kwiatkowskich. W czasie wojny kamienica została zniszczona. Na jej miejscu, w 1970 roku, stanął budynek PZU projektu Ryszarda Natusiewicza. Budowla, z uwagi na jej stan techniczny, została wyburzona w ubiegłym roku.

materiały prasowe PZU

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl