wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

-2°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: poniżej normy

Dane z godz. 23:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Wirtualne targi, konkursy i wrocławskie startupy na Made in Wroclaw 2020
Made in Wroclaw źródło: organizatorzy
Made in Wroclaw

W aglomeracji wrocławskiej jeden startup przypada na 4,5 tysiąca mieszkańców, co oznacza, że to właśnie w naszym regionie jest najwięcej młodych firm technologicznych w Polsce. Czym dokładnie zajmują się wrocławskie startupy? Okazją do ich poznania będą wirtualne targi Made in Wroclaw 2020, które odbędą się 22 października. Każdy może wziąć w nich udział bezpłatnie.

Reklama

Organizatorzy Made in Wroclaw 2020 podkreślają, że wrocławskie startupy działają i odnoszą sukcesy w wielu sektorach rynku. Szczególnie wyróżniają się te związane z technologiami wykorzystywanymi w przemyśle 4.0, czy branżami takimi jak biotechnologia i medtech. Nie bez powodu raport „The Polish Tech Scene. 5 Years” wydany przez Startup Poland określa Wrocław jako polską „Dolinę Krzemową”.

Czytaj także Dzięki nim Wrocław jest polską „Doliną Krzemową”

źródło: organizatorzy

Wrocławskie startupy stawiają na IT, VR i aplikacje mobilne

Dużą częścią wrocławskiego ekosystemu startupowego są firmy, które specjalizują się w wirtualnej rzeczywistości, tworzeniu różnego typu aplikacji mobilnych, czy też rozwiązań pozwalających na przetwarzanie danych. Okazją do ich poznania będą bezpłatne, wirtualne targi Made in Wroclaw 2020, które odbędą się 22 października 2020 r. Uczestnicy będą mieli okazję do zapoznania się z tym, nad czym aktualnie pracują firmy takie jak: ProxiGroup, VRinHR, Wheelme, VR TierOne, Sambbler, Giant Lazer, EMYS, Meeting Application czy byteLAKE.

– Jako marka EMYS chcemy być blisko ludzi, pokazywać naszą otwartość na rozmowę i tworzenie relacji. Made in Wroclaw jest przestrzenią, w której jesteśmy w stanie we wspaniałej atmosferze wyjść do potencjalnych partnerów i klientów. To wydarzenie, podczas którego czujemy, że jesteśmy częścią czegoś większego: wspólnoty wrocławskiego biznesu – mówi Michał Dziergwa z firmy EMYS.

Czytaj także Wrocław nie zwalnia tempa, czyli Made in Wroclaw 2020. Targi i konferencja online

Dla lokalnych startupów październikowe targi będą też szansą na wymianę doświadczeń. Adrian Czyczerski z firmy Meeting Application, która stworzyła aplikację wykorzystaną do zorganizowania wirtualnych targów Made in Wroclaw 2020 dodaje, że dla nich Made in Wroclaw to szansa nie tylko na pokazanie produktu, ale też promocję osiągnięć z ostatniego roku.

– To też wspaniała okazja do spotkania się z innymi wrocławskimi przedsiębiorcami – podkreśla Adrian Czyczerski.

źródło: organizatorzy

Biotechnologia i medtech, czyli wyjątkowe innowacje

Wrocławskie startupy dynamicznie działają m.in. w obszarze biotechnologii i medtech. Pracują nad przełomowymi terapiami lekowymi, ale też sprzętem i aplikacjami usprawniającymi proces leczenia czy opiekę medyczną.

Na Made in Wroclaw 2020 będzie można spotkać m.in. spółkę Biotts, która tworzy autorskie technologie transportu substancji leczniczych i receptury leków w obszarze dermatologii, onkologii i diabetologii, firmę Mikrovolt specjalizującą się w projektowaniu zabiegowych urządzeń medycznych dla lekarzy chirurgów dermatologów oraz spółkę Infermedica tworzącą aplikacje oparte na sztucznej inteligencji (AI), pozwalające na wstępne diagnozowanie pacjentów.

– Made in Wroclaw to doskonała okazja do zbudowania relacji z lokalną społecznością oraz potencjalnymi kandydatami chcącymi dołączyć do zespołu Infermedica i pomagać pacjentom przez tworzenie technologii do wstępnej diagnostyki medycznej opartej na sztucznej inteligencji (AI) – zaznacza Michał Urbanowicz z Infermedica.

Tak szeroki przegląd działalności lokalnych startupów to też dowód na to, że Wrocław to miasto innowacji, w którym nauka i biznes są sobie niezwykle bliskie. – Wrocław jest idealnym miejscem dla innowacyjnego biznesu ze względu na dostęp do szerokiego zaplecza naukowego, które kształci świetnych specjalistów gotowych rozwiązywać problemy w kreatywny i niestandardowy sposób – podsumowuje Urbanowicz.

źródło: organizatorzy

Weź udział w tragach Made in Wroclaw 2020

W ramach bezpłatnych wirtualnych targów Made in Wroclaw, które odbędą się 22 października, nie wychodząc z domu czy biura można poznać firmy, wynalazki i innowacje, które napędzają rozwój miasta.

Dzięki bezpośrednim połączeniom ze stoiskami targowymi firm i instytucji, networkingowi online oraz wirtualnym spotkaniom 1:1 uczestnicy targów będą mogli bezpośrednio porozmawiać z przedstawicielami wrocławskiego biznesu oraz lokalnymi startupami. To świetna okazja nie tylko do zainspirowania się ich działalnością, ale też rozmów o możliwościach współpracy, które oferują. Na odwiedzających targi czekają również konkursy z nagrodami.

Bezpłatna rejestracja na Made in Wroclaw 2020

Tragi to jednak nie wszystko. Made in Wroclaw odbędzie się między 20 a 22 października 2020 r. Na wydarzenie składają się wirtualna konferencja poświęcona wyzwaniom, przed którymi stoi dziś biznes potrwa trzy dni. Targi odbędą się ostatniego jej dnia, 22 października 2020 r.

Zarejestruj się

Wydarzenie organizowane jest przez Agencję Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej i Miasto Wrocław. Partnerami Merytorycznymi Made in Wrocław 2020 są 3M, FANUC Polska, Whirlpool Company Polska Sp. z o.o., GlobalLogic, ITCorner, SoDA oraz MPWiK Wrocław, a patronat strategiczny nad wydarzeniem objęło Hays Poland, CBRE, mBank private banking oraz firma doradcza JP Weber.

Partnerami Made in Wroclaw 2020 są Hala Stulecia, ZOO Wrocław, Aquapark Wrocław, SmartCity, Stadion Wrocław, Wrocławski Park Technologiczny, Port Lotniczy Wrocław. Patronaty honorowe: Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu, Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu, Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, Politechnika Wrocławska, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna, Polsko-Niemiecka Izba Przemysłowo-Handlowa, American Chamber of Commerce i Uniwersytet Wrocławski.

Więcej informacji o Made i Wroclaw 2020

Czytaj także 

Czytaj także relacje:

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl