wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

0°C Pogoda we Wrocławiu
wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Kosmiczna wiedza nie do przecenienia. Podczas Made in Wroclaw 2022 dowiesz się, jak najlepiej ją wykorzystać
W tym roku podczas Made in Wroclaw mowa będzie również o branży kosmicznej. Tomasz Hołod/www.wroclaw.pl
W tym roku podczas Made in Wroclaw mowa będzie również o branży kosmicznej.

Z roku na rok aktywność człowieka w kosmosie jest coraz większa. Pojawia się też coraz więcej perspektyw związanych z wykorzystywaniem technologii tworzonych przez branżę space tech dla poprawy jakości życia ludzi. Szanse i zagrożenia z tym związane będą tematem panelu dyskusyjnego „Back to the space”, który odbędzie się w ramach konferencji Made in Wroclaw 2022, która startuje już 18 października.

Reklama

Odbywająca się po raz szósty konferencja Made in Wroclaw, będzie okazją do dyskusji i rozmów o szansach, jakie daje kosmos. 

Wrocławski biznes to również kosmos. Zaprosiliśmy ekspertów z wrocławskiej branży space tech na Made in Wroclaw 2022 po to, by rozmawiać o tym, jak korzystać z wiedzy, której dostarczają nam satelity i optymalnie wykorzystać dane o naszej planecie w działaniach proekologicznych
Paulina Muszyńska, kierowniczka zespołu ds. projektów rozwojowych w Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej

Technologie kosmiczne pomagają w życiu na Ziemi

Potencjał technologii tworzonych przez i na potrzeby branży space tech wiąże się m.in. z coraz szerszym wykorzystaniem technologii satelitarnych, które są intensywnie rozwijane przez wrocławskie firmy z tego sektora. Dane gromadzone przez satelity mają dziś niezliczoną ilość zastosowań w przemyśle i nauce.

Można ich używać np. w badaniach geologicznych, rolnictwie, górnictwie czy też analizowaniu zmian klimatycznych. Znajdą one swoje zastosowanie w różnorodnych sektorach przemysłu.

Obecność człowieka w przestrzeni kosmicznej to z jednej strony niesamowita ilość szans na rozwój ludzkości, ale też szereg zagrożeń. Dzięki zaawansowanym misjom naukowym, ale też obserwacji naszej planety, jesteśmy w stanie znacznie poprawić wpływ człowieka na Ziemię, ale też rozwinąć nowe gałęzie technologii, które w przyszłości będą nam służyć tu, na powierzchni naszej planety
Mikołaj Podgórski, COO i szef rozwoju biznesowego Scanway

– Z drugiej strony sytuacja geopolityczna, brak regulacji w zakresie śmieci kosmicznych i tryliardy dolarów w formie zasobów pozaziemskich sprawiają, że musimy być szczególnie wyczuleni na pewne aspekty naszej obecności w kosmosie – dodaje Podgórski.

O kosmosie porozmawiają we Wrocławiu

Podczas Made in Wroclaw 2022 w panelu „Back to the Space” wezmą udział reprezentanci SatRev, Scanway, Extremo Technologies, WroSpace czy Politechniki Wrocławskiej.

Czy warto eksplorować kosmos, skoro na własnej planecie borykamy się z tyloma problemami? Jaki wpływ na nasze codzienne życie ma sektor kosmiczny? Po co wydajemy miliardy dolarów na technologie kosmiczne? Niewiele osób zdaje sobie sprawę, jak bardzo nasze codzienne życie jest uzależnione od rozwoju sektora kosmicznego. Wraz z zaproszonymi ekspertami opowiemy o tym, jak kosmiczne technologie mogą pomóc nam tutaj, na Ziemi
Justyna Pelc, przewodnicząca Stowarzyszenia Innspace, moderatorka panelu

Made in Wroclaw 2022 już 18 października!

Made in Wroclaw to święto innowacji, które co roku ściąga do Wrocławskiego Centrum Kongresowego setki przedsiębiorców oraz ekspertów świata nauki. W tym roku odbędzie się pod hasłem Future Mindset.

W trakcie wydarzenia odbędą się trzy panele dyskusyjne i prelekcje pełne nie tylko futurystycznego podejścia, ale też praktyki. Jak zawsze nie zabraknie przykładów działań i sukcesów firm z lokalnego rynku, ale też inspiracji, którymi podzieli się m.in. keynote speaker Natalia Hatalska! Dyskusje będą dotyczyć m.in. przyszłości branży ICT, zmieniającego się rynku pracy i coraz silniejszej na Dolnym Śląsku, branży kosmicznej.

Konferencja Made n Wroclaw odbędzie się 18 października. Każdy może wziąć w niej udział, kupując bilet na stronie wydarzenia. Można tam również dokonać bezpłatnej rejestracji na EXPO lub wydarzenie networkingowe dla startupów.

Made in Wroclaw 2022 organizowane jest przez Agencję Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej i Miasto Wrocław. Patronat honorowy nad konferencją objęły: Politechnika Wrocławska, Uniwersytet Wrocławski, Uniwersytet Ekonomiczny, Narodowe Centrum Badań  Rozwoju, AHK Polsko-Niemiecka Izba Przemysłowo-Handlowa, AmCham Amerykańska Izba Handlowa oraz Skandynawsko-Polska Izba Gospodarcza.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl