wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

0°C Pogoda we Wrocławiu
wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Nowa inwestycja Walki

Wrocławska siedziba firmy Walki

Reklama

Firma Walki sp. z o.o., która jesienią ubiegłego roku otworzyła we Wrocławiu swoją fabrykę, rozpoczyna kolejną inwestycję. Otrzymała właśnie drugie zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie na terenie wrocławskiej podstrefy Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „Invest-Park”.

Uruchomią produkcję laminatów

- Walki sp. z o.o. będzie produkować we Wrocławiu zaawansowane technologicznie laminaty zawierające aluminium i papier – mówi Monika Korzewicz z Departamentu komunikacji Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „Invest-Park”. - Firma zamierza zrealizować tu nowe przedsięwzięcie inwestycyjne polegające na rozbudowie istniejącego zakładu, w którym uruchomiona zostanie produkcja zaawansowanych laminatów zawierających aluminium oraz cienkie papiery. Pozwoli to na wprowadzenie na rynek nowych produktów m.in. opakowań dla branży spożywczej. Będzie to nowy produkt w portfolio spółki.

Koniec inwestycji do końca 2014

Ubiegając się o kolejne pozwolenie na działalność w specjalnej strefie ekonomicznej przedsiębiorstwo zagwarantowało poniesienie nakładów inwestycyjnych w wysokości co najmniej 2,8 mln zł. oraz zatrudnienie co najmniej 10 pracowników i utrzymanie 32 dotychczasowych etatów. Firma planuje zakończyć inwestycję najpóźniej do końca 2014 r.Jest to druga inwestycja Walki sp. z o.o. na terenie strefy. Pierwsze zezwolenie zostało wydane jeszcze w grudniu 2012 r. Dzięki temu uruchomiona została fabryka, w którą koncern zainwestował  10 mln euro. W zakładzie tym zastosowano najnowocześniejsze rozwiązania techniczne z zakresu automatyzacji, dzięki czemu jego możliwości produkcyjne wyniosły 50 tys. ton opakowań rocznie. Nowa fabryka firmy Walki powstała w rekordowo szybkim tempie. Od rozpoczęcia budowy do jej zakończenia upłynęło niecałe siedem miesięcy. Łączna powierzchnia pomieszczeń produkcyjnych, biurowych i magazynowych to ponad 10 tys. m2.

Trzy fabryki w Polsce

Obecnie firma Walki posiada w Polsce trzy fabryki i zatrudnia około 200 osób. Jest jednym z największych producentów laminatów technicznych i materiałów do opakowań ochronnych. Specjalizuje się w produkcji inteligentnych produktów wielolaminatowych opartych na różnych rodzajach włókien, przeznaczonych do różnych zastosowań – od energooszczędnych okładzin i membran budowlanych po opakowania barierowe. Grupa Walki posiada również zakłady w Finlandii, Niemczech, Holandii, Wielkiej Brytanii, Rosji oraz w Chinach. Zatrudnia w sumie około 900 pracowników. Jej roczna sprzedaż netto wynosi ponad 300 mln euro. Katarzyna Kunka

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl