wroclaw.pl Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 8°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Supernowoczesne laboratorium Nokii Networks we Wrocławiu

Redakcja www.wroclaw.pl,

Nowe miejsca pracy to tylko niektóre efekty podpisanej dziś (poniedziałek, 8 grudnia) umowy najmu powierzchni biurowych między Spółką Echo Investment a firmą Nokia Networks.

Reklama

W powstającym nowym biurowcu West Gate należącym do Echo Investment, przy skrzyżowaniu obwodnicy śródmiejskiej z ul. Lotniczą, Milenijną i Legnicką, Nokia Networks będzie miała biura i jedno ze swoich najnowocześniejszych na świecie laboratoriów badawczo-rozwojowych. Ile osób znajdzie pracę? Dokładnie nie wiadomo, bo choć przedstawiciel Echo Investment twierdził, że 1200 to reprezentant Nokii nie potwierdził tej informacji. Jedno jest pewne otwarcie zaplanowano 30 kwietnia 2015 roku.

– Nokia Networks podpisała z nami umowę na prawie 14 tys. mkw. i będzie głównym najemcą w obiekcie (80 proc. powierzchni). Cieszymy się, że Nokia nam zaufała – podkreśla Katarzyna Kubicka, senior leasing manager w Echo Investment SA i dodaje, że w biurowcu oprócz Noki Networks będzie także siedziba firmy Deichmann Obuwie Sp. z o.o., centrum medyczne Enel-Med oraz K&D Foods.

Firma Nokia Networks to światowy specjalista w dziedzinie transmisji szerokopasmowej w sieciach komórkowych. Będzie to czwarta lokalizacja Europejskiego Centrum Oprogramowania i Inżynierii Nokia Networks we Wrocławiu oraz trzecie laboratorium, w którym będą prowadzone badania oraz testy nowych technologii telekomunikacyjnych. Laboratorium to zostanie wyposażone w najnowocześniejsze urządzenia, m.in.: symulatory testów, prototypy stacji bazowych, oscyloskopy obrazowe sygnałów czy najnowszej generacji analizatory spektrum sygnału radiowego.

– Nasze centrum jest jednym z głównych filarów technologicznych Nokia Networks na świecie. Potrzebujemy nowej lokalizacji ze względu na ciągły rozwój i rekrutację pracowników. W tym roku zatrudniliśmy we Wrocławiu ok. 750 osób i poszukujemy kolejnych. Jednym z czynników wyboru West Gate była doskonała lokalizacja samego budynku, w pobliżu innych naszych biur – mówi Bartosz Ciepluch, dyrektor Europejskiego Centrum Oprogramowania i Inżynierii Nokia Networks we Wrocławiu.

Budowa biurowca West Gate trwa 18 miesięcy. Obecnie prowadzone są prace wykończeniowe. Jak mówi Katarzyna Kubicka, inwestycja wzbudza duże zainteresowanie okolicznych mieszkańców, którzy widząc kolejne piętra, dzwonili i pytali co i kiedy tam powstanie.

Nowa inwestycja powstaje w pobliżu dużych osiedli mieszkaniowych – a to zdaniem wiceprezydenta Adama Grehla może mieć znaczenie dla potencjalnych pracowników.

– Dla miasta to same korzyści. Będzie obiekt, który wzbogaci architekturę w tym rejonie, będą nowe miejsca pracy m.in. dla absolwentów wrocławskich uczelni i będą wpływy do budżetu z tytułu podatku od nieruchomości – wylicza Adam Grehl, wiceprezydent Wrocławia i zaznacza, że we Wrocławiu w ciągu minionych 10 lat, w nowych biurowcach powstało blisko 600 tysięcy mkw. powierzchni komercyjnych.

Zobacz program pomocy dla inwestorów >>

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl Logo wroclaw.pl