www.wroclaw.pl

  Merck otwiera Centrum Usług Finansowych we Wrocławiu

  Merck, wiodąca firma naukowo-technologiczna z siedzibą w Darmstadt w Niemczech, zapowiedziała dziś otwarcie Centrum Usług Finansowych we Wrocławiu w trzecim kwartale 2016 roku.

  Merck posiada bogate doświadczenie w prowadzeniu działalności usług wspólnych w Polsce od momentu otwarcia w 2013 roku Centrum HR we Wrocławiu.

  Zespoły Finansów i HR, będą korzystać wspólnie z utworzonych już wcześniej struktur. Od 1 sierpnia br. nowe Centrum Usług Finansowych mieści się w istniejącym biurze Merck we Wrocławiu, w Millennium Tower IV przy ulicy Strzegomskiej 42 AB.

  Zgodnie z oczekiwaniami, miasto zapewnia wiele atutów. Należą do nich duża dostępność wysoko wykwalifikowanych pracowników, posługujących się wieloma językami europejskimi, jak również znakomita infrastruktura biurowa (w połączeniu z konkurencyjnymi kosztami nieruchomości). Nie bez znaczenia pozostaje także atrakcyjność samej lokalizacji Wrocławia i jego łatwa dostępność z wielu części Europy.

  Informacja o Merck

  Merck jest wiodącą firmą naukowo-technologiczną działającą w sektorach ochrony zdrowia, life science i zaawansowanych technologii. Około 50 000 pracowników zajmuje się rozwijaniem technologii podnoszących jakość życia – od terapii biofarmaceutycznych przeciw nowotworom lub stwardnieniu rozsianemu, przez najnowocześniejsze systemy znajdujące zastosowanie w badaniach naukowych i produkcji, po ciekłe kryształy do smartfonów i telewizorów z ekranami LCD. W 2015 r. firma Merck odnotowała przychód w wysokości 12,85 miliarda euro w 66 krajach.

  Założona w 1668 r. firma Merck jest najstarszą na świecie firmą farmaceutyczną i chemiczną. Większościowy udział, notowanej na giełdzie grupy, do dziś należy do rodziny, która założyła firmę. Merck z siedzibą w Darmstadt w Niemczech posiada ogólnoświatowe prawa do nazwy i marki Merck. Jedynymi wyjątkami są Stany Zjednoczone i Kanada, gdzie firma działa pod nazwami EMD Serono, MilliporeSigma i EMD Performance Materials.

  materiały prasowe www.merckgroup.com/subscribe