wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

18°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 22:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Światowa ekspansja wrocławskiego LiveChata. Umowa z PrestaShop
Mariusz Ciepły jest jednym z założycieli i głównych akcjonariuszy spółki LiveChat Software. źródło: materiał prasowy
Mariusz Ciepły jest jednym z założycieli i głównych akcjonariuszy spółki LiveChat Software.

Wrocławski LiveChat Software rozpoczął współpracę z PrestaShop – europejskim liderem oprogramowania open source dla e-commerce.

Reklama

Zespół wrocławskiego giganta LiveChat Software i PrestaShop, europejski lider oprogramowania open source dla e-commerce, rozpoczęły współpracę. Dzięki niej globalna platforma e-commerce udostępni rozwiązanie LiveChat blisko 40 tysiącom sklepów internetowych, bezpośrednio przez panel administratora.

– Funkcja live chat staje się kluczowa dla każdego e-commerce. To narzędzie, które ma realny wpływ na generowanie sprzedaży. Dzięki współpracy z PrestaShop który działa w modelu platformy open source, moglibyśmy stworzyć integrację, dzięki której instalacja i korzystanie z LiveChat jest niezwykle proste. Bardzo się cieszymy, że nasze rozwiązanie będzie obecne na platformie, która jest niezwykle popularna wśród małych i średnich firm e-commerce na całym świecie – mówi Paweł Hałas, szef Programu Partnerskiego w LiveChat Software.

Open source i ponad 300 tysięcy sklepów

PrestaShop rozwija swoją platformę w oparciu o innowacyjne rozwiązania typu Open source i obecnie wspiera ponad 300 tysięcy sklepów internetowych na całym świecie. W pierwszym etapie współpracy integracja zostanie udostępniona na platformie na rynkach kluczowych dla LiveChat Software (m.in. w USA, Wielkiej Brytanii, czy krajach skandynawskich) uzyskując łącznie dostęp do 40 tysięcy sklepów e-commerce korzystających z technologii PrestaShop. W przyszłości współpraca może być rozszerzona o kolejne rynki.

LiveChat Software i PrestaShop, tworząc integrację, skupiły się na prostocie i wygodzie użytkownika. Żeby dodać funkcję live chat do sklepu internetowego, wystarczy teraz dosłownie kilka kliknięć. Użytkownicy PrestaShop będą mogli wybrać dowolny plan abonamentowy z oferty LiveChat Software i korzystać ze wsparcia, które firma oferuje w trybie 24/7/365.

LiveChat Software

LiveChat Software działa na rynku usług “customer service” i jest jednym z liderów globalnego rynku rozwiązań typu live chat. Jego produkt LiveChat wspiera firmy w zakresie obsługi klienta, wsparcia sprzedaży online i generacji leadów. Dzięki niemu partnerzy LiveChat mogą pozostać w kontakcie ze swoimi klientami w każdym miejscu i czasie. Inne produkty Spółki to ChatBot i HelpDesk oraz KnowledgeBase.

LiveChat Software zatrudnia ponad 150 specjalistów w swojej siedzibie we Wrocławiu. Od ponad pięciu lat jest też spółką notowaną na głównym rynku Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.

Z rozwiązania LiveChat korzysta ponad 28 tysięcy firm ze 150 krajów świata.

Czytaj także: 

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Głosuj na Wrocławski Budżet Obywatelski 2023. Otwiera się w nowej karcie
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl