wroclaw.pl Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 6°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Kolejna inwestycja Whirlpoola we Wrocławiu

Redakcja www.wroclaw.pl,

Reklama

We Wrocławiu stanęła najnowocześniejsza linia produkcyjna chłodziarek w regionie Europy, Bliskiego i Środkowego Wschodu i Afryki (EMEA). Oficjalnego uruchomienia linii dokonał Davide Castiglioni, wiceprezes Whirlpool EMEA.

Głównym celem inwestycji wartej ponad 45 mln zł było usprawnienie procesu produkcji. Ponadto dzięki unowocześnieniu linii produkcyjnej możliwy był transfer produkcji z zamkniętej w ubiegłym roku fabryki Whirlpool w Trydencie.

Prace modernizacyjne wrocławskiej linii chłodziarek były prowadzone przez ponad pół roku i zakończyły się w styczniu 2014 roku, natomiast proces rozruchu technologicznego trwał kilka tygodni. W marcu linia zaczęła pracować już z pełną wydajnością, produkując jednodrzwiowe chłodziarki i zamrażarki o wysokości od 1,4 do 2 metrów.

W roku 2014 firma planuje wyprodukować 870 tys. wyrobów chłodniczych.

Obecnie wrocławski Whirlpool jest największą fabryką tego koncernu w Europie i jedyną produkującą tego rodzaju wyroby. Główne rynki zamawiające urządzenia to kraje skandynawskie i Europa Zachodnia.

W Polsce Whirlpool jest obecny od 2002 roku. Na wrocławskim Zakrzowie zlokalizowane są trzy fabryki: lodówek, zmywarek i kuchenek, działy wspierające produkcję oraz Centrum Badań i Rozwoju Produktu będące częścią GPO (Global Product Organization).

Fabryki Whirlpool we Wrocławiu nieustannie inwestują w nowe technologie i rozwój produktu. To właśnie w stolicy Dolnego Śląska zlokalizowane zostało europejskie centrum konstrukcji
i rozwoju zmywarek.

Produkowane we Wrocławiu modele zmywarek są sprzedawane na rynkach Europy, Afryki i Azji.

Katarzyna Kunka

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl Logo wroclaw.pl