wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

-3°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 00:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Wrocław z trzema nagrodami na Local Trends w Poznaniu. M.in. za smart city i rozwój biznesu
Na zdjęciu Jakub Mazur wiceprezydent Wrocławia (w środku) po odebraniu nagrody dla Wrocławia na Local Trends 2022 w Poznaniu Jakub Mazur - wiceprezydent Wrocławia / Facebook
Na zdjęciu Jakub Mazur wiceprezydent Wrocławia (w środku) po odebraniu nagrody dla Wrocławia na Local Trends 2022 w Poznaniu

Local Trends – Europejskie Forum Samorządowe w dniach 17-18 października trwa w Poznaniu. W poniedziałkowy wieczór Wrocław otrzymał nagrody we wszystkich trzech kategoriach: rankingu Newsweeka „Najlepszych Prezydentów Miast”, rankingu Forbesa „Miasta Przyjazne dla Biznesu” oraz rankingu „Cashless Cities”. Za co stolica Dolnego Śląska została wyróżniona?

Reklama

Smart city i płatności bezgotówkowe

Nagrody dla Wrocławia odbierał wiceprezydent Jakub Mazur. Najważniejsze wyróżnienie to pierwsze miejsce w rankingu „Cashless Cities”. Wyróżnienie to stolica Dolnego Śląska otrzymała za informatyzację miasta i rozwiązania smart, w których dominują transakcje bezgotówkowe.

Dziękuję za tę nagrodę! To docenienie rozwiązań systemowych, które we Wrocławiu wdrażamy od przeszło dekady. Zarówno w Polsce, jak i w Europie wyznaczamy trendy dotyczące miejskiego systemu płatności bezgotówkowych. Możemy w ten sposób płacić za korzystanie z komunikacji miejskiej, z opłatomatów w urzędach czy z wielu atrakcji. To ważne zarówno dla mieszkańców, jak i turystów, którzy odwiedzając miasto mogą wygodnie płacić kartą lub telefonem
Jakub Mazur, wiceprezydent Wrocławia

– Cashless city jesteśmy od 2009 r. Wprowadzony system Urbancard to pierwszy system karty miejskiej, w którym wykorzystujemy płatności bezdotykowe – dodaje wiceprezydent Mazur.

Wrocław przyjaznym miejscem dla biznesu według Forbesa

Wrocław otrzymał także drugie miejsce w rankingu Forbesa za najbardziej przyjazne miasto dla biznesu, minimalnie ustępując Warszawie.

Biznes to także sektor, który w naszym mieście prężnie się rozwija. Wrocław to miasto akademickie, z zapleczem technologicznym, z otwartym rynkiem pracy wypełnionym specjalistami i odpowiednią infrastrukturą. Co ważne ta nagroda to docenienie przez praktyków, którzy widzą, że wiele firm stawia na Wrocław, chcąc tutaj realizować swoje biznesy. Regularnie otwieramy kolejne biura, fabryki czy centra badawcze
Jakub Mazur, wiceprezydent Wrocławia

Ostatnia nagroda dla Wrocławia to II miejsce w rankingu „Najlepszych Prezydentów Miast” Newsweek Polska dla prezydenta Jacka Sutryka.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl