wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

25°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 17:25

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Nagrodzono wyjątkowo innowacyjne pomysły na biznes

W programie tegorocznej edycji Evolutions: Meetup & Showcase, która miała miejsce w czwartek 20 czerwca, odbył się również konkurs startupowy. To kluczowy element wydarzenia, w którym sześć wybranych firm rywalizowało o nagrody pieniężne oraz wejściówki na czołowe europejskie wydarzenia technologiczne.

Reklama

Konkurs dla startupów, który odbył się w Kinie Nowe Horyzonty, był częścią największego eventu startupowego w regionie - Evolutions: Meetup & Showcase. To dwudniowe wydarzenie łączące innowatorów, inwestorów, ekspertów technologicznych i mentorów. Pozwoliło ono także na wymianę doświadczeń, spotkania z ekspertami i energetyczny networking. Uczestnicy mogli zyskać wiedzę, inspirację i cenne kontakty, pomocne w rozwoju ich własnych firm.

3 minuty na prezentację własnego pomysłu

W ramach konkursu sześć wybranych startupów przedstawiło swoje pomysły na biznes panelowi ekspertów, inwestorom oraz publiczności na żywo. Każdy z nich miał 3 minuty na prezentację i 3 minuty na odpowiedzi na pytania od publiczności, co pozwoliło zarówno podzielić się swoją wizją, jak i otrzymać informację zwrotną na temat swojego projektu.

Zwycięzcą konkursu został BeeSpeaker, natomiast drugie miejsce przypadło startupowi Rayscape, a trzecie zdobył Codejet. Z kolei nagrodę publiczności oraz nagrodę visux otrzymała firma Hustro. Nagroda AIP seed trafiła do NANO Diamonds, a Nagroda Startup Founders do Codejet

Szansa nie tylko na nagrody

Trzy najlepsze miejsca otrzymały granty o łącznej wartości 180 tys. euro do wykorzystania w OVHcloud oraz 38 tys. zł.

Udział w konkursie startupowym był nie tylko szansą na zdobycie tych nagród, ale także na prestiż i wsparcie w rozwoju technologii oraz pozycji rynkowej młodych firm. Okazał się doskonałą okazją do zaprezentowania swojego pomysłu na biznes przed uczestnikami wydarzenia oraz nawiązania kontaktów z potencjalnymi inwestorami.

Przyjechali nawet z Rumunii

Jak mówi Paulina Muszyńska, kierowniczka Startup Wroclaw, poza lokalnymi startupami do Wrocławia przyjechali również founderzy z różnych rejonów Polski, a do tego jeden aż z Rumunii.

Tegoroczny konkursy to przede wszystkim bardzo wysoki poziom i różnorodne projekty, które z pewnością zrewolucjonizują świat, ale też rekordowa pula nagród. Gratulujemy wszystkim finalistom.
Paulina Muszyńska

Organizatorami Evolutions: Meetup & Showcase byli Startup Wroclaw oraz OVHcloud Startup Program.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl