wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

9°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 03:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Kleczków: powstanie zielony nadrzeczny bulwar
Kleczków: powstanie zielony nadrzeczny bulwar Vantage Development

Mieszkańcy Kleczkowa niedługo będą mogli korzystać z nowego bulwaru, który powstanie na terenie Promenad Wrocławskich. Pojawią się tam zieleń, szeroki deptak i strefa rekreacyjna z leżakami. Bez wątpienia będzie to ciekawe miejsce spotkań na mapie Wrocławia. Prace mają zakończyć się w połowie wakacji.

Promenady Wrocławskie znajdują się na poprzemysłowym terenie nad Odrą. Ten wieloetapowy projekt w ciągu 9 lat realizowała spółka Vantage Development. W tym czasie wybudowała ona ponad 2 tys. mieszkań oraz 70 lokali usługowych. Z końcem kwietnia firma zakończy pracę nad ostatnim budynkiem mieszkalnym. Zwieńczeniem wieloletniego projektu będzie zagospodarowanie bulwaru.

Inwestycja pojawi się między Kanałem Miejskim a budynkami mieszkalnymi z ostatnich etapów.

Strefa rekreacyjna

Na bulwarze powstaną szeroki deptak przeznaczony do spacerów, wydzielone strefy ze stolikami, siedziskami i leżakami. Teren zapełni się zielenią – pojawią się klomby z kwiatami, nowe drzewa i krzewy, a także inne rośliny ozdobne. Planowana jest też fontanna, przy której będą mogły bawić się dzieci. Prace potrwają jeszcze kilka miesięcy, a mieszkańcy będą mogli cieszyć się nową strefą rekreacyjną już w wakacje.

Nowocześnie i zielono

Od początku planowania swoich inwestycji spółka Vantage Development zamierzała połączyć nowoczesną architekturę z przyrodą. Mieszkańcom Kleczkowa takie założenie przypadło do gustu, dlatego wielu z nich kupiło tu mieszkania i nie może się doczekać wyniku końcowego.

– To świetnie, że taki bulwar powstanie, na pewno będę z niego korzystał. Oby tylko było jak najwięcej zieleni i przestrzeni–mówi Krzysztof Klekot, jeden z mieszkańców Promenad Wrocławskich.

Marlena Urbaniak

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Głosuj na Wrocławski Budżet Obywatelski 2023. Otwiera się w nowej karcie
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl