www.wroclaw.pl

  Nowe osiedle na Pilczycach [WIZUALIZACJE]

  Mają na koncie Stade de France w Paryżu, tunel pod kanałem La Manche oraz gmach Parlamentu Europejskiego w Strasburgu. Na Pilczycach u zbiegu ul. Pilczyckiej i Gosławickiej postawią Le Vert. Inwestorem jest polski oddział Bouygues Immobilier.

  Le Vert, wizualizacja Fot. Bouygues Immobilier Polska
  Le Vert, wizualizacja

  Le Vert [fr. zielony] to 4-piętrowy budynek z dziedzińcem, w którym zaplanowano 83 mieszkania od 30 do 85 mkw. Wśród nich są kawalerki oraz lokale od 2 do 4 pokoi. Mieszkańcy powinni się do nich wprowadzić w trzecim kwartale 2023 r. 

  Do wyboru jest wiele różnych wariantów rozkładu wnętrz, aby jak najlepiej spełnić oczekiwania przyszłych mieszkańców. Właśnie rozpoczęliśmy przedsprzedaż

  Cezary Grabowski, dyrektor sprzedaży i marketingu Bouygues Immobilier Polska

  Do mieszkań na parterze przynależeć będą ogródki, a do pozostałych – tarasy narożne oraz balkony. W budynku będzie podziemny parking, a przed nim zewnętrze miejsca postojowe.

   

  EKO „Zielony”

  Inwestor zapowiada, że największą atrakcją ma być zielona strefa relaksu na dziedzińcu, gdzie pojawią się leżaki i ławki wykonane z naturalnych materiałów – drewna i metalu. Teren wokół Le Vert ozdobią trawy, krzewy, kwiaty i nowo posadzone drzewa. Deweloper dodaje, że osiedle zostanie wyposażone w ekologiczne rozwiązania: energooszczędne oświetlenie LED, tester jakości powietrza, pojemniki do segregacji odpadów oraz budki dla ptaków.

  Po raz pierwszy na Pilczycach

  Le Vert to pierwsza inwestycja mieszkaniowa tego dewelopera w północno-zachodniej części miasta.. – Pilczyce to jedno z tych osiedli Wrocławia, które w ostatnich latach zyskało większą popularność wśród szukających miejsca do życia. Otoczenie pełne zieleni, dostęp do terenów i obiektów rekreacyjnych, nowoczesna zabudowa w okolicy oraz wygodne połączenie z centrum miasta to najważniejsze atuty tej lokalizacji – wymienia Cezary Grabowski.

  Kameralne projekty

  Deweloper przyzwyczaił już do tego, że buduje niewielkie inwestycje, zwykle poniżej 100 mieszkań. Dzieje się tak przede wszystkim z uwagi na potrzeby osób poszukujących nowego miejsca do życia.

  – Od początku stawialiśmy na kameralne projekty i kompaktowe mieszkania, ponieważ Polacy cenią sobie prywatność, chcą mieszkać w mniejszych społecznościach i często szukają kilku pokoi na małej powierzchni. Budujemy mniejsze osiedla, za to w większej liczbie, aczkolwiek dla zróżnicowania oferty zrealizowaliśmy także kilka większych, kilkuetapowych inwestycji mieszkaniowych – wyjaśnia Cezary Grabowski.

  Le Vert to ósma inwestycja dewelopera o francuskim rodowodzie we Wrocławiu. Wśród pozostałych trzy są w budowie: Perspective – Wille Miejskie na Kowalach, Zajezdnia Wrocław na Nadodrzu i Centreville na granicy Nadodrza i Starego Miasta. Inwestycje zakończone to: Jagiełły 6 na Kępie Mieszczańskiej, Wyspiańskiego 11, Belleville na Tarnogaju i Villa Alouette na Grabiszynku. Najmniejsza pod względem liczby mieszkań jest Wyspiańskiego 11 (57), natomiast największa – Perspective (169 w kilku etapach).

  Osiągnięcia Bouygues

  W roku 2021 przypada 20-lecie działalności Bouygues Immobilier Polska. Deweloper pierwszą inwestycję mieszkaniową (Rezydencja Renoir) ukończył w roku 2004 w Warszawie, gdzie buduje najwięcej. Pierwszy projekt we Wrocławiu (Wyspiańskiego 11) oddał w roku 2016, zaś w Poznaniu (Manufaktura Stare Miasto) w roku 2019. Przez ten czas zdążył zapisać w portfolio 50 ukończonych inwestycji mieszkaniowych i ponad 6900 oddanych do użytku mieszkań.

  Do największych osiągnięć Bouygues należy realizacja stadionu Stade de France w Paryżu, tunel pod kanałem La Manche oraz gmach Parlamentu Europejskiego w Strasburgu. Grupa Bouygues prowadzi działalność w ponad 80 krajach, zatrudniając około 120 tys. pracowników. Firma jest notowana na giełdzie w Paryżu (Euronext: EN).