wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

1°C Pogoda we Wrocławiu
wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Wystartowały pierwsze samoloty z Wrocławia do Zurychu [ZDJĘCIA]

Ruszyły regularne loty na trasie Wrocław-Zurych. Uruchomiła je debiutująca na wrocławskim lotnisku linia SWISS. Przeloty trzy razy w tygodniu obsługują jedne z najnowocześniejszych samolotów pasażerskich Bombardier CS 100.

Reklama

Chwilę po godzinie 9 wylądował na płycie wrocławskiego lotniska pierwszy samolot linii SWISS z Zurychu, centrum szwajcarskiego biznesu. Na lotnisku powitano go honorową salwą wodną. Od teraz będzie łatał na tej trasie regularnie trzy razy w tygodniu, w poniedziałki, środy i piątki.

Wrocław przyciąga biznes

Negocjacje dotyczące uruchomienia przelotów na tej trasie trwały ponad dwa lata. Pomagała przy tym Agencja Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej oraz Szwajcarska Izba Handlowa.

 - Duże znaczenie miał fakt, że we Wrocławiu ma swoje siedziby kilka dużych szwajcarskich firm, jak Credit Suisse, czy bank UBS. Ich przedstawiciele i klienci na pewno ucieszą się z tego połączenia. Poza tym Zurych jest ważnym połączeniem ze względu na możliwości wygodnej przesiadki na trasie do USA czy Azji. Dodatkowo Szwajcaria ma turystycznie mnóstwo do zaoferowania  – mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław.

Inauguracyjny lot rozpoczął również współpracę między lotniskiem a nowym przewoźnikiem SWISS. Szwajcarskie linie są obecne na rynku od 2002 roku i są częścią grupy Lufthansa.

 – Mam nadzieję, że to zwiąże Wrocław i Zurych nową, mocną więzią, która jest w stanie połączyć setki instytucji i tysiące osób – mówił podczas inauguracyjnej uroczystości Andrej Motyl, Ambasador Szwajcarii w Polsce.  

 - To bardzo ważny dzień i mamy nadzieję, że wszyscy, którzy odwiedzą nasze miasto będą tu czuć się szczęśliwie – podkreślał Wojciech Adamski, wiceprezydent Wrocławia. Nowe połączenie mogą dostrzec inni inwestorzy, bo dostępność połączeń lotniczych to ważne kryterium przy wyborze lokalizacji firm.

Nowoczesny samolot na trasie

Na trasie Wrocław-Zurych będzie latał jeden z najnowocześniejszych samolotów pasażerskich na świecie – Bombardier CS 100. – Samolot ma komfortową konfigurację foteli, większe toalety, szersze siedzenia i więcej miejsca na bagaż w kabinie – wylicza Frank Wagner, przedstawiciel grupy Lufthansa na Europę Środkową.

Loty do Zurychu przed pasażerami wrocławskiego lotniska otwierają również zupełnie nowe możliwości podróżowania po świecie, bo to jeden z największych hubów przesiadkowych. Można tam wygodnie się przesiąść m.in. do Bostonu, Delhi, czy Dubaju.

To nie koniec dobrych wiadomości dla ludzi biznesu. Od sezonu zimowego Lufthansa zwiększyła liczbę rejsów na trasie Wrocław-Frankfurt nad Menem do czterech dziennie. Dodatkowa operacja jest realizowana o godz. 9.25.

Od 29 października wszedł w życie zimowy rozkład lotów gdzie znalazło się 50 połączeń lotniczych.

Czytaj więcej: Aż 10 nowości z zimowym rozkładzie lotów 

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl