wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

12°C Pogoda we Wrocławiu
wroclaw.pl strona główna

Wyszukiwarka

Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama
 1. wroclaw.pl
 2. Przedsiębiorczy Wrocław
 3. Historie Sukcesów
 4. Dolnoślązacy wśród najbogatszych Polaków
Paweł Marchewka, twórca i szef wrocławskiego Techlandu
Paweł Marchewka, twórca i szef wrocławskiego Techlandu

Paweł Marchewka, twórca i szef wrocławskiego Techlandu, zajął 25. miejsce w rankingu. Paweł Marchewka jest jednym z wyróżnionych, w ubiegłym roku, w rankingu portalu wroclaw.pl „30 Kreatywnych”. Zobacz kto jeszcze z Dolnoślązaków znalazł się wśród najbogatszych Polaków.

Reklama

Paweł Marchewka w rankingu100 najbogatszych Polaków 2016 magazynu „Forbes” pojawił się po raz pierwszy i od razu trafił na 25. miejsce. Jego majątek, jak podaje „Forbes”, jest szacowany na miliard złotych. Paweł Marchewka ma 43 lata i trójkę dzieci. Jest twórcą i szefem wrocławskiego Techlandu, jednej z największych firm produkujących gry komputerowe takie jak znane na całym świecie: „Dead Island”, „Call of Juarez” czy „Dying Light”. W 2013 r. firma uruchomiła oddział w Vancouver, w Kanadzie, działający pod nazwą Digital Scapes Studios. Od 2013 r. Techland współpracuje z Warner Bros i Interactive Entertainment. Paweł Marchewka jest jednym z wyróżnionych, w ubiegłym roku, w rankingu portalu wroclaw.pl „30 Kreatywnych”.

Dolnoślązacy na liście 100 najbogatszych Polaków 2016 magazynu „Forbes”

 1. miejsce – Dariusz Miłek, związany z Lubinem biznesmen jest twórcą firmy obuwniczej CCC. „Forbes” szacuje jego majątek na 3 mld 545 mln zł.
 2. miejsce – Leszek Czarnecki, wrocławianin, biznesmen, właściciel banków i inwestor, twórca grupy Getin Holding. Jego majątek szacowany jest na 2 mld 140 mln zł.
 3. miejsce – Edgar Łukasiewicz, odziedziczył spadek po swoim ojcu Mariuszu Łukasiewiczu, wrocławskim biznesmenie, twórcy Lukas Banku i Eurobanku. Majątek Edgara Łukasiewicza, „Forbes” szacuje na 630 mln zł
 4. miejsce – Tomasz Czechowicz, absolwent Politechniki Wrocławskiej oraz Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu. Prezes, założyciel i największy akcjonariusz notowanego na giełdzie funduszu MCI. Współtwórca, powstałej w 1990 r. we Wrocławiu firmy komputerowej JTT. Jego majątek jest wyceniany na 484 mln zł.
 5. miejsce – Piotr Krupa, prezes wrocławskiej spółki Kruk, lidera rynku zarządzania wierzytelnościami w Europie Środkowej. Kruk jest uczestnikiem programu Polski Czempion, realizowanym przez Agencję Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej. „Forbes” szacuje jego majątek na 364 mln zł.

Najbogatsi Polacy 2016

W rankingu 100 najbogatszych Polaków magazynu "Forbes" może naleźć się każdy – warunek jest jeden, w rankingu 2016, trzeba było mieć minimum 340 mln zł. Pierwsza trójka rankingu to:

 1. miejsce – Sebastian i Dominika Kulczykowie, dzieci zmarłego w 2015 r. Jana Kulczyka. Ich majątek „Forbes” szacuje na 15 mld 900 mln zł.
 2. miejsce – Zygmunt Solorz-Żak, twórca Telewizji Polsat. Jego majątek szacowany jest na 9 mld 900 mln zł.
 3. miejsce – Michał Sołowow, biznesmen i kierowca rajdowy. „Forbes” szacuje jego majątek na 9 mld 200 mln zł.

jr

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl