Biurowiec przy ul. Lotniczej pnie się w górę

Będzie gotowy do końca roku

 • Biurowiec przy ul. Lotniczej

  Zakończono już prace podziemne. Teraz budynek pnie się w górę

 • Biurowiec przy ul. Lotniczej

  Prace mają się zakończyć jeszcze w 2014 roku

 • Biurowiec przy ul. Lotniczej

  West Gate będzie mieć 16 tys. mkw.

 • Biurowiec przy ul. Lotniczej

  Tak ma wyglądać biurowiec West Gate (fot. materiały prasowe)

 • Biurowiec przy ul. Lotniczej

  Budynek powstał na planie litery L (fot. materiały prasowe)


Przy jednym z największych skrzyżowań we Wrocławiu - u zbiegu ulic Lotniczej i Milenijnej - od maja 2013 r. trwa budowa biurowca West Gate. Do tej pory wykonawcy udało się zakończyć prace podziemne oraz realizację stanu "zero".

– Realizacja inwestycji przebiega zgodnie z harmonogramem. W marcu zakończyliśmy prace związane z poziomem 0. Obecnie koncertujemy się na pracach dotyczących konstrukcji parteru i I piętra – mówi Marek Chmielewski, project manager w Dziale Biur i Hoteli Echo Investment.

 

Biurowiec w ksztalcie litery L

Na powierzchni ponad 16 tys. mkw. będą biura. Budynek będzie miał sześć pięter i dwie podziemne kondygnacje parkingu z 328 miejscami dla samochodów. Inwestor stawiają na nowoczesność, dlatego w budynku zainstalowane zostaną szybkie windy, energooszczędna klimatyzacja, system kontroli wilgotności powietrza oraz przyjazny dla środowiska system oświetlenia. Przewidziano także udogodnienia dla pracowników, którzy korzystają z rowerów - stojaki dla jednośladów, szatnie i prysznice.

Użytkownicy West Gate będą mieli do dyspozycji punkty usługowo–handlowe i gastronomiczne. Inwestycja zaprojektowana została na planie litery L z charakterystycznym łukowatym wygięciem, jako zabudowa narożnika. Kamienną elewacją dopełniają duże przeszklone powierzchnie, dzięki którym biura będą optymalnie doświetlone. Autorem projektu architektonicznego West Gate jest pracownia Arcad z Kielc.

Biurowiec wybuduje spółka Echo Investment. To właściciel m.in. wrocławskiej galerii handlowej „Pasaż Grunwaldzki”. Budowa potrwa do końca 2014 roku.

Miłosz TurowskiZgłoś uwagę