wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

0°C Pogoda we Wrocławiu
wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Historie Sukcesów
  4. Wrocławska firma oświeci żołnierzy NATO
źródło: Mactronic

Na wyposażenie armii Sojuszu Północnoatlantyckiego trafiło prawie tysiąc markerów RGB wrocławskiego producenta oświetlenia przenośnego – firmy Mactronic.

Reklama

To nie pierwszy raz, gdy wojska NATO stawiają na sprzęt oświetleniowy wrocławskiej firmy. Docenili go już Hiszpanie, Niemcy, Szwajcarzy czy Portugalczycy.

– To dla nas wielkie wyróżnienie i znak, że nasze produkty spełniają najwyższe wymagania najsilniejszych armii świata, dla których jakość i niezawodność mają priorytetowe znaczenie – mówi Cyprian Lemiech, dyrektor marketingu w firmie Mactronic.

Komandosi NATO z markerami Mactronica

Markery RGB, które dostarczył Mactronic, to niewielkie urządzenia służące lokalizacji żołnierzy na polu walki. Sprzęt wybierany głównie przez wojskowe pododdziały specjalne pozwala rozróżniać własnych żołnierzy od przeciwników, co m.in. zapobiega wystąpieniu „friendly fire”, czyli omyłkowemu ostrzelaniu sojusznika.

– Dużą zaletą marketów Mactronica jest fakt, że oprócz standardowych kolorów (czerwonego, zielonego, niebieskiego i białego) oferują także widoczną w noktowizji podczerwień. To niezwykle ważne w przypadku pododdziałów specjalnych, które około 70% swojej pracy wykonują, wykorzystując naturalne wsparcie, jakim jest osłona nocy – mówi Andrzej Wojtusik, starszy chorąży sztabowy rez., były Komendant Szkoły Podoficerskiej Wojsk Lądowych i Pomocnik Dowódcy Wojsk Lądowych ds. Podoficerów.

Markery mają różne możliwości mocowania – mogą trafić na hełm, mundur, a nawet broń żołnierza dzięki specjalnie zaprojektowanym uchwytom i rzepom. Urządzenia działają w kilku trybach – emitują światło ciągłe, a także wolno i szybko migające światło stroboskopowe – co ma duże znaczenie dla dowództwa.

– Dzięki temu można oznaczyć w różny sposób nawet trzy zespoły bojowe, co pozwala lepiej widzieć rozlokowanie sił armii i stanowi istotne wsparcie w procesie dowodzenia – dodaje Andrzej Wojtusik.

źródło: Mactronic

Mactronic – certyfikowany dostawca NATO

Niewykluczone, że wrocławska firma będzie realizować kolejne zamówienia dla wojsk NATO. Przemawia za tym posiadany przez nią numer NCAGE 1382H – certyfikat NATO potwierdzający, że dana firma dostarcza wysokiej jakości wyposażenie, którego produkcja została poparta odpowiednią wiedzą i doświadczeniem.

 – To swego rodzaju wskazówka dla wojsk NATO, które nie muszą za każdym razem weryfikować, z jaką firmą mają do czynienia, wizytówka godnego zaufania partnera – mówi Cyprian Lemiech i dodaje, że być może ich markery trafią też na wyposażenie polskiej armii.

Światło z Wrocławia podbija Europę

Mactronic istnieje od 1989 roku. W ciągu blisko trzech dekad firma zbudowała pozycję europejskiego lidera produkcji oświetlenia przenośnego. Produkuje sprzęt oświetleniowy dla służb mundurowych, przemysłu oraz sportowców i turystów – głównie biegaczy, rowerzystów, miłośników gór, a także pasjonatów strzelectwa. Wrocławski producent nieustannie rozbudowuje ofertę i podbija nowe rynki. Obecnie produkty firmy są dostępne w Europie, Azji i Afryce.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl