wroclaw.pl Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 15°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama
Nagrodzony budynek Patio House znajduje się przy ulicy Bednarskiej 19 we Wrocławiu inwestor
Nagrodzony budynek Patio House znajduje się przy ulicy Bednarskiej 19 we Wrocławiu

Zbudowany przez Vantage Development budynek wielorodzinny Patio House zajął III miejsce w konkursie PZITB „Budowa Roku”.

Reklama

Ten czteropiętrowy, kameralny obiekt zbudowany na wrocławskich Pilczycach charakteryzuje wewnętrzne patio, od którego wywodzi się nazwa inwestycji. Patio zapewnia mieszkańcom poczucie spokoju i prywatności, zachęca do sąsiedzkich spotkań.

– Patio House jest eleganckie, minimalistyczne w formie, z elewacją utrzymaną w nowoczesnej kolorystyce – mówi Edward Laufer Prezes Zarządu Vantage Development.

– To znakomita propozycja dla wszystkich, którzy chcieliby mieszkać w otoczonym zielenią miejscu budynek powstaje, bowiem w pobliżu dwóch parków - Pilczyckiego i Zachodniego oraz stawu, a jednocześnie móc błyskawicznie i bezproblemowo dostać się do centrum miasta – dodaje Edward Laufer.

Organizowany przez Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa Konkurs „Budowa Roku” to przegląd i ocena inwestycji zrealizowanych na Dolnym Śląsku. Do finału trafiają najciekawsze obiekty mieszkalne, przemysłowe i użyteczności publicznej. Nagrodzone inwestycje charakteryzują się najnowocześniejszymi rozwiązaniami technicznymi i technologicznymi, funkcjonalnością oraz najwyższą jakością materiałów konstrukcyjnych i wykończeniowych.

– Intrygujące kształtowanie naszej przestrzeni jest zadaniem złożonym, wymagającym od twórców wizji i najwyższych kompetencji – mówi Janusz Superson Przewodniczący Oddziału Wrocławskiego PZITB.

– Nagrodzone obiekty to ślady pozostawione w otaczającej nas przestrzeni, przyciągające uwagę społeczeństwa, zachwycające rozwiązaniami architektonicznymi i konstrukcyjnymi, będące materialnym świadectwem kompetencji dolnośląskich inżynierów, architektów i inwestorów – dodaje Janusz Superson.

W XII edycji komisja konkursu nie przyznała I nagrody w kategorii Budownictwo Mieszkaniowe.

Nagrodzony budynek Patio House znajduje się przy ulicy Bednarskiej 19 we Wrocławiu. 

Inwestor: Vantage Development SA

Wykonawca: Firma Budowlana Marek Antczak Sp. z o.o.

Projekt: Maciej Majewski Architektura

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl Logo wroclaw.pl