wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

-2°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: poniżej normy

Dane z godz. 23:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Już dziś Made in Wroclaw 2022 oraz EXPO! Przyjdź i zobacz, co tworzą wrocławskie firmy

Ponad 50 marek i około 30 startupów zaprezentuje swoje najnowsze dokonania podczas tegorocznej edycji Made in Wroclaw. Swój udział zapowiedziało też 30 prelegentów. Wydarzenie to rozpocznie się już we wtorek, 18 października 2022 r. o godz. 8.00 we Wrocławskim Centrum Kongresowym.

Reklama

Lokalne, przełomowe technologie, dynamicznie rozwijające się startupy oraz liderzy wrocławskiego rynku – to z nimi będzie można się zapoznać podczas tegorocznej edycji Made in Wrocław. To święto innowacji, które co roku ściąga do Wrocławskiego Centrum Kongresowego setki przedsiębiorców oraz ekspertów świata nauki.

Hasłem wydarzenia jest Future Mindset. Tym razem odbędzie się już szósta edycja tej konferencji. To okazja do rozmów o różnych obliczach i scenariuszach biznesu, technologii oraz modeli pracy. Będzie można także zajrzeć w kosmos, aby przyjrzeć się przyszłości naszej planety.

Made in Wroclaw 2022. Dyskusje, prelekcje i praktyczne przykłady

W trakcie wydarzenia odbędą się trzy panele dyskusyjne i prelekcje pełne nie tylko futurystycznego podejścia, ale też praktyki. Jak zawsze nie zabraknie przykładów działań i sukcesów firm z lokalnego rynku, ale też inspiracji, którymi podzieli się m.in. keynote speaker Natalia Hatalska! Dyskutować będziemy m.in. o przyszłości branży ICT, zmieniającym się rynku pracy i coraz silniejszej na Dolnym Śląsku branży kosmicznej.

W konferencji w roli panelistów wezmą udział eksperci z firm i instytucji takich jak: JP Weber, Northpass, Politechnika Wrocławska, Coventry University Wrocław, Scanway oraz SatRev.

Konferencja odbędzie się stacjonarnie we Wrocławskim Centrum Kongresowym. 

Najnowocześniejsze technologie na wyciągnięcie ręki

W tym samym czasie co Made in Wroclaw, we Wrocławskim Centrum Kongresowym odbędzie się EXPO, w trakcie którego będzie można sprawdzić jakie technologie są przyszłością Wrocławia, szczególnie jeśli chodzi o branże auto-moto-aero-space, Zielony Ład, Przemysł 4.0 i technologie wspomagające życie.

W tym roku zapraszamy wszystkich, którym bliskie są innowacje, nauka, nowe technologie i biznes do Wrocławskiego Centrum Kongresowego na Expo Made in Wroclaw, w trakcie którego będzie z nami ponad 40 firm i instytucji, które pokażą, jak ich innowacyjne produkty i usługi napędzają rozwój naszego miasta
Paulina Muszyńska, kierowniczka zespołu ds. projektów rozwojowych w Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej

Odrobina kosmosu w centrum Wrocławia

W strefie auto-moto-aero-space, związanej tak z kosmosem, jak i poruszaniem się w przestrzeni miejskiej, zobaczymy zarówno duże międzynarodowe firmy działające we Wrocławiu, takie jak Collins Aerospace, ale też prężnie rozwijające się lokalne przedsiębiorstwa - Scanway, SatRev, BZB UAS, NG Engineering czy Urvis.bike. Nie zabraknie również studenckich inicjatyw realizowanych przez koła PWr Aerospace, PWr in Space i Projekt Scorpio.

W trakcie Expo będziemy mogli również poznać firmy Poley.me, Muke Sp. z o.o., Cudo Kombucha czy Mała Szklarnia. Zaprezentowane zostaną również miejskie projekty, takie jak Pij Kranówkę i Zielony Wrocław.

Nowości przemysłu opartego o cyfryzacje i nowoczesne technologie

W strefie dedykowanej przemysłowi 4.0, czyli przemysłowi opartemu o cyfryzację i nowe technologie, zobaczymy stoiska ISCAS, Astor Mission Critical czy Dig in Vision. Ta ostatnia firma zaplanowała dla uczestników Made in Wroclaw wyjątkowe atrakcje.

Przygotowaliśmy prezentację naszego wirtualnego centrum szkoleniowego. Każdy odwiedzający nasze stanowisko będzie mógł założyć gogle wirtualnej rzeczywistości, chwycić uchwyt spawalniczy i odwiedzić naszą cyfrową przestrzeń. Wirtualne centrum Dig In Vision zachęca do interakcji, można tam spotkać roboty, współczesne maszyny obróbkowe czy mniej popularną wizualizację spawania orbitalnego
Maciej Habiniak, Co-Founder, Head R&D w Dig in Vision sp. z o. o.

– Oczywiście każdy będzie mógł zmierzyć się z kawałkami blachy i wykonać swoją spoinę, a następnie poznać ocenę i porównać swój wynik z innymi uczestnikami – dodaje Maciej Habiniak.

Nowinki w służbie ludzkiego zdrowia

W ostatniej strefie poświęconej obszarowi życia napędzanego technologią poznamy GlucoActive, wrocławski startup z branży medtech, który z powodzeniem pracuje nad nowoczesnym glukometrem dla cukrzyków, Biocam, firmę produkującą zdalny i bezkontaktowy system do diagnostyki układu pokarmowego za pomocą endoskopii kapsułkowej czy Public Mirror, które jest wyszukiwarką twarzy oraz narzędziem do monitoringu mediów ukierunkowanym na szukanie wzmianek o osobie na podstawie zdjęcia.

Na Expo będzie również obecna firma Clone, która tworzy pierwszego na świecie biomimetycznego robota humanoidalnego opartego na sztucznych mięśniach i ludzkiej anatomii.

W trakcie Expo Made in Wroclaw zostanie również zaprezentowana wodorowa Toyota Mirai oraz bolid z PWR Racing Team. Będzie można spotkać się z reprezentantami Luxon, Zonifero, Spoty, Carebits, Inpeak, Planety Robotów i Coventry University Wrocław. Swoją działalność zaprezentują również SmartCity Wrocław, CityLabWrocław, ZOO Wrocław i portal www.wroclaw.pl.

Z myślą o środowisku startupowym

Przy okazji Made in Wroclaw 2022 odbędzie się również spotkanie networkingowe dla startupów, w którym wezmą udział przedstawiciele lokalnych spółek technologicznych, inwestorzy, fundusze VC, środowisko akademickie, instytucje otoczenia biznesu oraz zagraniczni goście specjalni, którzy opowiedzą o potencjale Wrocławia. Zaplanowano je na godz. 20.00 w Concordia Design.

Made in Wroclaw 2022 startuje we wtorek, 18 października. Aby wziąć udział w konferencji, należy wejść na stronę Made in Wroclaw, gdzie można kupić bilet na konferencję lub dokonać bezpłatnej rejestracji na EXPO lub wydarzenie networkingowe dla startupów.

Made in Wroclaw 2022 organizowane jest przez Agencję Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej i Miasto Wrocław. 

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl