wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

-2°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: poniżej normy

Dane z godz. 23:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
 1. wroclaw.pl
 2. Przedsiębiorczy Wrocław
 3. Spotkania
 4. Konkurs „Mój pierwszy biznes” dla uczniów i studentów. Przygotuj biznesplan i powalcz o nagrody

Konkurs „Mój pierwszy biznes” dla uczniów i studentów. Przygotuj biznesplan i powalcz o nagrody

Redakcja www.wroclaw.pl,

Konkurs skierowany jest do uczniów szkół ponadpodstawowych i studentów fot. Pixabay
Konkurs skierowany jest do uczniów szkół ponadpodstawowych i studentów

Kilka tysięcy złotych to pula nagród w konkursie „Mój pierwszy biznes”, ogłoszonym przez Legnicką Specjalną Strefę Ekonomiczną. Wystarczy mieć pomysł na biznes i przygotować biznesplan. Prace można wysyłać do 10 maja, a już 28 kwietnia – jako dodatkowy bonus – zaplanowano specjalne warsztaty z Coventry University Wrocław.

Reklama

Masz pomysł na biznes? To świetnie, nagrody czekają

Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna świętuje swoje 25-lecie aktywnie i z tej okazji przygotowała konkurs „Mój pierwszy biznes”, który dzięki partnerom zyskał atrakcyjne nagrody. Konkurs skierowany jest do uczniów szkół ponadpodstawowych i studentów uczelni wyższych należących do Dolnośląskiego Klastra Edukacyjnego.

Oprócz większości szkół ponadpodstawowych z subregionu legnicko-głogowskiego, w konkursie mogą wziąć udział również studenci m.in. Politechniki Wrocławskiej, Uniwersytetu Ekonomicznego czy też Collegium Witelona z Legnicy, Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Głogowie i Uczelni Jana Wyżykowskiego w Polkowicach.

Konkurs „Mój pierwszy biznes” dla uczniów i studentów

„Mój pierwszy biznes” – stworzenie biznesplanu

Zadaniem uczestników konkursu jest przygotowanie biznesplanu działalności gospodarczej. Głównymi celami rywalizacji są motywacja do rozwoju i promowanie postaw przedsiębiorczych. Prace uczestników zostaną sprawdzone przez ekspertów pod kątem przedmiotu i zakresu planowanego biznesu oraz oczekiwanych wyników finansowych. Jest o co powalczyć! 

Pula nagród w konkursie obejmuje nagrody pieniężne:

 • I miejsce: 2000 zł (fundator: Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna) 
 • II miejsce: 1000 zł (fundator: Coventry University Wrocław)
 • III miejsce: 500 zł (fundator: Agencja Rozwoju Regionalnego ARLEG)

Przewidziane są również nagrody specjalne od Stowarzyszenia Księgowych w Polsce (oddział okręgowy w Legnicy). Prace można wysyłać do 10 maja 2022 r. na adres e-mail: [email protected]. Więcej informacji i regulamin konkursu dostępne są na dedykowanej stronie internetowej Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Konkurs skierowany jest do uczniów szkół ponadpodstawowych i studentów uczelni wyższych należących do Dolnośląskiego Klastra Edukacyjnego.

Warsztaty dla zainteresowanych konkursem

LSSE razem z Coventry University Wrocław zapraszają uczniów szkół ponadpodstawowych: ogólnokształcących, branżowych i technicznych na szkolenie: „Innowacyjny biznes, czyli jaki?”. 

Warsztaty zaplanowano na czwartek, 28 kwietnia, na godz. 10:00 w siedzibie Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, przy ul. Rycerskiej 24 w Legnicy.

W trakcie szkolenia uczestnicy poznają obowiązujące trendy i innowacje w przedsiębiorczości, takie jak zrównoważony rozwój, funkcjonowanie w obiegu zamkniętym i współdzielenie się, automatyzacja, a także sztuczna inteligencja. Uczniowie dowiedzą się, w jaki sposób przedsięwzięcie może stać się bardziej innowacyjne, co pomoże im opracować lepszą koncepcję biznesową. Młodzi ludzie będą mieli możliwość przemyśleć i przygotować fragmenty biznesplanu, wykorzystując do tego narzędzie Business Model Canvas. Szkolenie poprowadzi dr Joanna Kubicka z Coventry University Wrocław.

Harmonogram warsztatów:

 • 10.00 - 10.15 – Wprowadzenie i prezentacja Coventry University.
 • 10.15 - 11.15 – Trendy i innowacje w przedsiębiorczości – prezentacja. 
 • 11.15 - 11.30 – Przerwa.
 • 11.30 - 12.30 – Warsztaty Business Model Canvas – praca zespołowa nad wspólnym pomysłem.
 • 12.30 - 12.50 – Praca indywidualna nad własnym biznesplanem.
 • 12.50 - 13.00 – Podsumowanie.

Zapisy na warsztaty przyjmowane są do wtorku (26 kwietnia) poprzez specjalny formularz.

„Mój pierwszy biznes” to konkurs zorganizowany przez Legnicką Specjalną Strefę Ekonomiczną S.A. pod patronatem honorowym Prezydenta Miasta Legnicy oraz licznych Partnerów: Coventry University Wrocław, Collegium Witelona Uczelnia Państwowa w Legnicy, Agencję Rozwoju Regionalnego ARLEG S.A., Agencję Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej S.A., Oddział Okręgowy w Legnicy Stowarzyszenia Księgowych w Polsce.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl