www.wroclaw.pl

  Polski bank wybrał Wrocław. Robi nowoczesne call center

  Millennium Bank będzie miał nową siedzibę we Wrocławiu i zapowiada duże inwestycje w call center. Nowoczesny oddział powstanie w biurowcu City Forum przy ul. Traugutta. Zatrudnieni będą tam obecni pracownicy banku.

  City Forum przy ul. Traugutta Fot. Archicom
  City Forum przy ul. Traugutta

  Nowa siedziba Millennium Bank znajdzie się w budynku City 2 (kompleks City Forum) przy ul. Traugutta. Bank wynajmie tam w sumie ponad 3,8 tys. mkw. powierzchni biurowej. Millennium do nowego miejsca przeniesie się na przełomie 2021 i 2022 roku. Bank nie planuje zwiększenia zatrudnienia - pracę znajdą tam obecni pracownicy.

  Jednym z ważnych czynników przy podjęciu decyzji o wyborze miejsca był duży plan piętra, umożliwiający sprawną komunikację oraz odpowiednie zaplanowanie wygodnych miejsc pracy dla pracowników. Nie bez znaczenia było również to, że budynek ma wiele energooszczędnych i ekologicznych rozwiązań.

  Weronika Paksoy z Wydziału Nieruchomości w Banku Millennium

  Millennium Bank: nowoczesne call center

  Bank zamierza dokonać dużych inwestycji w call center, w tym w najnowocześniejsze rozwiązania akustyczne dla tego typu działalności. Call center zajmie około połowy jednego z wynajmowanych pięter.

  • Firma doradcza CBRE reprezentowała Millennium w transakcji oraz prowadzi nadzór nad pracami wykończeniowymi nowego biura banku.
  Dzięki przenosinom pracownicy banku zyskają jeszcze nowocześniejsze środowisko pracy, w bardzo komfortowym budynku w doskonałej lokalizacji. Transakcja miała miejsce na rynku, który jest obecnie typowym rynkiem najemcy. W przetargu na wyłonienie najlepszej oferty brało udział aż 5 nowych budynków. Dzięki dużej konkurencji wśród wynajmujących oraz wsparciu CBRE udało się osiągnąć bardzo dobre warunki najmu, które pozwolą dostarczyć dla banku najnowocześniejsze biuro w Polsce.

  Paweł Boczar, szef wrocławskiego biura CBRE

  Archicom City Forum

  Kompleks biurowy City Forum, zrealizowany został przez Archicom. Składa się z dwóch nowoczesnych biurowców o nazwie City 1 i City 2.

  • Budynek City 1 został oddany do użytku w 2019 roku i jest w całości wynajęty.
  • Natomiast budynek City 2 został oddany do użytku w 2020 roku.

  Oba obiekty tworzą centrum biurowe o łącznej powierzchni 24 tys. mkw. z wewnętrznym dziedzińcem, oddzielonym od głównej ulicy wysoką (na 6 kondygnacji) szklaną przegrodą. Czytaj także: Orange z Purkyniego przeniósł się na Traugutta. City Forum już gotowe. Zobacz, co kiedyś było w miejscu, gdzie teraz jest Coty Forum.