wroclaw.pl Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 10°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Made in Wroclaw 2020. Siłą Wrocławia są mieszkańcy

Jarek Ratajczak,
Made in Wroclaw z poprzednich edycji Źródło: organizatorzy
Made in Wroclaw z poprzednich edycji

– Siłą Wrocławia są nasi mieszkańcy, nic więc dziwnego, że Wrocław to także miasto o gigantycznym potencjale kreatywnym – mówi prezydent Wrocławia Jacek Sutryk i zaprasza na Made in Wroclaw 2020. Przez najbliższe dni będzie można zobaczyć kto i jak rozwija innowacje we Wrocławiu. Okazją będą bezpłatne targi i konferencja Made in Wroclaw 2020, które odbędą się online w dniach 20-22.10.2020. Na uczestników czekają prelekcje i panele dyskusyjne z udziałem liderów biznesu, startupów oraz przedstawicieli środowiska akademickiego, warsztaty, networking online, a także konkursy z nagrodami.

Reklama

Tegoroczne Made in Wroclaw odbędzie się w wyjątkowej formule – potrwa aż 3 dni, a każdy będzie mógł uczestniczyć bezpłatnie w wirtualnej konferencji i targach pokazujących jak rozwija się we Wrocławiu nie tylko biznes, ale i kreatywność mieszkańców.

Czytaj także Wrocław nie zwalnia tempa, czyli Made in Wroclaw 2020. Targi i konferencja online

Konferencja i targi online

Od 20 do 22 października goście specjalni Made in Wroclaw będą rozmawiać o wyzwaniach, które stoją dziś przed biznesem. W ramach bezpłatnych, wirtualnych targów Made in Wroclaw, które odbędą się 22 października, nie wychodząc z domu czy biura, będzie można poznać firmy, wynalazki i innowacje, które napędzają rozwój miasta. 

– Siłą Wrocławia są nasi mieszkańcy, nic więc dziwnego, że Wrocław to także miasto o gigantycznym potencjale kreatywnym - wrocławskie startupy podbijają międzynarodowe rynki, naukowcy realizują projekty, o których głośno jest na całym świecie. Z drugiej strony międzynarodowe korporacje widzą potencjał intelektualny naszego miasta i inwestują we Wrocławiu. Jestem dumny z tych osiągnięć i cieszę się, że w trakcie Made in Wroclaw 2020 zobaczymy, nad czym właśnie teraz pracują młodzi kreatywni. Przecież to oni zmieniają świat na lepsze dla nas wszystkich – podkreśla Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia.

Magdalena Okulowska, prezes Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej, dodaje, że organizatorzy zaprosili do udziału w konferencji reprezentantów różnych sektorów rynku.

– Będą z nami przedstawiciele wrocławskich firm będących dumą Wrocławia, rozwijających różnego typu innowacje, mających status światowych liderów. Nie zabraknie też przedstawicieli prężnie działającego wrocławskiego środowiska akademickiego. Jesteśmy przekonani, że zapewni to najwyższy poziom wystąpień i każdy uczestnik znajdzie w programie wydarzenia interesujący go temat – mówi Magdalena Okulowska.

Każdy dzień konferencji będzie miał motyw przewodni. Pierwszy zostanie poświęcony temu, jak koronawirus zmienił nasz sposób postrzegania biznesu, drugi czwartej rewolucji przemysłowej na Dolnym Śląsku, a trzeci temu, czy ekonomia może działać w służbie ekologii.

Spotkania będą kończyć się networkingiem online, pozwalającym uczestnikom konferencji na bezpośrednią rozmowę z prelegentami.

W aplikacji konferencyjnej czekają na nich również konkursy. Do wygrania są smartwatche, kompleksowy projekt brandingu biura sponsorowany przez firmę Space Wizard oraz pakiet VIP pass, czyli kompleksową obsługę w strefie VIP od wrocławskiego Lotniska.

Made in Wroclaw z poprzednich edycji. Źródło: organizatorzy

Targi dla przedsiębiorców, studentów i mieszkańców

Wirtualne targi odbędą się 22 października, czyli ostatniego dnia Made in Wroclaw 2020. Będą na nich obecne wrocławskie startupy, liderzy biznesu i instytucje, które współtworzą miasto. Każdy uczestnik będzie mógł znaleźć w ich trakcie coś dla siebie.

Przedsiębiorcy będą mogli zdobyć nowe kontakty biznesowe, czy pozyskać wiedzę na temat tego, gdzie można uzyskać wsparcie w rozwoju firmy.

