wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

12°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 08:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Polski bank wybrał Wrocław. Robi nowoczesne call center
City Forum przy ul. Traugutta Archicom
City Forum przy ul. Traugutta

Millennium Bank będzie miał nową siedzibę we Wrocławiu i zapowiada duże inwestycje w call center. Nowoczesny oddział powstanie w biurowcu City Forum przy ul. Traugutta. Zatrudnieni będą tam obecni pracownicy banku.

Nowa siedziba Millennium Bank znajdzie się w budynku City 2 (kompleks City Forum) przy ul. Traugutta. Bank wynajmie tam w sumie ponad 3,8 tys. mkw. powierzchni biurowej. Millennium do nowego miejsca przeniesie się na przełomie 2021 i 2022 roku. Bank nie planuje zwiększenia zatrudnienia - pracę znajdą tam obecni pracownicy.

Jednym z ważnych czynników przy podjęciu decyzji o wyborze miejsca był duży plan piętra, umożliwiający sprawną komunikację oraz odpowiednie zaplanowanie wygodnych miejsc pracy dla pracowników. Nie bez znaczenia było również to, że budynek ma wiele energooszczędnych i ekologicznych rozwiązań.

Weronika Paksoy z Wydziału Nieruchomości w Banku Millennium

Millennium Bank: nowoczesne call center

Bank zamierza dokonać dużych inwestycji w call center, w tym w najnowocześniejsze rozwiązania akustyczne dla tego typu działalności. Call center zajmie około połowy jednego z wynajmowanych pięter.

  • Firma doradcza CBRE reprezentowała Millennium w transakcji oraz prowadzi nadzór nad pracami wykończeniowymi nowego biura banku.
Dzięki przenosinom pracownicy banku zyskają jeszcze nowocześniejsze środowisko pracy, w bardzo komfortowym budynku w doskonałej lokalizacji. Transakcja miała miejsce na rynku, który jest obecnie typowym rynkiem najemcy. W przetargu na wyłonienie najlepszej oferty brało udział aż 5 nowych budynków. Dzięki dużej konkurencji wśród wynajmujących oraz wsparciu CBRE udało się osiągnąć bardzo dobre warunki najmu, które pozwolą dostarczyć dla banku najnowocześniejsze biuro w Polsce.

Paweł Boczar, szef wrocławskiego biura CBRE

Archicom City Forum

Kompleks biurowy City Forum, zrealizowany został przez Archicom. Składa się z dwóch nowoczesnych biurowców o nazwie City 1 i City 2.

  • Budynek City 1 został oddany do użytku w 2019 roku i jest w całości wynajęty.
  • Natomiast budynek City 2 został oddany do użytku w 2020 roku.

Oba obiekty tworzą centrum biurowe o łącznej powierzchni 24 tys. mkw. z wewnętrznym dziedzińcem, oddzielonym od głównej ulicy wysoką (na 6 kondygnacji) szklaną przegrodą. Czytaj także: Orange z Purkyniego przeniósł się na Traugutta. City Forum już gotowe. Zobacz, co kiedyś było w miejscu, gdzie teraz jest Coty Forum.

 

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl