wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

-2°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: poniżej normy

Dane z godz. 23:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. We Wrocławiu rusza pierwszy escape room dla programistów
We Wrocławiu rusza pierwszy escape room dla programistów źródło: Let Me Out

Wrocławska firma Let Me Out, która sprowadziła do naszego kraju modę na escape roomy, od 1 września 2018 r. rusza z kolejną nowością – pokojem zagadek przeznaczonym dla programistów.

Reklama

Popularność escape roomów stale rośnie i każdego roku przybywa nowych. Wszystko zaczęło się w 2014 roku, kiedy to wrocławska firma Let Me Out otworzyła pierwszy polski pokój zagadek. Dziś firmy prześcigają się w przygotowywaniu coraz ciekawszych scenariuszy gry, która polega na wydostaniu się z zamkniętego pokoju w określonym czasie. Uczestnicy zabawy muszą zmierzyć się z przygotowanymi wcześniej logicznymi zagadkami, które nierzadko wymagają wykazania się także dużą spostrzegawczością czy sprytem.

– Widząc jak wielu programistów pracują we Wrocławiu stwierdziliśmy, że warto zadbać o rozrywkę dla nich. Dlatego zdecydowaliśmy się zorganizować pokój z zagadkami z branży IT. Przy tworzeniu scenariusza do naszego najnowszego pokoju posiłkowaliśmy się pomocą doświadczonych software developerów, tak więc zagadki wymagają od graczy znajomości języków programowania. Jednak cała gra nie odbywa się tylko przy komputerze, podobnie jak w klasycznych escape roomach gracze muszą wykazać się także sprytem, umiejętnością łączenia faktów oraz spostrzegawczością – mówi Karol Skraba, współwłaściciel Let Me Out.

Organizatorzy dodają, że wspomniany scenariusz pokoju utrzymany jest w klimacie tajnej, wojskowej placówki badawczej. Głównym zadaniem graczy jest wgranie do systemu wirusa komputerowego, który spowolni wirówki wzbogacania uranu i tym samym nie dopuści do wybuchu konfliktu atomowego.

Hexit – nietypowa rekrutacja

Hexit, bo taką nazwę nosi nowy pokój w ofercie Let Me Out, to również ciekawa oferta dla ponad 300 wrocławskich firm z branży IT.

– Zagadki użyte w pokoju Hexit weryfikują u graczy znajomość istotnych przy programowaniu zagadnień, wiec jest to z pewnością także doskonały pomysł na rekrutację potencjalnych pracowników. Poziom trudności możemy również dostosować w zależności np. od stanowiska na które dana firma będzie prowadziła rekrutację. Co ciekawe, nasza gra weryfikuje zarówno indywidualny poziom wiedzy jak i umiejętność pracy zespołowej – dodaje Karol Skraba.

Więcej informacji oraz rezerwacja dostępna jest na stronie www.letmeout.pl. Escape Room mieści się na ul. Bernardyńskiej 4 we Wrocławiu.

źródło: materiał prasowy

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl