wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

12°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 07:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Na ul. Kosmonautów powstaje nowoczesny obiekt sportowy
KosmoS Arena - nowa inwestycja sportowa na Złotnikach facebook.com/KosmoS-Arena
KosmoS Arena - nowa inwestycja sportowa na Złotnikach

Cztery hale sportowe, w tym dwa boiska do piłki nożnej z murawą certyfikowaną przez FIFA oraz dwa z murawą wielofunkcyjną głównie z przeznaczeniem do gry w tenisa, zaplecze socjalne i bufet – tak prezentuje się nowa inwestycja realizowana na wrocławskich Złotnikach, przy ul. Kosmonautów. KosmoS Arena ma powstać najpóźniej we wrześniu 2019 r.

Reklama

Budowa nowoczesnego kompleksu sportowego rozpoczęła się we wrześniu 2018 roku. – Tak naprawdę w okolicy nie ma tego typu obiektów, dlatego tym bardziej się cieszymy, że wkrótce, rozpoczynając naszą działalność, będziemy mogli zaoferować mieszkańcom tego rejonu Wrocławia ciekawą alternatywę spędzenia czasu czy organizacji większych i mniejszych turniejów – mówi Sylwia Gola, przedstawicielka spółki Kosmos, która zajmuje się budową wielofunkcyjnych boisk.

Nowy obiekt sportowy, którego zakończenie budowy planowane jest na wrzesień 2019 roku, choć jak zaznaczają w spółce Kosmos, być może uda się go jeszcze otworzyć przed wakacjami, powstanie przy zbiegu ulic Kosmonautów i Mieroszowskiej, na wrocławskich Złotnikach.

Będą to aż cztery w pełni przygotowane do rozgrywek piłkarskich boiska, w tym 2 korty tenisowe. – Znajdzie się tam także odpowiednie zaplecze socjalne, sauna oraz kawiarnio-restauracja, tak aby każdy, kto nas odwiedzi, mógł być w pełni zadowolony z pobytu – dodaje Sylwia Gola.

Obiekt będzie służył wszystkim mieszkańcom, na podobnych warunkach jak większość wrocławskich hal czy boisk, które można wynająć na własne użytkowanie. Co więcej, na terenie obiektu planowane jest także rozpoczęcie działalności szkółek zarówno piłkarskich, jak i tenisowych, co z pewnością przełoży się na wzmożoną aktywność fizyczną okolicznych dzieci i młodzieży.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl