wroclaw.pl Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 13°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Sebastian Siemiątkowski, założyciel Klarny, Ricky Knox, twórca internetowego Tandem Banku oraz Alexander Graubner-Mueller, założyciel firmy Kreditech pojawią się we Wrocławiu podczas impact’16 fintech/insturtech.

Reklama

500 uczestników, blisko 100 speakerów z kraju i zagranicy oraz 250 spotkań startupów z korporacjami – tak w największym skrócie zapowiada się impact’16 fintech/insurtech. Tematyka wydarzenia będzie rozwinięciem jednej z najważniejszych ścieżek tematycznych kongresu impact’16, który odbył się na początku czerwca w Krakowie.

Wśród speakerów, którzy potwierdzili już swój udział w kongresie jest między innymi Sebastian Siemątkowski – założyciel serwisu Klarna, umożliwiającego klientom sklepów internetowych odroczone płatności. Dzięki Klarnie klienci mogą zapłacić za zakupiony towar nawet po dwóch tygodniach od momentu zakupu. Sprzedający natomiast otrzymują gwarancję natychmiastowej realizacji płatności. Klarna to najbardziej znany startup w branży fintech założony przez Polaka. Firma, wyceniana na ponad 2 mld USD, obecna jest już na 18 rynkach, współpracując z 65 tys. sprzedawców.

Wśród zagranicznych gości znalazł się również Ricky Knox, twórca Tandem Banku – instytucji finansowej, dostępnej wyłącznie za pomocą aplikacji mobilnej. Tandem Bank powstał dzięki kampanii crowdfundingowej, podczas której w 15 minut zebrano ponad 1 mln funtów.

Kolejny gość to Alexander Graubner-Mueller – założyciel Kredtitechu – platformy ułatwiającej dostęp do kredytów bankowych osobom bez historii kredytowej. Jej podstawą jest unikatowy system weryfikacji klientów, oparty na sztucznej inteligencji i uczeniu maszynowym. W efekcie Kreditech jest w stanie dostarczyć wiedzę na temat kredytobiorcy w ciągu mniej niż jednej minuty.

Organizatorzy kongresu stawiają na jakość, dlatego zaprosili do udziału w wydarzeniu najważniejszych przedstawicieli branży fintech – praktyków i innowatorów, którzy tworzą rynek finansowy i ubezpieczeniowy w regionie Europy Centralnej, w szczególności w krajach Grupy Wyszehradzkiej. Podczas kongresu będzie można również posłuchać najbardziej uznanych ekspertów z Polski m.in. Brunona Bartkiewicza z ING, Cezarego Stypułkowskiego z mBanku, Bartosza Ciołkowskiego z MasterCard, Wojciecha Sobieraja z Alior Bank czy Sławomira Lachowskiego z G Rock. Oprócz nich w kongresie wezmą udział również przedstawiciele administracji publicznej, instytucji regulacyjnych oraz środowiska akademickiego. Swoje uczestnictwo potwierdzili m.in. Premierzy: Mateusz Morawiecki i Jarosław Gowin, Minister Anna Streżyńska oraz Minister Jadwiga Emilewicz.

Wydarzenie, które odbędzie się 7-8 grudnia we Wrocławiu, będzie skupiać się na najważniejszych trendach w sektorze fintech i insurtech w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, ze szczególnym uwzględnieniem krajów Grupy Wyszehradzkiej. Wśród poruszonych zagadnień znajdą się m.in.: edukacja w sektorze bankowym, nowe regulacje rynku finansowego, blockchain i kryptowaluty, cyberbezpieczeństwo, zarządzanie informacją, czy nowe modele płatności.

Rejestracja na wydarzenie dostępna jest tutaj. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny dla środowiska akademickiego, mediów, administracji, organizacji pozarządowych oraz przedstawicieli startupów. Patronat nad wydarzeniem objęły m.in. Ministerstwo Rozwoju, Ministerstwo Szkolnictwa i Nauki Wyższej, Ministerstwo Cyfryzacji oraz Komisja Nadzoru Finansowego, Krajowa Izba Rozliczeniowa oraz Związek Banków Polskich. Partnerem jest również miasto Wrocław.

O impact’16 fintech/insurtech

Impact’16 fintech/insurtech to najbardziej wartościowe merytorycznie, najbardziej inspirujące i pierwsze wydarzenie w tej części Europy gromadzące wiodących innowatorów branży finansowej i ubezpieczeniowej, Impact’16 fintech/insurtech będzie przestrzenią realnych działań łączących przedsiębiorców, korporacje, ludzi nauki i przedstawicieli administracji publicznej z najważniejszymi na świecie innowatorami.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl Logo wroclaw.pl