wroclaw.pl Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 8°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Wrocławianie wśród najzdolniejszych. Tak wygląda przyszłość polskiego biznesu i nauki

Jarek Ratajczak,
Wojciech Szlasa, laureat w w konkursie „25 przed 25” Marek Księżarek, www.wroclaw.pl
Wojciech Szlasa, laureat w w konkursie „25 przed 25”

Julian Wąsek, Piotr Mazurek i Wojciech Szlasa – to wrocławianie, którzy znaleźli się wśród najzdolniejszej polskiej młodzieży w czwartej edycji konkursu „25 przed 25”, magazynu „Forbes” i polskiego oddziału międzynarodowej firmy doradczej McKinsey & Company. Na liście są startupowcy, naukowcy i studenci.

Reklama

Konkurs „25 przed 25”, to prestiżowy ranking najzdolniejszych Polek i Polaków, którzy nie przekroczyli 25. roku życia. Listę finalistów układa ponad 70 osobowa kapituła złożona z przedstawicieli biznesu, nauki i nowych technologii. Jak twierdzą organizatorzy, zadanie nie jest łatwe.

Finalistów i finalistki konkursu dzieli wiele. Jedni prowadzą własne firmy, zasiadają na kierowniczych stanowiskach, inni nie wyobrażają sobie pracy, która ma przede wszystkim przynosić zyski. Są studenci najlepszych uczelni na świecie, ale i tacy, którzy zrezygnowali z edukacji na rzecz biznesu. Łączy ich talent i upór, by nie poddawać się ograniczeniom wynikającym z pochodzenia, sytuacji finansowej rodziców czy stereotypów dotyczących młodych ludzi
McKinsey & Company.

Najzdolniejsza polska młodzieży w konkursie „25 przed 25” 2022 r.

W tegorocznej, czwartej edycji zestawienia „25 przed 25”, magazynu „Forbes” i firmy doradczej McKinsey & Company – znalazło się troje wrocławian: Julian Wąsek, Piotr Mazurek (laureat kategorii „Nowe Technologie") i Wojciech Szlasa.

Konkurs obejmował 5 kategorii: „Biznes”, „Działalność społeczna”, „Nauka”, „Nowe technologie” oraz „Zrównoważony rozwój i klimat”.

W każdej kategorii wyłoniony został jeden laureat lub laureatka, którzy otrzymali nagrodę w wysokości 10 tys. złotych oraz wsparcie mentora.

Wojciech Szlasa, kat. „Nauka” w konkursie „25 przed 25”

Wojciech Szlasa, to laureat rankingu „30 Kreatywnych Wrocławia 2021”. Zajmuje się analizą elektrochemioterapii i terapii fotodynamicznej, czyli nowoczesnych celowanych terapii przeciwnowotworowych m.in. czerniaka, raka piersi i raka prostaty.

Już w liceum uczestniczył w stażu w Zakładzie Biologii Patogenów i Immunologii przy Instytucie Genetyki i Mikrobiologii na Uniwersytecie Wrocławskim, a potem także w trakcie studiów lekarskich na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu. Jest zdobywcą Studenckiego Nobla 2021 i medalu Polskiej Akademii Nauk – Lauru Medycznego im. Doktora Wacława Mayzla.

Julian Wąsek, kat. „Działalność społeczna” w konkursie „25 przed 25”

Julian Wąsek, jest twórcą Szkoły 2.0, której celem jest m.in. pomoc nauczycielom w poznaniu nowoczesnych metod nauczania, promowanie zrównoważonej edukacji oraz dbanie o zdrowie psychiczne uczniów.

Szkoła 2.0 ma na koncie raport o stanie zdrowia psychicznego uczniów i uczennic w trakcie pandemii i zdalnego nauczania. Wkrótce planują uruchomić platformę e-learningową, na której uczniowie otrzymają dostęp do treści pomijanych w szkołach – dotyczących m.in. zarządzania czasem, budowania zespołów czy radzenia sobie ze stresem.

Piotr Mazurek, laureat kat. „Nowe technologie” w konkursie „25 przed 25”

Piotr Mazurek, to współtwórca platformy Zhiva.ai (firmę założył z Kemalem Erdemem), dzięki której startupy i grupy badawcze mogą łatwiej stosować modele AI w środowisku klinicznym. Zhiva.ai współpracuje już z instytucjami medycznymi, a wśród doradców ma ekspertów od sztucznej inteligencji z New York University.

Piotr Mazurek skończył danologię na Wydziale Informatyki i Zarządzania (obecnie Wydział Informatyki i Telekomunikacji) na Politechnice Wrocławskiej. Działał w studenckim kole naukowym medical.ml i pracował nad wdrażaniem sztucznej inteligencji w analizie zdjęć wykonywanych przez drony.

Forbes/ McKinsey & Company/jr

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl Logo wroclaw.pl