wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

21°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 23:05

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. e Wrocławiu jest coraz więcej milionerów.

W 2023 roku w stolicy Dolnego Śląska aż 932 mieszkańców zarobiło ponad milion złotych – wynika z najnowszych danych Izby Administracji Skarbowej we Wrocławiu. W dodatku było ich więcej o 132 osoby niż rok wcześniej. Sprawdziliśmy co przynosi zamożnym wrocławianom tak wysokie dochody.

Reklama

Choć obecnie jednym z wiodących tematów w Polsce jest podniesienie płacy minimalnej, okazuje się, że w stolicy Dolnego Śląska jest blisko tysiąc osób, których zarobki są zdecydowanie wyższe od tych minimalnych. Chodzi o 923 osoby z Wrocławia, które zarobiły w ubiegłym roku ponad milion złotych.

Różne źródła dochodu

Według Agnieszki Rzeźnickiej-Gniadek, rzeczniczki prasowej Izby Administracji Skarbowej we Wrocławiu, w ubiegłym roku liczba wrocławskich milionerów wzrosła o 132 osoby, a dochody tych osób pochodziły z różnych źródeł.

Osoby te zarabiały zarówno na prowadzeniu działalności gospodarczej, najmie i dzierżawie nieruchomości, jak też na prawach autorskich.
Agnieszka Rzeźnicka-Gniadek

Według rzeczniczki ich dochody pochodziły również ze sprzedaży papierów wartościowych m.in. akcji i obligacji, a także ze sprzedaży nieruchomości przed upływem 5 lat.

Opłaca się prowadzić własną firmę

Tymczasem na całym Dolnym Śląsku liczba osób, które za 2023 r. wykazały dochód powyżej 1 mln zł wyniosła aż 2559. Najwięcej z nich, bo aż 1833, zarabiało prowadząc swoją firmę. Na drugim miejscu (406 osób) są ci, którzy czerpali dochody z umowy o pracę, umowy zlecenie oraz praw autorskich.

Z kolei 176 osób wzbogaciło się na kapitałach pieniężnych tj. sprzedaży akcji i obligacji, a wśród kolejnych 116 osób byli ci, którzy zarabiali na najmie i dzierżawie. Natomiast 28 Dolnoślązaków zarobiło na sprzedaży nieruchomości przed upływem 5 lat.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl