www.wroclaw.pl

  Poznaj Panią z Warzywniaka, która biznes robi w internecie [WIDEO]

  Jak w biznesie wykorzystywać określone narzędzia internetowe? W jaki sposób prezentować swoją działalność w mediach społecznościowych? O tym między innymi rozmawiano podczas ostatniego spotkania z cyklu „O byciu w sieci”. W trakcie dyskusji, z ekspertami z zakresu marketingu, omawiane były konkretne działania i doświadczenia Mai Żak, czyli Pani z Warzywniaka.

  Maja Żak, czyli Pani z Warzywniaka Fot. BRG UM Wrocławia
  Maja Żak, czyli Pani z Warzywniaka

  Spotkanie z Mają Żak to kolejna odsłona akcji #WrocławZdalnieLokalnie, w ramach której Wrocław zachęca mieszkańców do zakupów w lokalnych sklepach, a przedsiębiorców do wdrażania narzędzi cyfrowych i rozwijania działalności w interencie.

  Maja Żak z powodzeniem prowadzi fanpage Pani z Warzywniaka – profil rodzinnego sklepu z warzywami i owocami na Kuźnikach. Jest też na Instagramie. Choć jak do tej pory nie wykupiła ani jednej reklamy, to obserwujących jej profil w mediach społecznościowych jest coraz więcej.

  Działania w internecie są dla mnie mocno intuicyjne. Po swojemu, ale na bieżąco informuję swoich klientów o tym, co dzieje się aktualnie w sklepie, jaką posiadamy ofertę, dzielę się przepisami, polecam też odwiedzane restauracje. Jak mówią, jak czegoś nie ma na Facebooku, to nie istnieje. Ja chciałam istnieć, dlatego założyłam profil.

  Maja Żak, prowadzi fanpage Pani z Warzywniaka

  Jak przyznaje Monika Dymon, marketing coordinator w 25wat, nie można się bać mediów społecznościowych. Szczególnie, gdy zaczyna się rozkręcać biznes.

  – Dobrze jest podglądać konkurencję w mediach społecznościowych i sprawdzać, kto jest naszym odbiorcą. Ważne też, by działań naturalnie. Wychodzenie „poza szablon” też bardzo często się sprawdza podkreśla – Monika Dymon.

  Spotkania z przedsiębiorcami i dla przedsiębiorców

  Spotkania „O byciu w sieci” są odpowiedzią na potrzeby wrocławskich przedsiębiorców, zgłaszane nam na indywidualnych spotkaniach oraz wynikające z przeprowadzonej wśród nich ankiety. Cieszy nas, że w tych potrzebach tak istotną okazała się wzajemna współpraca i wymiana doświadczeń

  Małgorzata Golak, dyrektor Biura Rozwoju Gospodarczego UM Wrocławia.

  #WroclawZdalnieLokalnie w Centrum na Przedmieściu

  • Spotkania odbywają się w formie hybrydowej – w każdy drugi wtorek miesiąca o godz. 18:00 w Centrum na Przedmieściu przy ul. Prądzyńskiego 39a.
  • Kolejne spotkania odbędą się: 9 listopada i 14 grudnia. 

  Czytaj także: PanPablo: Zbudowałem obuwniczy warzywniak [WIDEO].