www.wroclaw.pl

  Moda wraca na Świdnicką

  Świdnicka zapełnia kolejne witryny swoich sklepów. Kolejni przedsiębiorcy, handlowcy, projektanci szukają na tej kultowej ulicy miasta swojego miejsca. Coraz wyraźniej widać też, że to moda przeszła ostatnimi czasy do ofensywy. Po Wrocławskich Projektantach, którzy „osiedlili się” w pobliżu Rynku, pod arkadami na Świdnickiej podwoje otworzył oh my! concept store.

  – Moda wraca na ulicę Świdnicką i od teraz także tutaj, we Wrocławiu, można delektować się ciekawymi i awangardowymi projektami polskich designerów mody. To właśnie projektanci zasugerowali nam potrzebę istnienia miejsca, w którym znajdzie się zarówno modne ubrania, nowości kolekcji, ale także porozmawia się z klientami, doradzi czy nawet przeprowadzi metamorfozę – mówi Marcin Wójcik, właściciel oh my! concept store.

  Zobacz, jak zmienia się ulica Świdnicka

  oh my! concept store zagospodarował się przy Świdnickiej 44-46, czyli pod popularnymi arkadami. Lokal o powierzchni 150 mkw. został zaaranżowany tak, żeby w nowocześnie urządzonym wnętrzu mogły się spotkać i uzupełniać moda i sztuka. Ubrania, obuwie, torebki, akcesoria oraz biżuteria, zaprojektowane przez polskich, niezależnych polskich projektantów, czyli np. buty Heels Mood, ubrania Madnezz, Ewelina Kosmal, Aleksandra Zgubińska Atelier, Zuzanna Szamocka, Milena Bieńkowska, torby Me&Bags, biżuteria Djenka, ArtMotyw, Amuletum, trafiły „w objęcia” prac wrocławskiej artystki Pauliny Roszuk, od lat tworzącej pod pseudonimem GubRoshka. Kolaże jej autorstwa – piękne, sugestywne, o kontrastowych barwach obrazy – posłużyły za sugestywne tło dla oferty designerów. – Showroom to duże, przestronne pomieszczenie, bardzo dobrze oświetlone, ale równocześnie kameralne i eleganckie – zachwala Marcin Wojcik. 

  W oh my! concept store to nie jest typowy sklep z modną odzieżą. Będzie czynny we wszystkie dni tygodnia, w godz. 10.00-20.00. W tym czasie można się tam umówić na spotkanie z personal shopperem, który doradzi, w czym najlepiej nam do twarzy, i pokaże modne stylistyczne rozwiązania. Można będzie także po prostu tylko napić się kawy, obejrzeć żurnale i poczytać o modowych nowinkach. oh my! może w końcu posłużyć za atelier, gdzie umówimy się na sesję z fotografem.

  W planach są również pokazy i spotkania z projektantami mody oraz stylistami ubioru i wizażystami. Właściciele są ponadto otwarci na współpracę z nowymi projektantami z całego kraju i chętnie zaprezentują ich wyroby mieszkańcom Wrocławia. O wszystkich przedsięwzięciach oh my! concept store będzie informował na swoim fanpage'u na FB.

  Otwarcie z pokazem

  Od 23 listopada br. oh my! jest otwarty dla wszystkich miłośników mody. Na inaugurację, 18 listopada, można było obejrzeć pierwszy w tym miejscu pokaz mody polskich projektantów: Eweliny Kosmal, Aleksandry Zgubińskiej, Zuzanny Szamockiej i Anny Bartuli. Kreacje z najnowszych, jesiennych kolekcji designerek zaprezentowały gościom profesjonalne modelki SPP Models. Dodatkowo odbył się pokaz mody młodych projektantów, którzy brali w konkursie i mogli przedstawić swoje prace szerszej publiczności. Ich prace oceniało profesjonalne jury w składzie: Ilona Adamska, Tatiana Jachyra, Danuta Studencka-Derkacz i Remigiusz Kadelski. Najlepsze okazały się projekty Adriana Lewandowskiego, Ewy Róży Wintoniak i Sylwii Ogonowskiej i te kolekcje zostaną wprowadzone do sprzedaży we wrocławskim concept store.

   Czytaj też o Wrocławskich Projektantach na Świdnickiej

  Galeria

  Kliknij na zdjęcie aby powiększyć