wroclaw.pl Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 6°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama
28 kwietnia 2017 r. otwarcie hali produkcyjnej firmy Knoll przy ul. Widłakowej we Wrocławiu źródło: inwestor
28 kwietnia 2017 r. otwarcie hali produkcyjnej firmy Knoll przy ul. Widłakowej we Wrocławiu

Pierwsza hala produkcyjna firmy Knoll w Polsce, otwarta została przy ul. Widłakowej we Wrocławiu. Niemiecka firma współpracuje z takimi koncernami jak Siemens, Bosch czy BMW. Knoll zatrudni we Wrocławiu 100 pracowników.

Reklama

Firma Knoll współpracuje z dużymi przedsiębiorstwami z całego świata. Jej klienci to m.in. Siemens, Bosch czy BMW. Roczne przychody firmy to ok. 650 mln zł. Przedsiębiorstwo zajmuje się m.in. produkcją zbiorników przeznaczonych do filtrowania olejów w maszynach do obróbki metalu. W hali produkcyjnej we Wrocławiu przewidywane jest, iż rocznie 100 pracowników będzie produkować ok. 5 tys. zbiorników i taśmociągów.

– Docelowo chcielibyśmy we Wrocławiu umieścić cały proces produkcyjny łącznie z montowaniem i malowaniem zbiorników. Miejsce jest, bo mogliśmy wybudować tu dwie kolejne hale i zatrudnić w sumie 300 osób. Z miastem wiążemy spore nadzieje i liczymy na intensywny rozwój – mówi Wojciech Mackiewicz, dyrektor Knoll Polska.

Knoll – firma rodzinna

Firma, której siedziba znajduje się Bad Saulgau w Niemczech, założona została w 1970 przez Waltera Knolla. Obecnie prowadzona jest przez jego dzieci: Matthiasa, Jürgena i Bettinę Knoll.

– Zdecydowaliśmy się na rozpoczęcie działalności we Wrocławiu m.in. z powodu bliskości do naszej centrali oraz dzięki świetnej opinii o polskich pracownikach. Zamierzamy w nich mocno zainwestować i zaoferować dobre warunki – podkreśla Wojciech Mackiewicz i dodaje: – Mamy spółki-córki w Ameryce czy we Włoszech, ale to nasz pierwszy zakład produkcyjny zlokalizowany poza Niemcami.

Galeria

Kliknij na zdjęcie aby powiększyć

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl Logo wroclaw.pl