wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

wroclaw.pl strona główna

Wyszukiwarka

Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Najbardziej innowacyjne pomysły na biznes
Laureaci konkursu „Why Start Up a Business?” WPT
Laureaci konkursu „Why Start Up a Business?”

Produkcja i sprzedaż nanocząstek srebra i złota, jako dodatków do produkcji kosmetyków – to najbardziej innowacyjny pomysł na biznes wrocławskich studentów i naukowców. Wybrano laureatów konkursu „Why Start Up a Business?”, zorganizowanego przez Wrocławski Park Technologiczny.

Reklama

Wybrano zwycięzców pierwszej edycji konkursu Wrocławskiego Parku Technologicznego na najlepszy pomysł na biznes „Why Start Up a Business?”. Spośród 21 biznesplanów zgłoszonych do konkursu jury wyłoniło 3 najbardziej innowacyjne i realne przedsięwzięcia.

– Laureaci otrzymali nagrody pieniężne, a także bony na usługi świadczone przez WPT. Każdy z nich przez 2 lata może bezpłatnie korzystać z powierzchni biurowej na terenie WPT – informuje Barbara Bednarek-Małecka z Wrocławskiego Parku Technologicznego.

Produkcja i sprzedaż nanocząstek srebra i złota

Największe uznanie jury zdobył projekt przygotowany przez zespół naukowców z Politechniki Wrocławskiej w składzie: prof. Helena Teterycz, Olga Rac, Marta Fiedot, Patrycja Suchorska-Woźniak, Wojciech Gogół. Ich pomysł zakłada produkcję i sprzedaż nanocząstek srebra i złota, jako dodatków do produkcji kosmetyków: kremów, toników, maseczek. Już bardzo niewielkie ilości nanocząstek złota i srebra skutecznie eliminują grzyby i bakterie, działają przeciwzmarszczkowo i przyspieszają proces oczyszczania organizmu. Opracowana przez nich metoda pozwala na znaczne obniżenie kosztów produkcji kosmetyków z nanocząstkami.

Robot zlokalizuje awarię

Drugie miejsce zdobyli konstruktorzy mobilnego robota inspekcyjnego służącego do lokalizowania awarii w sieciach wodno-kanalizacyjnych. Projekt złożyło 4 studentów: Krzysztof Taraszkiewicz, Dawid Lukosek, Tomasz Zimoch z Politechniki Wrocławskiej i Eliasz Kubala z Politechniki Opolskiej. Największym atutem urządzenia jest jego cena - dużo niższa od tych wykorzystywanych dzisiaj przez specjalistyczne firmy.

Bezzałogowe samoloty bliskiego zasięgu

Na trzecim miejscu podium znalazł się projekt Kacpra Budnika i Jana Byrtka – projektantów bezzałogowych samolotów bliskiego zasięgu z Politechniki Wrocławskiej. Można je wykorzystywać do tworzenia ortofotomap dużych powierzchni, monitoringu sieci energetycznych, patrolowania autostrad czy badania zanieczyszczenia powietrza. 

Konkurs „Why Start Up a Business?” skierowany jest do osób chcących rozpocząć działalność gospodarczą oraz początkujących firm. Kolejna edycja planowana jest na początku przyszłego roku.

źródło: WPT

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl