wroclaw.pl Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 16°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama
Wizualizacja – nowa inwestycja na Kępie Mieszczańskiej, Jagiełły 6 inwestor
Wizualizacja – nowa inwestycja na Kępie Mieszczańskiej, Jagiełły 6

Przy ul. Jagiełły 6 są ruiny kamienicy z 1905 roku i wolny plac, na którym parkują samochody – będzie tu nowy budynek w stylu art-déco. To kolejny przykład rewitalizacji Kępy Mieszczańskiej.

Reklama

Przy ul. Jagiełły 6 powstanie 69 apartamentów, lokale usługowe i podziemny parking. Pierwsza łopata zostanie wbita w czerwcu tego roku, a zakończenie budowy zaplanowano na grudzień 2018 r. Inwestorem jest jeden z największych francuskich deweloperów Bouygues Immobilier.

– To inwestycja z charakterem. Niełatwa, ze względu na renowację dawnej zabudowy, ale tym bardziej wartościowa. Prowadzimy ją z szacunkiem dla historii tego miejsca – mówi Bruno Le Corre, dyrektor generalny Bouygues Immobilier Polska.

Nowy budynek w stylu art-déco

W ramach inwestycji Jagiełły 6 zrewitalizowany zostanie kwartał zabudowy, w którym objęto ochroną części dwóch istniejących kamienic pochodzących z początku XX wieku. Nowa część kompleksu mieszkaniowego, powstanie na narożnej działce i utrzymana będzie w stylu istniejących kamienic.

Przy ul. Jagiełły 6 są ruiny kamienicy z 1905 roku i wolny plac, na którym parkują samochody, źródło:. inwestor

– W projekcie, staraliśmy się utrzymać klimat miejsca i nie zdominować go nowymi formami. Interwencje są stonowane i stanowią raczej tło dla wydobytych z zapomnienia przepięknych detali historycznych fasad. Bardzo ważne jest dla nas ożywienie tej części miasta, dlatego na parterze przewidzieliśmy lokale usługowe, które będą wzmacniały miastotwórczy charakter tego miejsca – mówi Zbigniew Maćków, architekt Jagiełły 6.

W budynkach Jagiełły 6, licząc łącznie obie kamienice oraz nową część, znajdzie się 69 apartamentów, o powierzchniach od 23 mkw. do 137 mkw., od jednopokojowych typu studio, po czteropokojowe. Cena za metr waha się w granicach 8,5-10 tys. zł. Mieszkańcy będą mieli do dyspozycji zielony wewnętrzny dziedziniec, rowerownię i podziemny garaż, w którym znajdzie się blisko 60 miejsc parkingowych, na platformach umożliwiających zaparkowanie dwóch samochodów na jednym stanowisku.

W ramach inwestycji deweloper przebuduje układ drogowy w obszarze bezpośrednio przylegającym do działki. Powstaną tam m.in. chodnik oraz ścieżka rowerowa.

Kamienica z historią

– Opuszczona obecnie kamienica pod adresem Jagiełły 6 ma ciekawą historię. Została zbudowana w 1905 roku i była częścią całego zespołu kamienic znajdujących się w tej części Kępy Mieszczańskiej – mówi Zbigniew Maćków.

Front kamienicy przylegał wówczas do kameralnego placyku (większą część tej przestrzeni zajmuje dziś Trasa Mieszczańska). Przed wojną w kamienicy była gospoda pod nazwą „Zum Bürgerwerder”, czyli „Na Kępie Mieszczańskiej”. Serwowano tam piwo z jednego z trzech największych browarów dawnego Wrocławia – Schultheiss Brauerei, tj. późniejszego Browaru Piastowskiego.

Od lewej: Bruno Le Corre, dyrektor generalny Bouygues Immobilier Polska, Pierre Vincent Pasquet, dyrektor wrocławskiego oddziału Bouygues Immobilier Polska, Zbigniew Maćków, architekt Jagiełły 6, Krzysztof Foder, dyrektor sprzedaży i marketingu Bouygues Immobilier Polska, źródło: inwestor

Bouygues Immobilier we Wrocławiu

Bouygues Immobilier, jeden z największych deweloperów we Francji wybudował już we Wrocławiu apartamentowiec Wyspiańskiego 11. Aktualnie realizuje dwie kolejne inwestycje: Belleville przy ul. Pięknej oraz Villa Alouette przy ulicy Rymarskiej na Grabiszynku.

Nowa Kępa Mieszczańska

Przed wiekami był tam port i młyn, później lazaret i koszary, a po II wojnie światowej wyspa należała do żołnierzy i milicjantów. Teraz na Kępie Mieszczańskiej ma być jak w Hamburgu i Amsterdamie. Przestronne osiedla, nowoczesne biurowce, eleganckie kawiarnie i sklepy, a tuż obok bulwary nad Odrą. Tak już za kilka lat może wyglądać Kępa Mieszczańska.

Galeria

Kliknij na zdjęcie aby powiększyć

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl Logo wroclaw.pl