wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

2°C Pogoda we Wrocławiu
wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Nasza Krew Pomaga – ogólnopolska akcja społeczna dla firm. Przyłącz się!
mat. prasowe

– Dla mnie to jest wdzięczność nie do opisania. Gdyby ktoś nie poświęcił swojego czasu, energii, swojej krwi, to mnie by już tu nie było. Przeżyłam wyłącznie dlatego, że ktoś postanowił oddać swoją krew – opowiada Kasia,  manager w EACTIVE #wiemyjak, która w 2021 r. zainicjowała akcję „Nasza Krew Pomaga”, promującą honorowe oddawanie krwi wśród firm z całej Polski.

Organizatorem wydarzenia została wrocławska agencja SEO i Performance Marketingu – EACTIVE #wiemyjak, w której Kasia pracuje od 12 lat. W ubiegłym roku lekarz zdiagnozował u Kasi nowotwór, który wywołał u niej poważny krwotok – straciła około 2,5 l krwi. W tym trudnym momencie to właśnie krew uratowała Kasi życie. Zanim w Dolnośląskim Centrum Onkologicznym we Wrocławiu rozpoczęto chemioterapię i radioterapię, Kasia miała kilkanaście razy przetaczaną krew i dzięki temu jej organizm był gotowy na leczenie onkologiczne. Teraz jest zdrowa i stała się swoistą ambasadorką honorowego krwiodawstwa za sprawą akcji „Nasza Krew Pomaga”.

Staram się tę chorobę przekuć w same dobre rzeczy, ponieważ wychodzę z założenia, że ona zdarzyła się po coś. Uważam też, że ludzie lubią pomagać, lubią czuć się potrzebni. Trzeba im tylko taką możliwość dać

przekonuje inicjatorka akcji.

To akcja społeczna dla firm z całej Polski

Nasza Krew Pomaga ma na celu wzrost świadomości społecznej na temat honorowego oddawania krwi oraz wsparcie regionalnych centrów krwiodawstwa i krwiolecznictwa z całej Polski, a w szczególności RCKiK we Wrocławiu.

Akcja trwać będzie do końca 2021 r. i adresowana jest do firm i ich pracowników, którzy chcą pomóc ratować zdrowie i życie ludzkie.

Jako że organizatorzy, czyli EACTIVE #wiemyjak, działają we Wrocławiu, akcja została objęta patronatem Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego Wrocławia. Partnerami przedsięwzięcia zostali natomiast Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa we Wrocławiu, Dolnośląska Izba Gospodarcza oraz Partnerski Klub Biznesu.

Nasz zespół z chęcią angażuje się w projekty społeczne czy charytatywne. I tak też jest tym razem. W zeszłym roku wiele osób z naszej firmy, w tym ja, poszliśmy oddać krew, gdy dowiedzieliśmy się o chorobie Kasi. W tym roku ponownie odwiedzamy RCKiK we Wrocławiu. Poprzez akcję chcemy zachęcić inne firmy do promocji krwiodawstwa wśród pracowników. Pamiętajmy, że krwi nie można wyprodukować ani nie można jej kupić. W grupie siła!

Michał Kliszczak, właściciel firmy EACTIVE

Masz moc ratowania życia

Warto mieć na uwadze fakt, że jednorazowe oddanie krwi może uratować życie nawet trzem osobom. Aktualne informacje o tym, jakich grup krwi szczególnie brakuje, udostępniane są na stronie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.

Krew potrzebna jest cały rok. Codziennie trwa walka o życie wielu ludzi, tysięcy pacjentów w szpitalach i klinikach. Niestety krwi nie można długo przechowywać, koncentrat krwinek czerwonych przechowywany jest 42 dni, a koncentrat krwinek płytkowych zaledwie 5 dni, dlatego koniecznie jest stałe, regularne oddawanie krwi. Każdego dnia potrzebni są krwiodawcy. Zachęcam do przyłączenia się do akcji „Nasza Krew Pomaga” i przypominam profil krwiodawcy: wiek: 18-65 lat, waga: minimum 50 kg, bardzo dobry stan zdrowia, ważny dokument tożsamości ze zdjęciem, wypoczęty, wyspany i po lekkostrawnym posiłku. Bardzo ważne, aby w ciągu doby poprzedzającej oddanie krwi wypić ok. 2 litrów płynów.

Adrianna Franc, Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa we Wrocławiu

Jak zgłosić firmę do akcji „Nasza Krew Pomaga”?

  • Wejdź na https://naszakrewpomaga.pl/
  • Pobierz materiały promocyjne o akcji i udostępnij je w firmowych social mediach lub stronie www
  • Zgłoś firmę poprzez formularz na stronie akcji

 Firmy biorące udział w akcji, które zachęcą minimum jednego pracownika do oddania krwi, otrzymają certyfikat.

EACTIVE #wiemyjak – Agencja SEO i Performacne Marketingu zapewnia rozwiązania dla wymagających marek. Na rynku marketingu internetowego działa od 2000 r. Od początku za priorytet uznaje prowadzenie działań, dzięki którym klienci osiągają dobre wyniki sprzedażowe. Oferuje strategie SEO, prowadzi kampanie z obszaru performance marketingu oraz zapewnia efektywne działanie stron www dzięki analityce internetowej i UX. Jakość prowadzonych kampanii i skuteczność proponowanych rozwiązań potwierdza status Facebook Marketing Partner, Partnera Google Premium oraz Partnera Allegro Ads. Rozwój dla EACTIVE to rozwój biznesów ich klientów, którzy zyskują skuteczne źródło dochodów w internecie.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl