wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

0°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: niekorzystna

Dane z godz. 13:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
 1. wroclaw.pl
 2. Przedsiębiorczy Wrocław
 3. Aktualności
 4. Allegro przejmuje Mall. Gigant e-commerce w Europie Mall.pl kończy działalność. Co z przesyłkami i zamówieniami [01.07.2022]

Allegro przejmuje Mall. Gigant e-commerce w Europie Mall.pl kończy działalność. Co z przesyłkami i zamówieniami [01.07.2022]

Jarek Ratajczak,

Jakub Havrlant, prezes Zarządu Mall Group oraz założyciel i CEO Rockaway Capital oraz François Nuyts, CEO Allegro Mall/Allegro
Jakub Havrlant, prezes Zarządu Mall Group oraz założyciel i CEO Rockaway Capital oraz François Nuyts, CEO Allegro

Allegro przejmuje Mall Group a.s., jedną z największych platform e-commerce w Europie Środkowo-Wschodniej. Mall.pl informuje, że 30 czerwca 2022 r. kończy sprzedaż i od 1 lipca zaprasza na Allegro. Pisząc o transakcji obu firm, czeskie media podkreślają – spółkę Mall Group kupuje polskie Allegro. W Polsce jedyny punkt odbioru towarów Mall.pl ma we Wrocławiu, przy ul. Bolesława Krzywoustego.

Reklama

Allegro przejmuje czeską platformę sprzedaży online Mall Group i WE|DO

Allegro, najpopularniejsza platforma zakupowa w Polsce i jeden z 10 największych portali e commerce na świecie przejmuje innego giganta e-commerce w Europie Środkowo-Wschodniej – czeskie spółki Mall Group i WE|DO, działające w Czechach, Polsce, Słowacji, Węgrzech, Słowenii i Chorwacji.

W czwartek, 30 czerwca 2022 r., Mall.pl kończy działalność. To rezultat sfinalizowanego na początku kwietnia br. (spółki poinformowały o tym w listopadzie 2021 r.) przejęcia Mall Group i WE|DO przez Allegro.

Wiadomo, że Allegro przejęło 100% udziałów w Mall Group i WE|DO za 881 mln euro. Choć spółki mają międzynarodowych wścieli, to czeskie media pisząc o transakcji podkreślają – Czeską spółkę Mall Group kupuje polskie Allegro. Czytaj także: Obchod za 25 miliard. Polská skupina Allegro kupuje Mall.cz a kurýra WeDo oraz Mall.cz koupili Poláci. V obří transakci budou PPF, Křetínský a Havrlant inkasovat přes 23 miliard korun.

Przez dwie dekady Allegro stało się dla konsumentów w Polsce ulubionym miejscem robienia zakupów online. Wspólnie z Grupą Mall będziemy mogli nie tylko podnieść jakość codziennego życia 18 mln klientów, których już obsługujemy, ale także dotrzeć z naszą ofertą do innych części Europy. Kupujący będą mogli liczyć na lepszy wybór, atrakcyjne ceny i większą wygodę, a wspólna baza około 135 tys. sprzedawców pozwoli wystawić ofertę na platformie i sprzedawać w całym regionie. Po połączeniu z Grupą Mall nasza pozycja w Polsce, Czechach, Słowacji, Słowenii, Węgrzech i Chorwacji, czyli na rynku detalicznym o wartości ponad 1,1 bln PLN obejmującym ponad 70 mln konsumentów
François Nuyts, prezes Allegro o przejęciu Mall Group

Allegro podało, że przejmowany biznes obejmuje e-commerce Grupy Mall oraz kuriersko-logistyczne WE|DO w Czechach, Słowacji, Węgrzech, Słowenii, Chorwacji i Polsce.

Koniec sklepu Mall.pl. Co to oznacza dla klientów: zamówienia, reklamacje

Mall.pl został częścią Allegro i 30 czerwca 2022 r. zakończy działalność sprzedażową.

– Do 30.06.2022 r. proces zakupowy w MALL.PL pozostaje bez zmian. Obsługa Klienta będzie kontynuowana. Pozostawiamy aktywne adresy reklamacje(at)mall.pl i info(at)mall.pl – informuje Mall.pl – Wszystkie zamówienia zostaną zrealizowane. O etapach realizacji zamówienia będziemy informować w wiadomościach e-mail – napisano w komunikacie a użytkowników zaproszono do korzystania z Allegro.pl.

W związku z połączeniem Allegro i Mall.pl spółka przygotowała odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania klientów.

Co z moimi obecnymi zamówieniami? Czy zostaną dostarczone?

 • Nie martw się. Wszystkie zamówienia zostaną zrealizowane. O etapach realizacji zamówienia będziemy informować w wiadomościach e-mail.

