www.wroclaw.pl

  Pierwszy w Polsce certyfikowany zakład

  Zakład produkcyjny Linde Gaz Polska w podwrocławskich Biskupicach Podgórnych został pierwszym w Polsce certyfikowanym zakładem produkującym gazy powietrzne: tlen, azot i argon przy wykorzystaniu energii pochodzącej w całości ze źródeł odnawialnych. Linde to wiodący producent gazów przemysłowych i medycznych na świecie.

  Linde Gaz Polska w podwrocławskich Biskupicach Podgórnych Fot. Linde
  Linde Gaz Polska w podwrocławskich Biskupicach Podgórnych
  • Gazy przemysłowe Linde mają wiele zastosowań, od ratującego życie tlenu w szpitalach, poprzez gazy specjalne wspomagające produkcję elektroniki, aż po wodór wykorzystywany w technologii czystych paliw.
  • Linde Gaz Polska w podwrocławskich Biskupicach Podgórnych został pierwszym w Polsce certyfikowanym zakładem produkującym gazy powietrzne: tlen, azot i argon

  Linde Gaz Polska koło Wrocławia

  Każdy etap procesu produkcyjnego i handlowego w zakładzie Linde w Biskupicach Podgórnych został zbadany i akredytowany przez TÜV SÜD, znanego na całym świecie dostawcę usług audytorskich i certyfikacyjnych. TÜV SÜD jest powszechnie uznanym symbolem bezpieczeństwa, ochrony i zrównoważonego rozwoju. Współuczestnicząc w ekologicznej strategii Linde gwarantuje, że cały proces produkcyjny jest zgodny ze standardem "Accounting EE".

  Przestawiając nasz zakład w Polsce na zieloną produkcję, wspieramy naszych klientów w osiąganiu ich zielonych celów. Wspólnie dbamy o lepszą przyszłość naszej planety.

  Eric Schulze, prezes Linde Gaz Polska
  Eric Schulze Fot. Linde
  Eric Schulze

  Zakład produkcyjny Linde w Biskupicach Podgórnych jest na terenie TSSE, Podstrefa Wrocław EURO PARK KOBIERZYCE. Produkowane są tam gazy powietrzne o obniżonym śladzie węglowym z linii Linde Green: tlen, azot i argon. To jedyny certyfikowany zakład w Polsce wytwarzający zielone gazy powietrzne.

  W praktyce firmy zaopatrujące się w produkty z podwrocławskiego zakładu otrzymują certyfikaty o księgowej redukcji dwutlenku węgla, w oparciu o miesięczne zużycie zielonego tlenu, azotu i argonu. Ograniczenie emisji sięga nawet 300 kg dwutlenku węgla na tonę zielonego produktu w porównaniu z tradycyjnie produkowanymi gazami.

  Linde Green

  Przedstawiciele Linde podkreślają, że wykorzystywanie energii pochodzącej z OZE podczas energochłonnego procesu separacji powietrza, pozwoli ograniczyć emisję dwutlenku węgla do 99% w porównaniu z konwencjonalnym procesem produkcji. Roczna redukcja emisji wyniesie ponad 60 tys. ton. To równowartość śladu węglowego pochodząca z 7225 gospodarstw domowych w ciągu roku.

  Dzięki nowym możliwościom włączenia energii odnawialnej do naszych procesów produkcyjnych, jesteśmy o krok bliżej do osiągnięcia naszego ambitnego celu obniżenia intensywności emisji gazów cieplarnianych o 35% do roku 2028.

  Marek Jaśkiewicz, dyrektor ds. Rozwoju Rynku Linde Gaz Polska, odpowiedzialny za projekt Linde Green

  Certyfikat zielonej strategii

  Linde jest na dobrej drodze do osiągnięcia zakładanych celów ograniczenia emisji. Pod koniec 2020 r. firma ogłosiła zmniejszenie intensywności emisji gazów cieplarnianych (GHG) o 16% w porównaniu z 2018 r. Inwestując w równoważony rozwój Linde pomaga również swoim klientom zmniejszyć ślad węglowy i ograniczyć wpływ na środowisko.

  Linde producent gazów przemysłowych

  Linde to wiodący producent gazów przemysłowych i medycznych na świecie, którego sprzedaż w 2020 roku wyniosła 27 miliardów dolarów (24 miliardy euro). Jako jedyna firma z sektora chemicznego, notowana jest w indeksie światowych liderów zrównoważonego rozwoju (DJSI World) nieprzerwanie od osiemnastu lat.

  • W Polsce firma Linde jest obecna od 28 lat.
  • Posiada zakłady produkcyjne i biura handlowe na terenie całego kraju.

  LGP/jr