– Jak co roku nie może nas zabraknąć na Made in Wroclaw, święcie wrocławskiej przedsiębiorczości. Podobnie jak nasze miasto, my również nie zwalniamy tempa i stale wspieramy firmy w rozwijaniu innowacji. Pomagamy im w tym m.in. przez nasz autorski mechanizm Bon na Dotację, który umożliwia otrzymanie bezzwrotnego wsparcia finansowego na przygotowanie aplikacji o środki unijne na prowadzenie projektów badawczo-rozwojowych. Między innymi o tym opowiemy na targach Made in Wroclaw – podkreśla Maciej Potocki, prezes Wrocławskiego Parku Technologicznego.

Nowych perspektyw rozwoju uczestnicy targów będą mogli poszukiwać nie tylko na wirtualnych stoiskach firm i relacjonowanej na żywo głównej scenie targowej, ale też w trakcie spotkań matchmakingowych 1:1, sesji networkingowych oraz innowacyjnego, interaktywnego warsztatu Liberating Structures, podczas którego można zyskać nie tylko konkretną wiedzę, ale i konkretne kontakty.

Made in Wroclaw z poprzednich edycji. Źródło: organizatorzy

Okazja do znalezienia pracy i zdobycia nagród

Targi będą też okazją do zapoznania się z możliwościami rozwoju kariery we wrocławskich firmach. Opowiedzą one o tym na swoich stoiskach, scenie targowej oraz w trakcie indywidualnych spotkań, na które można umówić się z ich przedstawicielami w aplikacji targowej jeszcze przed wydarzeniem.

Made in Wroclaw towarzyszy też wyzwanie organizowane we współpracy z ChallengeRocket. Mogą wziąć  w nim udział osoby, które chcą się rozwijać w branży IT. Jest ono okazją do sprawdzenia swoich umiejętności i rozpoczęcia pracy w firmach takich jak Nokia, Schaeffler i mBank.

Aktywne uczestnictwo w targach to też szansa na zdobycie nagród takich jak hulajnoga Xiaomi, kamera goPro czy słuchawki bluetooth JBL.

Made in Wroclaw: przestrzeń wymiany doświadczeń

Made in Wroclaw organizowane jest po raz czwarty. Co roku wydarzenie przyciąga kilka tysięcy osób, które cenią sobie wymianę doświadczeń i inspiracji. Pokazuje też, że Wrocław to dobre miejsce na rozwój, niezależnie od tego, jak go rozumiemy.

– CBRE od 20 lat świadczy kompleksowe usługi w branży nieruchomości komercyjnych w Polsce. Obserwując zmieniający się rynek, monitorując jego potrzeby, wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom naszych odbiorców. Dzięki takim spotkaniom jak Made in Wroclaw możemy nawiązywać dialog z podmiotami zainteresowanymi rozwojem w tej części kraju, a także dzielić się z nimi naszą wiedzą i doświadczeniem. Wrocław jest kluczowym miastem na biznesowej i turystycznej mapie Polski. Przyciąga młodych i dobrze wykształconych pracowników o wysokich kompetencjach. To świetna lokalizacja zarówno dla lokalnych, jak i międzynarodowych inwestorów – komentuje Łukasz Kałędkiewicz, członek zarządu operacyjnego CBRE Polska, Senior Director, Head of Advisory & Transaction Services.

Źródło: organizatorzy

Warto być na Made in Wrocław 2020. Zarejestruj się

Made in Wroclaw odbędzie się między 20 a 22 października 2020 r. Konferencja potrwa trzy dni, a targi odbędą się ostatniego dnia – 22 października 2020 r. Udział w obu wydarzeniach jest bezpłatny, a rejestracja jest możliwa na www.made-in-wroclaw.pl.

Wydarzenie organizowane jest przez Agencję Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej i Miasto Wrocław.

Partnerami Merytorycznymi Made in Wroclaw 2020 są: 3M, FANUC Polska, Whirlpool Company Polska Sp. z o.o., GlobalLogic, ITCorner, SoDA oraz MPWiK Wrocław, a patronat strategiczny nad wydarzeniem objęło Hays Poland, CBRE, mBank private banking oraz firma doradcza JP Weber.

Partnerami Made in Wroclaw 2020 są: Hala Stulecia, ZOO Wrocław, Aquapark Wrocław, SmartCity, Stadion Wrocław, Wrocławski Park Technologiczny, Port Lotniczy Wrocław. Patronaty honorowe: Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu, Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu, Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, Politechnika Wrocławska, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna, Polsko-Niemiecka Izba Przemysłowo-Handlowa, American Chamber of Commerce i Uniwersytet Wrocławski.

Więcej informacji o Made i Wroclaw 2020

Czytaj także 

Czytaj także relacje: 

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl Logo wroclaw.pl