Co z przyszłymi zamówieniami, czy nadal mogę je złożyć?

 • Zakupu na Mall.pl możesz dokonać do 30 czerwca 2022 roku.

A co z podstawowymi funkcjonalnościami związanymi z zamówieniami? Śledzenie przesyłki, obsługa klienta?

 • Wszystkie funkcjonalności zostaną zachowane na czas procesowania zamówień. W każdej chwili możesz się z nami skontaktować pod adresem info(at)mall.pl.

Co z moją historią zakupów? Dane osobowe? Czy zostaną one przeniesione do Allegro? Jeśli nie, co się z nimi stanie?

 • Twoje Centrum Klienta, wraz z historią zamówień, będzie nadal dostępne. Hasło i login pozostają bez zmian. Jeśli nie masz założonego konta w Centrum Klienta nadal możesz uzyskać informacje o swoich danych osobowych, kontaktując się z nami na info(at)mall.pl.

Co z moimi skargami? Czy zostaną rozwiązane? A co jeśli chcę złożyć reklamację w przyszłości?

 • Wszystkie zgłoszenia będą procesowane bez zmian. W razie pytań lub reklamacji prosimy o kontakt pod adresem reklamacje(at)mall.pl.

Jak będę mógł zwrócić towar w ciągu 14 dni? Czy proces zwrotu pozostanie taki sam?

 • Proces zwrotu pozostaje taki sam. Zgodnie z polskim prawem jako kupujący-konsument masz możliwość zwrotu towaru zakupionego na odległość w ciągu 14 dni od daty otrzymania przesyłki. W tym celu prosimy o wysłanie e-maila na: reklamacje(at)mall.pl z informacją o odstąpieniu od umowy sprzedaży.

Czy będę mógł się z Wami skontaktować po przeniesieniu MALL do Allegro?

 • W dalszym ciągu będziemy obsługiwać naszych Klientów. Możesz napisać do nas na adres info(at)mall.pl lub reklamacje(at)mall.pl.

Co z moimi danymi osobowymi?

 • Nazwa administratora oraz zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych nie ulegną zmianie. W dalszym ciągu umożliwimy spełnienie wszystkich praw wynikających z RODO tj. prawo dostępu, sprostowania oraz usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania, prawo do ich przenoszenia, niepodlegania zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji, w tym profilowaniu, a także prawo do wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych. Możesz napisać do nas na adres info(at)mall.pl.

Mall.pl Wrocław: jedyny w Polsce punkt odbioru towaru Mall jest na Psim Polu

Mall.pl jest silnie związany z Wrocławiem. W Polsce jedyny punkt odbioru towarów Mall.pl ma we Wrocławiu przy ul. Bolesława Krzywoustego na Psim Polu.

Grupa MALL powstała w Czechach i jest wiodącą grupą e-commerce w Europie Środkowo-Wschodniej. Ich działalność łączy cztery główne obszary: tradycyjny e-commerce (MALL, CZC.cz i Vivantis) oraz usługi finansowe dla zakupów internetowych MALL Pay.

Grupa MALL zatrudnia ponad cztery tysiące pracowników i działa w dziewięciu krajach oferując swoje usługi 130 milionom mieszkańców Europy Środkowo-Wschodniej. W 2020 roku dostarczyła swoim klientom ponad 14 milionów zamówień. Współwłaścicielami Mall Group są: Rockaway Capital investment group, Grupa PPF, EC Investments. Grupa Rockaway jest udziałowcem kontrolującym.

WE|DO specjalizuje się w dostarczaniu przesyłek w ramach „ostatniej mili” i współpracuje obecnie z 300 kurierami, obsługuje 1000 punktów odbioru WE|DO i oferuje 100 skrytek pocztowych w Czechach i na Słowacji.

Allegro prowadzi platformę handlową typu marketplace w Polsce, jaką jest Allegro.pl, oraz porównywarkę cenową Ceneo.pl. Allegro.pl jest jednym z 10 największych portali e-commerce na świecie oraz należy do 100 największych portali internetowych na świecie pod względem miesięcznej liczby wizyt. Sprzedaż realizowana przez firmy za pośrednictwem Allegro to: elektronika, dom i ogród, sport i turystyka, produkty dla dzieci, motoryzacja, moda i obuwie, zdrowie i uroda, książki, multimedia, kolekcje i sztuka oraz supermarket.

Platforma Allegro.pl umożliwia sprzedaż nowych produktów przede wszystkim firmom prowadzącym działalność w formule biznes-klient i przyciąga średnio 21 mln internautów miesięcznie, co odpowiada 66% mieszkańców Polski w wieku 16 lat lub więcej oraz 78% wszystkich użytkowników Internetu w Polsce.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl