wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

30°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 13:25

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Nagroda dla Patio House w XII edycji konkursu „Budowa Roku”

Ten czteropiętrowy, kameralny obiekt zbudowany na wrocławskich Pilczycach charakteryzuje wewnętrzne patio, od którego wywodzi się nazwa inwestycji. Patio zapewnia mieszkańcom poczucie spokoju i prywatności, zachęca do sąsiedzkich spotkań.

– Patio House jest eleganckie, minimalistyczne w formie, z elewacją utrzymaną w nowoczesnej kolorystyce – mówi Edward Laufer Prezes Zarządu Vantage Development.

– To znakomita propozycja dla wszystkich, którzy chcieliby mieszkać w otoczonym zielenią miejscu budynek powstaje, bowiem w pobliżu dwóch parków - Pilczyckiego i Zachodniego oraz stawu, a jednocześnie móc błyskawicznie i bezproblemowo dostać się do centrum miasta – dodaje Edward Laufer.

Organizowany przez Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa Konkurs „Budowa Roku” to przegląd i ocena inwestycji zrealizowanych na Dolnym Śląsku. Do finału trafiają najciekawsze obiekty mieszkalne, przemysłowe i użyteczności publicznej. Nagrodzone inwestycje charakteryzują się najnowocześniejszymi rozwiązaniami technicznymi i technologicznymi, funkcjonalnością oraz najwyższą jakością materiałów konstrukcyjnych i wykończeniowych.

– Intrygujące kształtowanie naszej przestrzeni jest zadaniem złożonym, wymagającym od twórców wizji i najwyższych kompetencji – mówi Janusz Superson Przewodniczący Oddziału Wrocławskiego PZITB.

– Nagrodzone obiekty to ślady pozostawione w otaczającej nas przestrzeni, przyciągające uwagę społeczeństwa, zachwycające rozwiązaniami architektonicznymi i konstrukcyjnymi, będące materialnym świadectwem kompetencji dolnośląskich inżynierów, architektów i inwestorów – dodaje Janusz Superson.

W XII edycji komisja konkursu nie przyznała I nagrody w kategorii Budownictwo Mieszkaniowe.

Nagrodzony budynek Patio House znajduje się przy ulicy Bednarskiej 19 we Wrocławiu. 

Inwestor: Vantage Development SA

Wykonawca: Firma Budowlana Marek Antczak Sp. z o.o.

Projekt: Maciej Majewski Architektura

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl